• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKTİSADın yeni Başkanı Soner Cesur
26 Aralık 2011 Pazartesi 10:56

AKTİSAD'ın yeni Başkanı Soner Cesur

AKTİSAD'ın genel kurulunda, Fransanın tavrına kınama kararı alındı.
AKTİSAD’ın genel kurulunda, Fransa’nın tavrına kınama kararı alındı.
Olağan Üstü Genel Kurul yapmak için bir araya gelen Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği(AKTİSAD) üyeleri, Fransa’ya kınama kararı aldılar.
Yönetim kurulu başkanını ve yönetim kurulu üyelerini değiştirmek için olağan üstü bir araya gelen AKTİSAD üyeleri, okunan gündem maddelerini sırasıyla oyladılar.
Dernek üyesi Bahattin Canbilen’in divan başkanlığı yaptığı genel kurul,  derneğin kendi binasında yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından gündemdeki maddeleri oylamaya sunan Canbilen, zaman zamanda görüş bildirmek isteyen üyelere mikrofon uzatılmasını talep etti.
  7 asil 7 de yedek olan yönetim kurulu kadrosu, genel kurul kararı ile 13 asil ve 13 yedek olacak şekilde yenilendi. Tüzükte yapılan bu değişikliğe oylamaya katılan üyelerin tamamının kabul oyu vermesi, memnuniyetle karşılandı.
Daha sonra yönetim kurulu başkanını ve yeni yönetim kurulu üyelerini seçen üyeler, bu oylamaya da eksiksiz kabul oyu verdiler.
3 yıldır AKTİSAD’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ali Akın’dan boşalan koltuğa ise yapılan oylama sonucunda Soner Cesur getirildi.
Dilek ve talepler kısmında oylamaya sunulan önemli bir madde, üyelerin tam desteğini aldı.
1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını reddedilmesini suç sayan yasa teklifinin Fransa Meclisi genel kurulu gündemine gelmesini, AKTİSAD olarak kınadıklarını dile getiren Canbilen, bununla ilgili yazılı bir açıklamanın yapılmasını talep etti.
Canbilen’in talebine eksiksiz katılan AKTİSAD üyeleri, bunun en kısa zamanda yapılması yönünde görüş bildirdiler.
Daha sonra kürsüye davet edilen yeni başkan Soner Cesur, yeni dönemin herkes için hayırlı olması yönünde dilek ve temennilerde bulundu.
Cesur, sözlerinin devamında şunları söyledi :’’Bu bir bayrak yarışıdır. Asil veya yedek diye bir şey yoktur. Bu işin teknik kısmıdır. Eski yönetime ben buradan şükranlarımı bildiriyorum. Bu dernek buralara onların sayesinde gelmiş. Onların olağan üstü gayretlerini görünce inanın korkmaya başladım. Dilerim en az onlar kadar bizde bu işin hakkını vermeye çalışırız. Allah beni ve ekibimi utandırmasın. Yeni dönemde bir takım faaliyetlere hız verilecek. Üye sayımızı arttırarak yolumuza devam edeceğiz. Üyelerimiz arasında bir anket düşünüyoruz. Böylelikle onlarında dilek ve taleplerini öğrenmiş olacağız. TUSKON çatısı altında yapılan etkinlikler ve faaliyetlerimiz var. Buralardan daha fazla üyemizin istifade etmesini sağlayacağız. Derneğimizi yeni dönemde daha faal olarak kullanmayı düşünüyoruz. Düzenli olarak seminerler ve tecrübe paylaşımı adı altında oturumlar tertip etmeyi düşünüyoruz.
Tanınmış simalar, gazeteciler, yazarlar, iş adamları, CEO ‘lar ilerleyen zaman içerisinde derneğimizin konuğu olacak ve bu ziyaretleri konferanslar şeklinde üyelerimizle paylaşacağız. Son olarak  yeni dönem hepimiz için hayırlı olsun diyorum.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Davutoğlu’ndan Konyaspor’a tebrik
  • Konya'da otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 1 yaralı
  • Konya'da terör operasyonu! 8 PKK'lı gözaltında...
  • Hançerli, Yaşlılara Saygı Haftasını kutladı
  • Özaltun: "Toplu Doğalgaz verme töreni için yoldayız"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA