• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKTİSAD Ar-Ge İnovasyon Eğitimi büyük ilgi gördü
09 Kasım 2010 Salı 11:09

AKTİSAD Ar-Ge İnovasyon Eğitimi büyük ilgi gördü

Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) tarafından düzenlenen Ar-Ge İnovasyon Proje Hazırlama Eğitimi büyük ilgi gördü.
Mevlana Kalkınma Ajansı ‘Teknik Destek Programı’ kapsamında desteklenen eğitimler; ücretsiz olarak 40 firmadan 40 kişiye verildi. AKTİSAD dernek binasında yapılan seminerlerde Uzman Mete Bağdat Ar-Ge ve İnovasyon hakkında eğitimler verdi.
 
 

Çalışma ile ilgili bilgi veren AKTİSAD Başkanı Ali Akın, Konyalı firmaların işlerini geliştirmeleri için fırsatlardan yararlanmaları gerektiğini vurgulayarak, Ar-Ge İnovasyon Proje Hazırlama Eğitiminin bu eksende yürütüldüğünü açıkladı. Akın şunları söyledi: “Günümüzde proje bazlı iş yapma alışkanlıkları daha bir önem kazanmaktadır. Özellikle son yıllarda AB Fonları, Kalkınma Ajansı, KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV vb. kurum ve kuruluşlarca sağlanan hibe ve fonlar, proje karşılığında destekler olarak sunulmaktadır. Bunun yanında Konyalı firmalarımız da proje konusunda yetişmiş personel eksikliği yaşanmaktadır. Bu gelişmeleri dikkate alan AKTİSAD, Konyalı firmalara işlerini geliştirebilmek adına birçok fırsatlardan faydalanma yollarını açacak;  proje kültürünü kazandıracak, değişik fon ve destek kaynaklarına ulaşabilmelerini sağlayacak, projelerini kendileri yazabileceği veya daha bilinçli bir şekilde proje gerçekleştirebileceği yetkin bir personel kazandırmak adına bir eğitim programı düzenlemiştir. Mevlana Kalkınma Ajansı “Teknik Destek Programı” Kapsamında Desteklenen Eğitimler; ücretsiz olarak, 40 firmadan 40 kişiye verildi. Eğitimler, konusunda uzman eğitmen tarafından; ulusal ve uluslararası AR-GE projelerinin hazırlanması, projelerin yürütülmesi, projelerde paydaş bulunması, projelerde yurtdışı ortak bulunması konularında teorik ve uygulamalı olarak gerçekleşmiştir. Eğitim sonunda alınacak teknik destekle eğitilen 40 kişinin yeni yöntem ve teknikleri öğrenerek,  kabul edilebilir proje hazırlamaları hedeflenmiştir. Eğitim sonunda Sertifika verimiştir. Eğitimler, 01 -09 Kasım 2010 tarihleri arasında AKTİSAD Seminer Salonunda, İki grup halinde 20 şer kişilik sınıflarda teorik ve uygulamalı proje hazırlama eğitimi olarak verilmiştir. Eğitime katılan kursiyerlerimiz derneğimize teşekkür ederek bu yöndeki çalışmaların devam etmesi temennisinde bulunmuşlardır. Eğitimlere iştirak eden üye firmalarımı tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA