• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akşehirde Yöresel Ürün Pazarı açıldı
27 Şubat 2014 Perşembe 15:18

Akşehir'de "Yöresel Ürün Pazarı" açıldı

Konya’nın Akşehir ilçesinde yeni yapılan bir binada yöresel ürünlerin satılacağı “Yöresel Ürün Pazarı” hizmete açıldı.
Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Perşembe Pazarı civarında hizmete açılan Yöresel Ürün Pazarı’nda sadece Perşembe günleri yoğurt, peynir ve benzeri ürünlerin satıldığını belirterek, “Yöresel Ürün Pazarı’mız haftanın 6 günü boş atıl olarak durmaktadır. Hiçbir il ve yerde olmayan bu Yöresel Ürün Pazarı’mız üretici kadınlarımızı bekliyor” dedi.
Başkan Oğul, Yöresel Ürün Pazarı’nın üretici kadınlar için kaloriferli, sıcak bir ortamda krom ve çelik masa ve dolaplarla, hijyen bir mekanda ürettikleri ürünlerin satılıp ev ekonomilerine katkı sağlamaları amacıyla açıldığını söyleyerek, “Bu pazar üretici kadınlarımızın hiçbir ücret ödemeden haftanın her günü ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı sağlamaları için bir Belediye hizmeti olarak sunuldu” diye konuştu.
Yöresel Ürün Pazarı’nın işlevsel hale gelmesinin ve burada bir pazar oluşturulması görevinin kadınlara ve kadın derneklerine düştüğünün altını çizen Başkan Oğul, “Akşehir Belediyesi bir mekan oluşturdu. Artık sıra sivil toplum örgütlerinde. Kadınları örgütleyerek üretim yaptırarak bu pazara getirilmesi ve ev ekonomilerine katkı yapılması sağlanmalıdır. Böyle bir mekan istense de kiralanamaz ama Akşehir Belediyesi bu mekanı ve hizmeti ücretsiz olarak sunuyor” dedi.
Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, bu mekanın atıl ve boş kalmaması gerektiğini kaydederek, Yöresel Ürün Pazarı’nın üretici ile alıcıyı buluşturan, otantik ürün ve eşyalar üretildiğinde turistlere satış yapılan bir yer olması gerektiğini aktardı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA