• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akşehirde huzur toplantısı
14 Aralık 2012 Cuma 16:48

Akşehir'de huzur toplantısı

Konya Akşehir İlçe Kaymakamlığı, Akşehir'deki vatandaşların fikirlerini ve eleştirilerini almak amacıyla bir huzur toplantısı düzenledi.
Konya Akşehir İlçe Kaymakamlığı, Akşehir'deki vatandaşların fikirlerini ve eleştirilerini almak amacıyla bir huzur toplantısı düzenledi.
Bir düğün salonunda gerçekleştirilen Huzur Toplantısına Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İlçe Emniyet Müdürü Emin Kafalı, odalar, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Kaymakam Ali Dursun toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, “Akşehir, her türlü gelir düzeyine sahip, her türlü sosyal kesimden gelen insanların, belki Türkiye’nin bir çok yerinden göçüp gelmiş insanların, eğitimlilerin, eğitim düzeyinin orta ya da düşük olduğu insanların yani hepimizin bir arada yaşadığı bir şehir. Bu bir arada yaşarken birlikte yaşamanın güncel hayatta çıkardığı asayişimize, huzurumuza, güvenliğimize ilişkin ortaya çıkardığı sorunları, bunların neler olduğu ve bu konularda neler yapılabileceğini konuşalım istedik. Emniyet ve asayişten sorumlu emniyet ve jandarmamızın bu konudaki çalışmalarının neler olduğu, nelerin eksik kaldığı, nelerin daha iyi olabileceği, halkla devlet kurumlarının özellikle güvenlik birimlerinin ilişkilerinin daha sıcak ve daha yakın nasıl olabileceğini konuşalım istedik. Bu konularda görüşlerinizi, önerilerinizi ve eleştirilerinizi almak istiyoruz” dedi.
Kaymakam Dursun’un konuşmasının ardından toplantıya katılanlar söz alarak düşünce ve eleştirilerini paylaşırken, Kaymakam, Belediye Başkanı, Başsavcı ve İlçe Emniyet Müdürü de vatandaşların söylediklerini not ederek toplantı sonunda bu öneri ve eleştirilere cevap verdiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA