• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akşehir Devlet Hastanesine yeni cihaz
22 Mayıs 2013 Çarşamba 11:28

Akşehir Devlet Hastanesi'ne yeni cihaz

Konyanın Akşehir İlçe Devlet Hastanesine vatandaşların da katkılarıyla alınan Pnömotik Taş Kırma makinesi hastaların hizmetine sunuldu.
 Konya’nın Akşehir İlçe Devlet Hastanesi’ne vatandaşların da katkılarıyla alınan Pnömotik Taş Kırma makinesi hastaların hizmetine sunuldu.
Sağlık Kurumları Yaşatma Derneği’ne yapılan bağışlar sayesinde, böbrekten çıkarak kanal yollarında kalan taşlar ameliyatsız ve acısız bir şekilde kırılarak vatandaşlar sağlığına kavuşturuluyor. Cihazın çalışması hakkında bilgi veren Akşehir Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Akif Türk, “Cihazımızla kanallardaki taşları alıyor ya da küçük parçalar halinde mesane göndererek hastamızın kendisi tarafından düşürülmesini sağlıyoruz” dedi.
Akşehir Devlet Hastanesi Yöneticisi Baştabib Uzman Dr. Abdüsselam Ulu ise hastaların tedavi edilmesi amacıyla hastanelerine yeni cihazlar aldıklarını kaydederek, “Bu cihazlardan bir tanesi de hayırsever ve yardımsever vatandaşlarımızın bağışlarıyla aldığımız Üreterorenoskopi (URS) Pnömotik Litotriptor cihazıdır. Bu cihazı yeni almış olmamıza rağmen yaklaşık otuza yakın vatandaşımızı böbrek ağrısından kurtardık. Bu cihaz sayesinde vatandaşlarımıza hem tedavi uygulanabiliniyor hem de teşhis konulabiliniyor. Bu cihaz sayesinde hastalarımız başka hastanelere ve başka yerlere gitmek zorunda kalmıyorlar. Vatandaşlarımızın ve hayırseverlerimizin destekleri doğrultusunda bu hizmetlerimizi biz daha da genişletmek istiyoruz. Çünkü hastanemize alınacak cihazların ihale süreçleri uzun sürmekte. Bizlerin ise beklemeye tahammülü yok. Hastalarımızı bir an önce sıkıntılarından kurtarıp, başka hastanelere gitmeden tedavilerini Akşehir’de yapmak istiyoruz. Amacımız Akşehir Devlet Hastanesi’ni çevresindeki hitap ettiği nüfusa layık bölge hastanesi statüsüne getirmek ve hastaların özellikle üçüncü basamak gerektirmedikten sonra Akşehir’de tedavi olmalarını sağlamaktır. Bu konuda emin adımlarla ilerlemekteyiz. İnşallah yeni hastanemiz açıldığında da Bakanlığımız ve Genel Sekreterliğimizin desteğiyle çok gelişmiş cihazları temin edeceğiz” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA