• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akşehir Belediyesinden karikatürist büstleri
24 Eylül 2012 Pazartesi 13:52

Akşehir Belediyesi'nden karikatürist büstleri

Konyanın Akşehir İlçe Belediyesi Türkiyede bir ilke daha imza atarak ünlü karikatüristlerin büstlerini yaptırarak Akşehirde ziyarete açıyor.
Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi Türkiye’de bir ilke daha imza atarak ünlü karikatüristlerin büstlerini yaptırarak Akşehir’de ziyarete açıyor.
Gülmecenin Başkenti patentini alan ve Nasreddin Hoca’nın yaşadığı Akşehir, mizahın ve gülmecenin başkenti olma özelliğini sürdürüyor. Daha önce “Sinemada bizi güldürenler” ismiyle Türk sinemasında komedi filmlerinde oynayan ünlü sanatçıları ölümsüzleştiren Akşehir Belediyesi, yine Dümbüllü’den günümüze kadar komedi tiyatro ustalarını da Akşehir’deki Gülmece Parkı’nda ölümsüzleştirmişti. Akşehir Belediyesi bu kez de mizahın bir başka dalı olan ünlü Türk karikatüristlerin büstlerini yaptırarak ölümsüzleştiriyor. Türkiye’de ilk olarak yapılan bu büstlerle ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, “Mizah ve gülmece ustası, ünlü düşünür Nasreddin Hocamızın felsefesi doğrultusunda; yüzümüzü güldüren sinema ve tiyatro ustalarımızın ardından bu kez de karikatüristlerimizin büstlerini yaptırarak onları Gülmecenin Başkenti Akşehir’de ölümsüzleştirmeyi planlıyoruz. Karikatürleriyle Nasreddin Hocamızın fıkralarında olduğu gibi güldürürken bizleri düşündüren ünlü karikatüristlerimizden Turhan Selçuk, Nehar Tüblek, Oğuz Aral, Ferit Öngören, Cemal Nadir Güler, Semih Balcıoğlu, Altan Erbulak, Bedri Koraman ve Mustafa Eremektar gibi yıllarını karikatür sanatına adayan 9 sanatçımızın büstlerini Akşehir’de açmaktan onur duyuyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Karikatürcüler Derneği ile birlikte ortak bir proje olan karikatüristlerin büstlerinin açılışının 29 Eylül 2012 Cumartesi günü Akşehir Kültür Merkezi önündeki alanda yapılacağını belirterek, “Nasreddin Hocamızın güldürürken düşündüren felsefesini anlayarak yüzümüzü güldüren mizah sanatçılarımız, Gülmece Başkenti Akşehir’de Nasreddin Hoca’nın torunlarıyla buluşmaya devam edecek” diye konuştu.
Akşehir’deki karikatüristlerin büstlerinin açılış törenine Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker ile dernek üyelerinin de katılması bekleniyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA