• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKMEK kurslarında büyük başarı
08 Ağustos 2012 Çarşamba 15:05

AKMEK kurslarında büyük başarı

Konyanın Akşehir ilçesinde geçtiğimiz öğretim yılı Akşehir Belediyesi tarafından dershaneye gidemeyen öğrencilere fırsat eşitliği oluşturabilmek amacıyla başlatılan ücretsiz dershane hizmetinde...
 Konya’nın Akşehir ilçesinde geçtiğimiz öğretim yılı Akşehir Belediyesi tarafından dershaneye gidemeyen öğrencilere fırsat eşitliği oluşturabilmek amacıyla başlatılan ücretsiz dershane hizmetinde kurslara devam eden öğrenciler büyük başarı gösterdi.
Akşehir Belediyesi tarafından AKMEK (Akşehir Meslek Edindirme Kursları) bünyesinde maddi durumu yeterli olmayan ve dershanelere gidemeyen öğrencilere fırsat eşitliği sağlamaya yönelik açılan ve öğretmenlerce hiçbir ücret almadan sadece gönüllük esasına bağlı olarak yürütülen kurslarda, 8. sınıf öğrencisi olan SBS sınavına giren 25 öğrenciden 18’i 400’ün üzerinde puan alarak Anadolu türü bir okula yerleşmeye hak kazandı. Ayrıca bu öğrenciler 6 ve 7. sınıf puanları düşük olmasına rağmen 8. sınıfta ortalama yüzde 15 puan artışı sağlamış oldu. Yine aynı kursa devam eden 6 ve 7. sınıf öğrencileri de Bursluluk sınavında büyük başarı sağladı. Kursa devam eden 8. sınıftan 2 öğrenci, 7. sınıftan 10 öğrenci ve 6. sınıftan 5 öğrenci olmak üzere toplam 17 öğrenci bursluluk kazandı. Öğrenci velileri, çocuklarının başarısından mutlu olduklarını, kendilerine bu imkanı sağlayan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’a ve öğrencilere ücretsiz kurs veren gönüllü öğretmenlere teşekkür ettiklerini belirtirken, Başkan Abdülkadir Oğul, “Bizim amacımız, dershaneye gidemeyen öğrencilere bir fırsat eşitliği sunmaktı. Bu düşüncemizde başarılı olduğumuzu görünce mutlu oldum. Öğrencilerimize bundan sonraki dönemlerinde de başarılar diliyor, burada görev alan tüm öğretmen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. AKMEK kurslarımız devam edecektir” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA