• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akman yatırımcılara seslendi
06 Nisan 2011 Çarşamba 17:15

Akman yatırımcılara seslendi

AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Dr. Ahmet Akman, bir şehirde yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların, o bölgede veya o sektörlerde olması muhtemel gelişme ve dönüşümleri..
AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Dr. Ahmet Akman, bir şehirde yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların, o bölgede veya o sektörlerde olması muhtemel gelişme ve dönüşümleri çok iyi bilmesi gerektiğini söyledi.

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Dr. Ahmet Akman, bir şehirde yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların, o bölgede veya o sektörlerde olması muhtemel gelişme ve dönüşümleri çok iyi bilmesi gerektiğini belirterek, "Bunun için vizyoner bir bakışla, gelecek perspektifi ve öngörü çalışmalarının yapılması gerekir. Bu çalışmaların sonuç vermesi için bölgenin mevcut durum analizi yapılmalıdır. Tüm bunların yapılabilmesi için kentin yatırım imkanlarına ilişkin sürekli güncellenen bilgi bankasına sahip olunması gerekir. Bunların seçilmiş sektörlerde rekabet analizi çalışmaları özelinde yapılması daha uygun olacaktır. Konya'da öne çıkan sektörler analizi bağlamında yapılacak çalışmanın, daha önce DPT tarafından 2006'da yapılan illerde öne çıkan sektörler araştırmasının yerel pencereden güncellenerek yenilenmesi gerekir" dedi.

Bu çalışmanın sonuçlarının, sektörel teşvik kapsamında dönem dönem kararnamelerle yenilenen teşvik edilecek sektörlerin tespit edilmesine de ışık tutacağını dile getiren Akman, “Kurumsallaşmış yerli ve yabancı büyük özel sektör yapılarının son 15 yılda hangi sektörlerden çıkıp, hangilerine girdiklerine ve gelecek 10-20 yıllık dilimde açıkladıkları öngörülerine bakıldığında, ülke ve dünya konjonktüründe bu değişimin son derece doğal olduğunu, bunu düşünmekten geri durulamayacağını ortaya koymaktadır” şeklinde konuştu. Şehirlerin topyekün olarak bu kuruluşlar kadar dinamik olamayacağı dikkate alındığında bu konuda söz söylemesi gereken kurum ve kuruluşlara daha büyük yük düşeceğine dikkat çeken Akman, bilgi ve bilgiye ulaşma imkanlarının yüksek oluşunun önümüzdeki dönemin rekabet şartlarını belirleyeceğinin artık kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Tüm bunlar değerlendirildiğinde, Konya'nın potansiyel ve fırsatlarının sürekli güncel tutulması, bunun bölgeye uygun, üzerinde çalışılmış tanıtım stratejileri çerçevesinde daha etkin tanıtmak ve trend analizleri ile beraber periyodik olarak yayınlamak gerektiğini ifade eden Ahmet Akman “Bu çalışmalar Konya bağlamında sektörel ve bölgesel gelişme eksenleri; gelişen, gerileyen sektör raporları şeklinde olabilecektir” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA