• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akman: “Projelere desteklerimiz sürecek”
19 Nisan 2016 Salı 16:07

Akman: “Projelere desteklerimiz sürecek”

Konya Tarım Makinaları Kümelenme Merkezi (KONTARKÜM) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çalmaz ve Uluslararası Doktorlar Birliği (AID) Derneği Başkanı Mustafa Necati Özkan beraberindeki heyetlerle birlikte Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman’ı ziyaret etti.

MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman’ı ilk olarak ziyaret eden Konya Tarım Makinaları Kümelenme Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çalmaz, “Tarım makinaları imalatçıları olarak üç yıldır verimli çalışmalar yürütüyoruz. Tarım makinaları sektörünün şehrimiz açısından önemi son derece büyük. Konya bu noktada Türkiye’de söz sahibi konumda ve Dünya genelinde de uluslararası firmalarla rekabet etme gücüne sahip. Bizler de elimizdeki bu gücü en iyi şekilde kullanmak ve şehrimizi uluslararası arenada daha iyi temsil etmek adına çalışmalarımıza yoğunlaşmış durumdayız. Kümelenme Merkezi olarak İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin bu sektörde üretim yapan sanayicilerimize büyük avantajlar sağlayacağı kanaatindeyiz ve bu minvalde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

kontarkum-ziyaret-resmi.jpg

MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman da, “Ülkemizin tahıl ambarı olarak bilinen şehrimizin tarım aletleri imalatında özellikle son yıllarda büyük gelişme kaydetmesi ve sektörümde söz sahibi noktada olması bizleri son derece sevindiriyor. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de artık organize sanayi bölgelerinin belirli meslek gruplarında ihtisaslaşmaya doğru yöneldiğini görüyoruz. Bu durum aynı sektörde üretim yapan sanayicilerimize büyük avantajlar sağlamakta. Bu şekilde tasarlanan ihtisas organize sanayi bölgelerinin ilerleyen yıllarda ülkemizin sanayi ve ekonomik gelişimi doğrultusunda sayısının artması gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz” dedi.

uluslararasi-doktorlar-birligi-dernegi-ziyaret-resmi.jpg

MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman’ı son olarak ziyaret eden Uluslararası Doktorlar Birliği (AID) Derneği Başkanı Mustafa Necati Özkan dernek çalışmaları ve şehrimizde yaşayan mültecilere yönelik olarak hazırladıkları hijyen eğitimi ve mültecilere hijyen paketinin dağıtılması projesi hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Dr. Ahmet Akman; Suriye’de yaşanan savaş ve beraberindeki göç dalgası Müslümanlar olarak hepimize büyük üzüntü yaşatıyor. Gerek Avrupa ve gerekse de diğer Dünya devletleri savaştan kaçarak ülkelerine sığınmak isteyen Suriyelilere sınırlarını kapatırken bizler ülke olarak tüm sınırlarımızı açmış durumdayız. Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan misafirlerin sayısı 3 milyona yaklaşırken, Konya ve Karaman’daki misafirlerin sayısı ise 60 binin üzerindedir. Bu kardeşlerimiz ülkemizde ve bölgemizde pek çok konuda sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Yaşanılan sorunların çözümü için devletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız bütün imkânlarını seferber etmiş durumda. Mevlana Kalkınma Ajansı olarak bizler de sivil toplum kuruluşlarımız tarafından Suriyeli misafirlerimize yönelik olarak hazırlanan projelere mevzuatlarımız çerçevesinde destek verdik ve bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz” dedi.                      

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA