• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akın; İşsizlik sorunu çözülecek
18 Nisan 2011 Pazartesi 13:42

Akın; 'İşsizlik sorunu çözülecek'

AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Özgür AKIN, 24. Dönem Konya Bağımsız Milletvekili adayı olacağını açıkladı.

AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Özgür AKIN, Konya Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan, 24. Dönem Konya Bağımsız Milletvekili adayı olacağını açıkladı. Büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde olduğunu belirten AKIN, ilimizden Milletvekili adayı olan diğer arkadaşlarına da başarılar diledi. Seçimin Konya’mız ve milletimize hayırlı olmasını dileyen AKIN ‘’ Umarım bu seçim, temsil yeteneği daha güçlü, daha demokratik, daha dinamik bir meclise vesile olur.’’ dedi.

Hedeflerini belirlediğini ve fikirlerini kendi öz sermayesi ile geliştirdiğini söyleyen AKIN, 1995 yılından beri hem Konya’mız hem ülkemiz ekonomisine ciddi katkılar sağlayan AKINSOFT kurumunu, teknoloji konusunda söz sahibi bir firma olarak bugünlere getirmenin haklı gururunu yaşıyorum. 16 yıldır üretim merkezlerinin yüksek teknoloji sayesinde daha dinamik ve daha rekabetçi olabileceğini ve teknolojinin istihdam oluşturacak yegane unsur olduğunu gözlemlediğini söyleyen AKIN ‘’Avrupa ve uzak doğuya gerçekleştirdiğim ziyaretlerimde ülkemizin taşıdığı büyük potansiyele rağmen hak ettiği yerde olmadığını üzülerek gördüm. Biz özel sektör çalışanlarının, ülkemizin teknolojik eksikliklerini gidermek üzere yaptığımız çalışmalar, bu eksikliği bir nebze olsun azaltsa da, gerçek atılım kamu eliyle gerçekleştirilmek zorundadır. ‘’ dedi.

Özgür AKIN ‘’Bizler tarihin en eski medeniyetlerinin yaşadığı topraklarda yaşıyoruz. Bir arada yaşama becerimiz çok eskilere dayanıyor. Ancak bizleri bir arada tutan merkezi sistemin bir an önce çağın gereklerine göre yenilenmesi gerekmektedir. Resmi kurumlarımızda yaşanan bürokrasi soruna internet tabanlı çözümler, KOBİ ve üniversite işbirlikleri, gençlik merkezlerinin artırılması ve etkinleştirilmesi, robotik otomasyon sistemleri, yabancı dilde meslek eğitimleri, ortak Ar-Ge havuzları, halen sahibi olduğum yazılım şirketleri için Konya’nın yatırım üssü haline getirilmesi, internet kullanımını artırmak için e-ticaret eğitimleri projelerimizden bazıları diyerek sözüne devam etti.

Bizler bunları yapacak teknik ve personel altyapısına sahibiz diyen AKIN, Ben böyle bir Konya planlıyorum. Ben plan yapmayı, planlı çalışmayı seviyorum. Ben her sabah kapısında “Siz doğru yaşayın. Hayalleriniz plan, planlarınız gerçek olur.” yazan bir kapıdan giriyorum. Temsil ettiğim tüm değerler adına Konya’yı tekrar Bilim ve Teknoloji üssü yapmak için benimle aynı heyecan ve idealleri paylaşan herkesin desteğini bekliyorum. " Konya Teknoloji Başkenti Olacak. " " İşsizlik Sorunu Çözülecek. " dedi

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA