• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akif Beki tekrar medyaya döndü
13 Mart 2012 Salı 10:31

Akif Beki tekrar medyaya döndü

Başbakan Erdoğan'ın basın sözcülüğünden tekrar basına dönen Akif Beki Milliyet ve Vatan gazetelerinin Medya Grup Başkanı olarak atandı. Akif Beki kimdir?
Başbakan Erdoğan'ın basın sözcülüğünden tekrar basına dönen Akif Beki Milliyet ve Vatan gazetelerinin Medya Grup Başkanı olarak atandı. Akif Beki kimdir?
 
Medyada günün ikinci bombası Milliyet ve Vatan gazetelerinde patladı. Demirören grubunun bünyesine giren iki gazetenin tepesine Akif Beki getirildi.
Kanal D Haber koordinatörü Süleyman Sarılar'ın Twitter'da duyurduğu habere göre 24 Televizyonu Genel Yayın Yayın Yönetmeni ve Radikal yazarı Akif Beki Milliyet ve Vatan gazetelerinin Medya Grup Başkanı olarak atandı.
Gazeteciler.com kaynaklarına göre prensipte her şey tamam ama henüz son aşamaya henüz gelinmedi. Taraflar haberi yalanlamıyorlar ama, doğrudur demekten de kaçınıyorlar. "Henüz bitmiş bir şey yok" diyorlar.
TEKLİF DEMİRÖREN GRUBU'NDAN GELDİ
Yine Gazeteciler.com'a gelen bilgilere göre Medya Grup Başkanlığı teklifi Demirören grubu tarafından Akif Beki'ye iletildi. Gazetelerin dışında bir de TV projesi var grubun. Akif Beki ile konuşuldu, şartlar iletildi ve taraflar prensip olarak anlaştı. Ancak Beki tam da bu görüşmenin ardından yurtdışına çıktı.
Akif Beki hala 24'ün genel yayın yönetmeni ve Radikal yazarı.. Dolayısıyla hiçbir şey bitmiş değil ama alınan mesafe önemli. Demirören grubu bugün, yarın bir kez daha Akif Beki'nin kapısını çalacak ve Milliyet ile Vatan'ın tepesinde görmek istediği genç yöneticinin önüne sözleşme koyacak.
PEKİ BEKİ'YE NASIL BİR YÖNETİCİLİK ÖNERİLDİ?
Medyaya yansıdığı gibi CEO olacak Akif Beki.. Milliyet'in Genel Yayın Yönetmeni olacağı gibi, Vatan'a da direkt müdahil olabilecek. Bu anlaşmanın haftasonuna kadar resmiyete dökülmesi bekleniyor. Bu arada, Milliyet'te geçmiş dönemdeki gibi kimi yazarların kazan kaldırıp kaldırmayacağı da merak ediliyor.
 
AKİF BEKİ KİMDİR?
1990 yılında mesleğe muhabir olarak başladı.
Sırayla; Zaman gazetesi, Haftalık İzlenim, Flash TV'de ve Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Turkish Daily News gazetelerinde çalıştı.
Gazeteci kökenli. O dönem bir süre Amerika’da kaldı, dil öğrendi ve Kanal 7’nin Washington temsilciliğini üstlendi.
3 yıl sonra dönüp, Ankara temsilcisi oldu. Ahmet Hakan’ın ayrılmasından sonra da Hakan’ın Kanal 7’deki görevlerini devraldı.
Asıl çıkışını, 2003’te yayınladığı ve Erdoğan’ın konuşma dilini analiz ettiği ‘Erdoğan’ın Harfleri’ adlı kitaptan sonra yaptı. Erdoğan’ın konuşmalarını incelemiş ve zihninin kodlarını çözmeye çalışmıştı. Önemli kararları perşembe günü aldığını söyleyecek kadar da iddialı bir çalışma ortaya çıkarmıştı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın basın sözcülüğünü yaptı...
Aniden ayrılarak Kanal 24'ün başına geçti ve aynı zamanda Radikal Gazetesi'nde de yazmaya başladı.
Bingöl doğumlu. İstanbul Üniversitesi’nde Arap dili ve edebiyatı okudu. Evli ve tek çocuk babası.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA