• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akan kan ve gözyaşı artık sonlandırılmalı
21 Kasım 2012 Çarşamba 14:28

'Akan kan ve gözyaşı artık sonlandırılmalı'

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, İsrailin Gazzeye yönelik saldırılarının insanlık dışı olduğunu belirterek, Kendilerine bir kılıf bularak masum insanları öldürmek hangi insanlığı...
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının insanlık dışı olduğunu belirterek, “Kendilerine bir kılıf bularak masum insanları öldürmek hangi insanlığı sığabilir” dedi.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, “İsrail’ın Gazze’de insanlık dışı yöntemlerle yaşlı - çocuk demeden masum insanları öldürdüğünü belirterek bu devlet terörünün bir an önce bitmesi en büyük beklentimizdir” şeklinde konuştu.
Korkmaz, açıklamasının devamında; “İsrail geçmişte olduğu gibi bugün de tüm dünyanın gözü önünde insanlık dışı yöntemlerle Gazze’de yaşlı, çocuk demeden masum insanları öldürmeye devam etmektedir. Bu zamana kadar bu katliama göz yuman dünya ülkelerinin hatta İslam dünyasının artık bu gidişata bir dur demesi gerekmektedir.
Bu noktada Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’dan tüm dünyaya bu sorunun çözümü için konuşması ve Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Gazze’de Filistinlilerle beraber olması bizleri gururlandırmıştır. Kendilerinin İsrail’e karşı sergiledikleri tavır insanlığın yok olmadığını ve Filistin davasında Türkiye’nin duruşunu net bir şekilde göstermiştir. Bu haklı duruşlarında bizler sonuna kadar onların yanındayız.  Bu zamana kadar belirli kılıflar bularak Filistin topraklarında ve son dönemde Gazze’de İsrail tarafından başlatılan operasyonlar bir devlet terörü olmuştur. Masum insanların öldürülmesi izahat edilebilir bir durum değildir.
Sayın Başbakanımızın da belirttiği gibi ‘Ramallah, Nablus, Eriha, Refah, Gazze ve Kudüs de bizim kardeşimizdir. Bu şehirlerde dökülen her damla kan bizim damarlarımızdaki kandır. Bu şehirlerde toprağa düşen her can bizim canımızdır. Her damla gözyaşı, bizim gözyaşımızdır’
Aynı şekilde dünya barışının Birleşmiş Milletler(BM) güvenlik konseyi üyesi beş ülkenin dudak arasından çıkan sözlere bağlı kalmasının doğru bir sistem olmadığını ortadadır. BM’nin yeni yapısı başta da daimi üyeler olmak üzere mutlaka değişmelidir. Türkiye Müslüman ve  hem Asya’da, hem Avrupa’da yer alan bir ülke olarak, BM’de daimi üye olarak en kısa zamanda yer almalıdır. Yine Başbakanımızın hatırlattığı Arap ligi ülkeleri başta Gazze konusu olmak üzere İslam dünyasındaki diğer önemli konulardaki kayıtsızlığını terk etmeli ve müdahil tavır alır hala gelmelidir.
Bu noktada Gazze için atılacak her adım insanlık için önemli bir dönüm noktası olacaktır. Akan kan ve gözyaşı bir an önce sonlandırılmalıdır”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA