• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partiye geçtiler
12 Ocak 2011 Çarşamba 10:40

Ak Parti'ye geçtiler

Konyanın Çeltik İlçesine bağlı Küçükhasan Belde Belediye Başkanı Ali Vural, 5 belediye meclis üyesi ile birlikte partisinden istifa ederek AK Partiye geçti.
Konya’nın Çeltik İlçesi’ne bağlı Küçükhasan Belde Belediye Başkanı Ali Vural, 5 belediye meclis üyesi ile birlikte partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti. AK Parti’nin milletine olan hizmet anlayışı ve Türkiye’nin dünya genelinde kazandığı itibarın bu kararında etkili olduğunu dile getiren Başkan Vural; “AK Parti’de çok mutluyum” dedi.
 
CHP’den aday olduğu 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Küçükhasan Belde Belediye Başkanı seçilen ve 1,5 yıldır bu görevi yürüten Ali Vural, 5 belediye meclis üyesi ile birlikte partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti. Başkan Vural ve 5 belediye meclis üyesinin AK Parti’ye katılımları dolayısıyla AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda bir tören düzenlendi.
 
Törene Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ziya Özboyacı’nın yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Mustafa Varol, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Gök, CHP’den AK Parti’ye geçen Küçükhasan Belde Belediye Başkanı Ali Vural, Çeltik İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Sargın, AK Parti Çeltik İlçe Başkanı Orhan Akgül, Küçükhasan Belde Başkanı Hasan Bozoğlu ile CHP’den AK Parti’ye geçen Küçükhasan Belde Belediye Meclis Üyeleri Yasin Akgöl, Hüseyin Boyanta, Mehmet Ali Özcan, Ayhan Öder, Celal Yıldız katıldı.
 
Ziya Özboyacı; “Katılımlar bizi çok mutlu ediyor”
 
Törende konuşan AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ziya Özboyacı şunları söyledi; “Küçükhasan Belde Belediye Başkanımız Sayın Ali Vural ve 5 belediye meclis üyesi ile birlikte AK Parti’ye geçmesinden dolayı çok mutluyuz. Vatandaşlarımız gibi belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerinin de AK Parti İktidarı’nın yaptıklarını görüp bizi tercih etmesi bizi ziyadesi ile mutlu ediyor. 12 Haziran 2011’de yapılması planlanan Genel Seçimlere çok daha güçlü girmek istiyoruz. Bu bağlamda yerel yönetimlerimiz de önemli pay sahibiler. Onların hizmetlerini sürdürmesi ve bunu anlatmaları hem bizleri hem de milletimizi memnun edecektir. Şunu da söylemek istiyorum; AK Parti’ye katılımlar önümüzdeki hafta ve aylarda da artarak devam edecek. Bu, AK Parti’nin ülkesine ve milletine gösterdiği önemin de bir kanıtı aslında. Bu kapsamda da, CHP’den istifa ederek AK Parti Ailesi’ne katılan değerli belediye başkanımız Sayın Ali Vural ve belediye meclisi üyelerimize bir kez daha çok teşekkür ederim” dedi.

Ali Vural; “Doğru bir karar verdim”
AK Parti’ye katıldığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Küçükhasan Belde Belediye Başkanı Ali Vural da; “AK Parti, son 8 yılın Türkiye’sine damgasını vurdu. Yapılan yatırımlar, hayata geçen projeler ve düzenlemeler, Türkiye’yi gözde bir ülke haline getirdi. AK Parti iktidarı bunu yaparken de her zaman milletinin görüşüne ve fikrine önem verdi. Bunun sonucunda da Türkiye, tüm dünyada gözde bir ülke oldu. Bunu da görmemek mümkün değil. Ben ve arkadaşlarım, AK Parti’ye geçme kararı aldık. Burada gördüğüm ilgi de doğru bir karar verdiğimi bana bir kez daha kanıtladı. İnşallah bundan sonra Küçükhasan için belde halkım için çok daha başarılı ve güzel çalışmalara imza atacağız” ifadelerini kullandı.
Öte yandan belediye meclis üyeleri de AK Parti Ailesi’ne katıldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirerek beldemiz ve halkımız için daha fazla fedakâr ve başarılı çalışmalara imza atacaklarını kaydettiler. Konuşmaların ardından AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ziya Özboyacı, Küçükhasan Belde Belediye Başkanı Ali Vural’a parti rozetini takarken İl Başkan Yardımcısı Mustafa Varol ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Gök de belediye meclis üyelerine rozetlerini taktı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA