• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partinin ilk mitingi Bayburtta
22 Nisan 2011 Cuma 16:18

AK Parti'nin ilk mitingi Bayburt'ta

Bayburt'ta toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan düzenlenen ilk mitinginde vatandaşlara seslendi..
8,5 YILDIR SEVDA İLE ÇALIŞIYORUZ

Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmada 'Bayburt'un 1 değil iki milletvekili var. Bunlardan biri Bünyamın Özbek kardeşim diğeri de bütün kalbimle söylüyorum açık açık söylüyorum Recep Tayyip Erdoğan bunu böyle bilesiniz. Sizin sıkıntınız bu kardeşinizin sıkıntısıdır. Bizden önce söylenen şuydu 'Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi. AK Parti iktidaında ise Bayburt Bayburt olalı böyle hizmet görmedi' denildi. Bizim bir tek gayemiz var o da sizin sevginize mazhar olabilmek. Şu kalabalık 'Allah sizden razı olsun' desin yeter.

8,5 Yıldır bu gaye ile bu hedefle aşkla sevda ile çalışıyoruz. Benim Bayburt'a gelişim yeni değil. Ta 70'li yıllardan bu yana gelip gittiğim yer. Ama artık Bayburt daha da güzelleşiyor gelişiyor. Bugüne kadar gelenler buraya bir üniversite yaptılar mı? Hamdolsun bunu yapmak bizenasip oldu. 8,5 Yıldır 780 bin kmlik vatan topraklarına 74 milyon insanımıza hizmet götürüyor, yatırım götürüyor eser kazandırıyoruz. 3 Kasım'da sizin oylarınızla sizin oylarınızla çıraklık, 22 Temmuz'da kalfalık dönemini başlattık. İşte şimdi 12 Haziran'da sizlerin oyları ile Allah'ın izniyle ustalık dönemimizi başlatıyoruz.

Seçimlerin ilk mitingini, ilk kucaklaşmasını Bayburt’ta başlatıyoruz. Güçlü bir sesle haykırıyoruz: Türkiye hazır hedef 2023.

Bayburt’tan seslenmemizin bir nedeni var. Bayburt Dede Korkut’ların, Bayburtlu zihnilerin, dede paşaların şehri. Bayburt işte şuracıkta yanı başımızda yatan Şehit Osman’ın şehri. Bayburt kop dağı kadar yiğit, aslan dağı kadar güzel bir şehir.

Bizim bir tek gayemiz var. O da sizin sevginize mazhar olabilmek. Allah sizden razı olsun desin o bize yeter. Şu Kaleardı, Tuzcuzade, Veysel, Su Çıkan; Allah sizden razı olsun desin bu bize yeter. Bayburtlu kardeşim, Bayburtlu annem, anan gurban sen gurban desin bu bize ziyadesiyle yeter.

Buradan bir şeyi söylemek zorundayım. Göreve başladığımızda Türkiye dünyanın 26. ekonomisiydi. Şimdi 17. büyük ekonomisi oldu. 

Ah benim kardeşlerim. Bakınız şimdi 8,5 yıl önce biz görevi aldık. Kimden aldık? MHP’den aldık. DSP ANAP bunlardan aldık. Şimdi MHP konuşuyor. 2023 benim diyor. Yahu millet 5 sana görev verdi. Bunlar ne yaptı? 3,5 yılda bırakıp kaçtı.

Bugün bir meydan okuması yapmış. Taksim’e 10 bin gençle gelecekmişsin, eee? Bin bozkurtla Kasımpaşa’ya kadar kovalarım.

“SEN BOZKURTLARLA BEN İNSANLA DOLAŞIYORUM”


Allah Allah? Sayın Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben bozkurtla dolaşmıyorum, ben eşrefi mahluk olan insanlarla dolaşıyorum ve ben demokratik mücadeleyi demokrasi alanında veriyorum. Ha benim kalkıp da gençleri illegal örgütlerin yürütmesi karşısında, gerekirse biz de Taksim’de 5 bin 10 bin genç yürütürüz diyorsak, bunun sebebi illegal örgütlere karşıdır.

“KOVALAMACAYA DEVAM ET”

Bizim gençliğimizin bugüne kadar illegal hiçbir eylem olmamıştır. Ama senin geçmişinde bunlar var. Onun için sizin ağzınızdan ben daha fazla cevap vermeyeceğim. Bu noktada sizi daha fazla muhatap almıyorum sayın Bahçeli. Senin böyle kovalamaca oynayacak bozkurtların varsa, sen o alanlarda kovalamacaya devam et. Biz de okullar fabrikalar inşa etmeye devam edeceğiz.

''GÜÇLERİNİ ÇETEDEN ALIYORLAR''


79 senede Cumhuriyet tarihinde Türkiye'de yapılan duble yol neydi. 6100 km. Biz 8.5 yılda 13 bin km duble yol yaptık. Hızlı trende bu dönem yapıldı. Ustalık dönemimizin Bayburt'ta yansıması farklı olacak. Biz kompleks içinde olmayız olamayız. Gazze'ye Bingazi'ye sırtımızı dönersek mahçup oluruz. Bunlar bugüne kadar bu ülkede ne ektiler, ne diktiler?
Bunlar gücünü nerden alıyorlar. Çeteden alıyorlar, mafya örgütlerden alıyorlar.

DIŞARDAN BULAMADILAR SİLİVRİ'YE GİTTİLER

Bunlar dışardan gösterecek milletvekili adayı bulmadılar. Silivri'ye gittiler oradan aday buldular. Ne işiniz vardı Silivri'de? Çeşitli olaylardan yargılananları kurtarmak için böyle bir oyunun içine girmeye ne gerek vardı? Bir kaset operasyonuyla başa gelip çetelerle bedel ödeyenler var. Dedi ki nerede bu Ergenekon ben gidip üye olmak istiyorum. Şimdi gidip Ergenekon'un irtibat bürosunu kurdu. Karanlık örgütlere umut ışığı olacaklar herhalde. Bunlar hesabı giderler çetelere verirler. Faturayı çetelere öderler.

Son günlerde yine bayat bir oyun ortaya çıktı. Türkiye bu oyunu çok iyi görsün. Ak Parti'yi kurduğumuzdan bu yana kardeşliğimizi pekiştirmenin gayreti içinde olduk. Projemizin adı "Milli birlik" projesi. MHP bundan neden rahatsız oluyorsunuz. Biz Müslümanız bundan neden rahatsız oluyorsun. Ama bunun kitabında kardeşlik yok.

HODRİ MEYDAN

Bakıyorsun oradan, bozkurtlarla beni kovalayacakmış. Ben meydandayım, hodri meydan... Ben her zaman siyaset meydanındayım. Bu şekilde afra, tafrayla yürümez. MHP'ye gönül vermiş yurttaşlarım kimin peşinde olduğunuzu görün. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik

BDPNİN AMACI ÇÖZÜM DEĞİL

Meselenin çözümüne yönelik amaçları yok bunların. Çözüm isteyen biz olduk. ''74 milyonunun tamamı bizim kardeşimizdir'' dedik

MHP Genel Başkanı gitti İşçi Partisiyle, Ergenekon'la, CHP'ye beraber saf tuttu. MHP anayasa değişikliğine karşı çıktı 'hayır' dedi. Şimdi de sol örgütlerle aynı hizaya geliyor

KOLKOLA YÜRÜYORLAR

Biz gençlerimizi şiddet için yürütmeyiz, bizim işimiz kalemdir, kitapdır. Bizim dünyamız budur. Haklarımızı almanın yollarını iyi biliriz. MHP Genel Başkanı çok istiyorsa gitsin Taksim'de birileriyle kol kola yürüsün. Muhalefetin tek yaptığı kışkırtmadır, tahriktir. Gençlerimiz bu oyuna gelmeyeceklerdir.

ONLAR ELLERİNİ OVUŞTURDU

Polisimiz yaralanırken MHP, CHP, BDP ellerini ovuşturdu.

YSK'NIN VETOSU

Benim de milletvekilliği noktasında önümü kestiler. ''Seçime giremez'' dediler. O günlerde onların yanında olan medya başlık attı. "Erdoğan muhtar bile olamaz" dediler.

YSK'nın verdiği kararı tasvip etmediğimizi defalarca söyledik.

Sizinle yürüyeceğiz. BDP her zaman mahrumiyet üzerinden kendisine çıkar sağlamanın peşine düşmüştür.

OY İÇİN İNSANLAR ÖLÜYOR

Yürüyüş yapmak demokratik haktır. Bildirimde bulun git yürüyüşüne yap, bildirini yap. Ama dilinle konuş anlat. Elinde molotofla dolaşma. Otobüslerde insanları öldürme. Bunun neresi demokrasi neresi özgürlük. Sen 3-5 oy toplayacaksın diye gençler ölüyor, polisler şehit oluyor

VİCDANSIZLAR

Bunları yapan vicdansız değil mi. Milletin malına zarar verenler ihtirastan gözleri kör olanlardır.

FATİH PROJESİ

Şimdi Fatih Projesi geliyor. Sınıflarda akıllı tahtaya geçilecek.

BİZ 8 YILDIR UYGULUYORUZ

Sayın Kılıçdaroğlu aile sigortası diyor. Senin o temennilerini biz 8 yıldır bu ülkede uyguluyoruz. Biz o desteği veriyoruz. Bunları televizyon programlarında ortaya çıkaracağım.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA