• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partili kadınlar ellerinin hamuruyla
06 Kasım 2010 Cumartesi 15:35

Ak Partili kadınlar ellerinin hamuruyla

TİSVA, Grameen Trust ve Konya Kadın Girişimcileri Derneği işbirliği ile hazırlanan Türkiye Grameen Mikrokredi Programına AK Parti Kadın Kollarından da tam destek geldi.
TİSVA, Grameen Trust ve Konya Kadın Girişimcileri Derneği işbirliği ile hazırlanan Türkiye Grameen Mikrokredi Programı’na AK Parti Kadın Kolları’ndan da tam destek geldi.
 
Program ile ilgili kadınları bilgilendirme toplantısına katılan İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal, AK Partili mahalle temsilcisi kadınlara seslenerek programın hassasiyetle Konyalı hanımlara anlatılmasını istedi.
 
AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanlığı desteği ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı(TİSVA) Feyyaz Berker Konya Şubesi-Grameen Trust ve Konya Kadın Girişimciler Derneği işbirliği ile hazırlanan Türkiye Grameen Mikro kredi Programı(TGMP) hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 
Alâeddin Keykubat Konferans Salonu’ndaki toplantıya AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı(TİSVA) Feyyaz Berker Konya Şube Müdürü Hatice Gönül Seçmen Tekdemir, Konya Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Suzan Uysal ile birlikte çok sayıda AK Parti Kadın Kolları üyesi katıldı.
 
Program hakkındaki görüşlerini aktaran AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Erdal, konunun küçümsenmeyecek kadar önemli olduğunu belirterek, özellikle AK Parti’nin mahalle temsilcilerine seslenerek; “Mikro krediler ile ilgili bilgileri mahallelerinizdeki hanımlara anlatmanızı istiyorum. Bu konuda özellikle mahalle temsilcilerine çok büyük görev düşüyor. Belki zorlanacağımız meselelerle karşılaşabiliriz ama bunun da çözümünü yine yerel yönetimlerimiz bizlere sunacak” ifadelerini kullandı.
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Erdal’ın konuşmasının ardından TİSVA Feyyaz Berker Konya Şube Müdürü Hatice Gönül Seçmen Tekdemir ile Konya Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Suzan Uysal programın ayrıntılarını anlatan birer sunum yaptı.
 
TİSVA Feyyaz Berker Konya Şube Müdürü Tekdemir; “İşsizliğin ve fakirliğin azaltılması için; uzun vadede ve makro politikalar sonucu, yatırımların, üretimin ve ihracatın artırılması gerektiğini herkes biliyor. Ancak, bu gelişmenin yanında, mevcut borcun döndürülmesi kısır döngüden kurtulmanın yolu ve neticeleri görülünceye kadar mikro uygulamalar da gerekmektedir. Bu bakımdan mikro kredi uygulaması çok önemlidir” diye konuştu. Mikro kredi işlemlerinde beş kişilik grup dinamiğinin uygulandığını vurgulayan Tekdemir, kişinin beyanı dışında evrak istenmeyeceğini de sözlerine ekledi.
 
Türkiye Grameen Mikro kredi Programı kapsamında özellikle fakir ve yoksul ailelere proje sunmaları şartıyla kefalet, senet ve teminat istemeksizin 100 ile 700 TL arasında mikro krediler verilecek. Bankalardan farklı olarak verilen kredilerden faiz istenmeyecek. Kaç kişiye kredi verileceği ile ilgili herhangi bir sınırlama olmamakla birlikte kadınlar çalışmak istedikleri alanları kendisi belirleyebilecek.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA