• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partili İlçe Başkanları toplandı
02 Ekim 2011 Pazar 12:21

AK Partili İlçe Başkanları toplandı

AK Parti Konya İl Teşkilatı, İlçe Başkanları Toplantısını gerçekleştirdi. İlçe danışma meclisi toplantılarının hemen ardından ilçe başkanları ile yeniden bir araya gelen AK Parti Konya İl Başkanı...
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı, İlçe Başkanları Toplantısı’nı gerçekleştirdi. AK Parti Konya İl Başkanlığı’ndaki toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un yanı sıra, İl Başkan Yardımcıları ilçe koordinatörleri ve 31 ilçenin teşkilat başkanları katıldı.
 “Teşkilatlarımız her daim göreve hazır”
AK Parti’nin il ve ilçe teşkilatlarıyla uyum içerisinde çalıştığına vurgu yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya’da hizmet üretilmesi noktasında hiçbir maazeretin söz konusu olamayacağını belirtti. İnsan odaklı hizmet için devletin sosyal devlet anlayışının her daim göz önünde bulundurulması gerektiğine işaret eden Başkan Sorgun, önümüzdeki sürece dair teşkilat mensuplarının uyması gereken prensiplere dair bir dizi uyarılarda bulundu.
Bu tür hizmetlerde kişilerin değil, hizmetteki sürekliliğin esas alınması gerektiğine dikkat çeken Başkan Sorgun, mazeret üretmek için hiçbir sebebin olamayacağını, daha fazla gayret ve özveri ile tüm engellerin kolaylıkla aşılabileceğini ifade etti. AK Parti teşkilatlarının da bu anlamda üzerine düşen her vazifeyi başarıyla yerine getireceğine inandıklarını belirten Başkan Sorgun; “Bu toplantımızı, ilçe danışma meclisi toplantılarımızın hemen ardından yapmak istedik. Danışma meclislerinde görüştüğümüz konular, projeler ve çalışmaları daha derinlemesine bir kez daha ele almak, teşkilatlarımızın son durumlarını ilçe başkanlarımız ile masaya yatırmak ve birlikte fikir alışverişinde bulunmak için bir aradayız. Şunu hemen ifade etmek istiyorum; danışma meclisi toplantılarımızda da gördük ki tüm teşkilatlarımız her zamanki gibi göreve hazır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da özverili ve gayretli bir şekilde sizden destek bekliyoruz” dedi.
 “82 Anayasası en büyük engel”
12 Haziran’da yapılan genel seçimler sonucunda seçilen milletvekillerinin TBMM’nin yeni döneminde Türkiye için ve ülkenin aydınlık geleceği için ter dökeceklerini dile getiren Başkan Sorgun; “Genel Seçimlerde oy vererek Meclis’e gönderdiğimiz milletvekillerimiz, TBMM’nin yeni döneminde de yine yoğun bir gündem ile iş başı yapacak. Meclisimiz, başta terör ve sivil anayasa olmak üzere birçok çalışma ile hizmet için geceli gündüzlü çalışacaklar. Sivil anayasa tabii ki TBMM’nin öncelikli çalışması olacak. Yıllardır Türkiye’yi korku, baskı ve zulümle yönetenler, sivil anayasa ile hem cezalarını bulacaklar. Dahası, ülkemizi geriye götüren ve Türkiye’nin önündeki en büyük engel olan 1982 Anayasası da, sivil anayasanın kabulü ile tarih sahnesinden çekilecek” dedi.
 “Sivil anayasa ortak çaba ile gerçekleşecek”
Sivil anayasa için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğinin altını çizen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, bu dönemde sadece hükümete değil toplumun tüm kesimlerine büyük sorumluluklar düştüğüne dikkat çekti. Sorgun; “Anayasamızı yaparken tüm sorumluluğu hükümete yüklemek yanlış olacaktır. Bu nedenle başta ana muhalefet olmak üzere meclisimizdeki diğer muhalefet partilerine, mecliste olmayan tüm partilerimize, STK’lara, medyaya ve tabii ki halkımıza da önemli sorumluluklar düşüyor. Böylesi bir görüş birliği ve ortak çaba, Türkiye’nin geleceğini daha aydınlık, özgür ve müreffeh bir zemine oturtacaktır ki o zaman Türkiye, dünyanın sayılı gözde ülkeler arasındaki yerini de iyice sağlamlaştırmış olacak” ifadelerini kullandı.
Toplantının devamında ilçe başkanları ülke gündemi ve ilçe teşkilatları hakkındaki görüşlerini dile getirdi ve il yönetimi ile fikir alışverişinde bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA