• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partili gençlik Kumlucada motive oldu
22 Nisan 2010 Perşembe 13:49

Ak Partili gençlik Kumluca'da motive oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Gençlik Kolları, Antalya Kumlucada Motivasyon Kampı Programı düzenledi.
Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Gençlik Kolları, Antalya Kumluca’da “Motivasyon Kampı Programı” düzenledi. 16, 17 ve 18 Nisan tarihleri arasındaki programın ev sahipliğini Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Ali Orak yaparken; Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Suat Altınsoy ve Ömer Faruk İyibildiren’in yanı sıra Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile Avukat Medain Korkmaz ve yüzün üzerinde gençlik kollarında görev yapan teşkilat mensubu da programa katılanlar arasındaydı.
Kamp programın açılışında konuşan Ak Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Ali Orak, il, ilçe ve taşra başkan ve yönetimlerinin katılımı ile gerçekleştirilen “Motivasyon ve Eğitim Kampı”nın teşkilat mensupları arasındaki kaynaşmaya katkı sağlayacağını dile getirerek, “Gençlerin enerjilerini siyasete kanalize etmeleri, siyaseti daha da aktifleştirecektir. Daha aktif siyaset de ülkemizi daha ileri bir konuma taşıyacaktır. Teşkilatların yılın her günü diri tutulması, bireysel anlamda her bir teşkilat mensubunun motivasyonu ile gerçekleşebilir. Teşkilat mensuplarımızın motivasyonu ile de teşkilatlarımız daha da etkin hale getirilebilir. Bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz eğitim kampı sayesinde teşkilatlarımız, yarın seçim olacakmış gibi eğitimlerini alarak yaklaşan seçimlere daha da hazır hale gelecektir” dedi.
 Muhammet Ali Orak’ın konuşmasının ardından “Motivasyon ve Eğitim Kampı”nın konferans bölümüne geçildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan teşkilatlanmadan sorumlu Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren “Teşkilatçılık ve Ak Parti Teşkilatlanma Yapısı” konulu bir sunum yaptı. Ak Parti’nin 2002’deki seçim başarısı ile birlikte Türkiye’de büyük bir değişim ve dönüşümün yaşandığına vurgu yapan Ömer Faruk İyibildiren; “Ak Parti büyük bir ailedir. Türkiye’nin en büyük ve en iyi ailesidir. Ak Parti’deki kardeşlik bağı hiçbir yerde yoktur. Sağlam teşkilat yapısı başarıyı da beraberinde getirmektedir. Bu başarı teşkilatlanmadaki bu yapı ile devam edecektir” ifadelerini kullandı.
 Programın ikinci gününde de devam eden konferansın bu seferki konuşmacıları Seçim İşlerinden Sorumlu Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Suat Altınsoy ve Avukat Medain Korkmaz’dı. İlk olarak söz alan ve “Medeni Gelişim Seyri” konulu bir konuşma yapan Avukat Medain Korkmaz, insanlığın geçmişten günümüze geçirdiği sosyal, ekonomik, siyasal ve manevi evrelerinden bahsetti. İnsana fiziki yapısından ziyade maneviyatına önem verilmesinin ikili ilişkiler bakımından çok daha doğru sonuçlar vereceğine dikkat çeken Korkmaz; “Bu anlamda insanı maddi değil manevi bir varlık olarak görmeliyiz. Ancak böyle bir yaklaşım tarzı insanı başarıya götürür. Manevi anlamdaki gelişim de insan için çok önemli” ifadelerini kullandı.
 Avukat Medain Korkmaz’ın ardından kürsüye gelen Seçim İşlerinden Sorumlu Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Suat Altınsoy da “Sandıklara Hakimiyetin Önemi ve Sandık Müşahitleri Seçimi” konusunda bir sunum gerçekleştirdi ve yaklaşan seçimler ile olası referandum için tüm teşkilatların hazır olmasının önemine değindi. Söz konusu seçimlerin Ak Parti için sorunsuz geçebilmesi için sandık müşahitlerinin görevlerini layıkıyla yapması gerektiğini aktaran Suat Altınsoy; “Bu kapsamda sandık müşahitlerinin belirlenmesi çok önemli. Bu göreve seçilen arkadaşlarımız çok dikkatli olmalı ve titiz çalışmalı. Başarılı bir seçim sadece partimiz açısından değil; Konyamız ve Türkiye için de önemli” ifadelerini kullandı.
Konferansta son söz ise, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın oldu. Seçildikleri günden bu yana belediye olarak hayata geçirdikleri proje ve çalışmalar hakkında gençlere bilgi veren Uğur İbrahim Altay, hizmetin yalnızca belediye ile değil, parti çalışmaları ile de özellikle de gençlerin siyasetteki başarıları ile geldiğini sözlerine ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA