• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partili Başkanların istişare toplantısı
21 Şubat 2013 Perşembe 15:27

AK Partili Başkanların istişare toplantısı

Konyada, AK Parti İl Teşkilatı tarafından belde belediye başkanlarının katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi.
Konya’da, AK Parti İl Teşkilatı tarafından belde belediye başkanlarının katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi.
AK Partili 142 belde belediye başkanının katıldığı İstişare Toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, 2014 yılında önemli bir sınavları olacağını söyledi.
İl Başkanı Ahmet Sorgun, 'Büyükşehir Yasası’nın tasarı halinden yasalaşmasına kadar olan süreci yakından takip ettiklerini, hatta takibin yanı sıra sürece dahil olarak yasanın Konya’ya daha faydalı olması için gereken katkıyı yaptıklarını aktardı. Başkan Sorgun, “Öncelikle yeni düzenlemeye karşı çıkan ve suyu bulandırmaya çalışan muhalefete karşı gösterdiğiniz duruş için hepinize çok teşekkür ediyorum. Yasa, gerçekten de milletimizin ve ülkemizin yararına. Sizler de bunu her platformda anlattınız ve savundunuz. Başbakanımız da Konya’nın yeni dönem çalışmalarını takdir ediyor ve övüyor. Tabii ki, bu takdir aynı zamanda size de ait. Zira her seçim ve dönemde olduğu gibi önümüzdeki döneme de hem teşkilatlarımız hem de belediyelerimiz arasındaki birlik ve beraberlikle giriyoruz. Bizler bu duyguyla hareket ettiğimiz sürece önümüze çıkan hiçbir engeli yılmadan aşacağız. Tüm belde belediye başkanlarımız, beldelerinde ellerinden geleni yapıyor ve halkına da hizmet ediyor. Bunun sonucunda bizler de sizler gibi asla halkımızdan ayrı durmadık ve her zaman halkımızın arasında gezdik, gezmeye devam ediyoruz” dedi.
Sorgun, 2014’teki seçimlerde hedeflerinin 32 belediyeyi de almak olduğunu belirterek, uyarılarda da bulundu. Sorgun, “Bugüne kadar yaptığımız çalışma neticesinde bir kez daha söyleyebiliriz ki, inşallah Konya, yeni döneme en iyi geçişi yapacaktır. Bunu laf olsun diye de söylemedik. Çünkü bizler teşkilatlarımıza ve siz belediye başkanlarımıza güveniyoruz. Yeni yasa ile alakalı ilçelerimizde bilgilendirme seminerleri yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Allah’a şükürler olsun ulaşmadığımız vatandaşımız kalmadı. Bu çalışma azmi ile inanıyoruz ki, 2014’teki seçimde 32 belediyeyi de inşallah alacağız. Bunu da sizlerin duruşuna ve çabanıza inanarak dedik. Çünkü Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir. Ben sizlere güveniyorum. Ama herkes üzerine düşen görevi yapacak. Tüm belediye başkanlarımız şimdiden çalışmaya başlayacak ve kendinin değil partinin kazanması için çaba sarf edecek. Yani belediye başkanlarımız kendisini değil; beldesini seçime hazırlamalıdır. Seçimi birlik ve beraberliğimizle kazanacağız” diye konuştu.
“KONYA ÖRNEĞİ TÜRKİYE’YE MODEL OLACAK”
Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte Konya’nın öneminin daha da artacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya gündeminin ve beklentilerinin devamlı yüksek bir çıtada seyredeceğini belirtti. Başkan Akyürek, Büyükşehir Yasası ile Konya örneğinin Türkiye’ye model olacağının altını çizerek, “Konya’da ilçeler arasında beldeler arasında genel olarak bir hedef birliği var. Ülkemize ve milletimize hizmet etme konusunda birleştiğimizi, anlaştığımızı görüyoruz. Konya gibi fikir birliği olan şehirler, geleceğe her zaman daha güvenle bakabilirler, başarılı olabilirler” dedi.
İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Göksu’nun konuşmalarının ardından toplantı sona erdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA