• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partiden MEDAŞ ve GAZNET ile toplantı
04 Aralık 2012 Salı 22:11

Ak Parti'den MEDAŞ ve GAZNET ile toplantı

AK Parti'li kurmaylar, halkın elektrik ile doğalgaz kullanımı konularında yaşadığı sorunların giderilmesi için GAZNET ve MEDAŞ yöneticileriyle bir araya geldi.

Toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüseyin Üzülmez, İlhan Yerlikaya, Cem Zorlu ve Mustafa Baloğlu, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), TEİAŞ ve TEDAŞ yetkilileri, GAZNET ve MEDAŞ yöneticileri,  AK Parti İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile AK Parti Merkez İlçe Başkanları katıldı.
 
GAZNET Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım ile GAZNET yöneticilerinin katıldığı toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun “Konya’da doğalgaz kullanım oranı yaklaşık yüzde 52 civarında bulunuyor. Bu oranın yukarılara çekilebilmesi için GAZNET’in daha güçlü ve geniş bir doğalgaz altyapısıyla doğalgazı şehrin her bölgesine yayması gerekiyor. Çünkü çabamız, şu anda tüm Konyamızda kömür yerine doğalgazın kullanılmasıdır.

Zira özellikle şehrin belli bölgelerinde kış aylarında artan hava kirliliğinin önlenmesinin en önemli yolu doğalgazdan geçiyor. Gerek vatandaşlarımız, gerek işletmelerimiz ve gerekse de muhtarlarımız tarafından bizlere iletilen aksaklık, şikâyet ve sorunlar mevcut. Bizler de bu toplantı ile söz konusu istek ve şikâyetleri GAZNET yetkililerimizle paylaşıp bu konuda hızlı bir biçimde çözüm üretilmesi için istişare edeceğiz” dedi.
 
GAZNET'in çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım ise “Kurum olarak vatandaşın sorunlarının çözümü için gereken çalışmayı daha önce olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Eğer kurum olarak eksikliklerimiz varsa bunlar, böyle istişareler neticesinde yapacağımız çalışmalarla da ortadan kaldırılır. İnşallah bundan sonra da vatandaşa daha kaliteli hizmet sunumu noktasında da elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.
 
MEDAŞ toplantısı
 
MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu ile MEDAŞ yöneticilerinin katıldığı toplantıda özellikle ilçe ve köylerde yaşayan vatandaşların elektrikle ilgili yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri konularında fikir alışverişinde bulunuldu.
 
Toplantının esas amacının ilçe ve belde belediyeleri ile vatandaşların elektrikle ilgili çektiği sorunların ortaya konması ve çözülmesi olduğunu söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, şunları söyledi
 
“Gerek teşkilat çalışmalarımızda gerekse de vatandaş ya da esnafla görüşmelerimizde MEDAŞ ile ilgili olarak birçok sorun bizlere iletiliyor. Bizler de söz konusu şikâyetleri MEDAŞ yetkilileriyle paylaşmak ve bu sorunların en hızlı biçimde çözülmesini sağlamak durumundayız. MEDAŞ yetkililerinin de çözüm noktasında halkın lehine hızlı şekilde hareket etmesi gerekiyor. Toplantının hayırlı olacağı kanaatindeyim. Bu konudaki anlayışlarından dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum”
 
MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu da konuya olan duyarlılıklarından dolayı AK Parti İl Teşkilatı’na teşekkür ederek; “Vatandaşımızın hem bizlere hem de İl Başkanlığı’na ilettiği istek ve şikâyetleri değerlendirip en kısa zamanda konunun çözümü için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA