• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partiden Haşim Kılıça ağır eleştiri
29 Mayıs 2010 Cumartesi 17:35

AK Parti'den Haşim Kılıç'a ağır eleştiri

Bursa'da Olay Televizyonu'na canlı yayın konuğu olan Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın mahkemede görüşülecek değişiklik paketiyle ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

Bursa'da Olay Televizyonu'na canlı yayın konuğu olan Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın mahkemede görüşülecek değişiklik paketiyle ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Bozdağ, Anayasa Mahkemesi'nin siyasi bir kurum olmadığını belirterek, "Sayın Haşim Kılıç bu mahkemenin başkanıdır. Mahkeme başkanları, kendi önüne gelen konularda görüş belirtmezler. Çünkü oy verecektir. Müzakereye katılacaktır, birbirini etkileyecektir.

Görüş beyan etmesi ihsası reydir. Şu anda Sayın Haşim Kılıç ihsası reyde bulunmuş ve suç işlemiştir. Kabul edilebilir bir şey mi?" ifadelerini kullandı.

Ceza reisinin önüne gelecek üç sanığı cezalandıracağını, diğerini beraat ettireceğini söylemesinin yanlış olduğunu kaydeden Bekir Bozdağ sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada büyük bir hukuk skandalı var. Anayasa Mahkemesi bu hukuka en fazla riayet etmesi gereken kurum. Başkanı da bunu hassasiyetle gözetmesi gereken kişi. İhsası reyde bulunuyor. Şimdi artık Anayasa değişikliği halka gidiyor.

Bir değişiklik halkın huzuruna gidecekse, halktan onay alacaksa, uzlaşmayı vatandaş temin edecekse Anayasa Mahkemesi'nin görevi bunun halka gitmesini temin etmektir, yol kesmek değildir. Anayasa Mahkemeleri yol kesmez, yolu başkaları keser ama hukuka uyar."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA