• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partiden aile içi eğitim semineri
17 Ocak 2011 Pazartesi 14:06

AK Parti'den aile içi eğitim semineri

AK Parti Konya İl Teşkilatı, 'Aile İçi İletişim Sırları ve Çatışmasız Yaşam' konulu bir program düzenledi...

Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Uslu ve il yönetim kurulu üyeleri ve il kadın kolları yönetimi, eşleri ile birlikte katıldı. Seminerin konuşmacıları ise NLP ve Hipnoz Uzman Eğitmeni Sosyolog Celalettin Uzuner ile psikolog olan eşi Sanem Uzuner’di.

Programda ilk sözü alan NLP Uzmanı ve Sosyolog Celalettin Uzuner, sosyal bilimler açısından bakıldığında ailenin toplumun en küçük ve en önemli yapı birimi olduğunu söyledi. Uzuner; “Aile kurumu, bilindiği gibi bireyi, toplumu ve ülkeyi diri kalmasını sağlayan ve bunları bir arada tutan en önemli birim. Anne, baba ve çocuklardan oluşan çekirdek aile, bireyi toplumu hatta ülkeyi etkilediğine göre anne ve babaların da buna göre davranması, sorumluluk alması ve çocuklarına o yönde eğitim vermesi gerekiyor. Anne ve babalar çocuklarına olduğu kadar birbirlerine karşı da sorumludur. Ailenin devamı ve sağlığı için karşılıklı iyi ilişkiler içinde olmalıdırlar” dedi.

Aile içinde sağlıklı iletişim ve anlayış için bazı yöntemlerin olduğuna dikkat çeken Celalettin Uzuner, iyi iletişim ve ilişkilerde büyük rol oynayan sağ ve sol beynin özellikleri, kullanımı ve sağ – sol beynin uyumlu çalışabilmesi konularında da katılımcılara bilgi verdi. Beynin sağ ve sol olmak üzere ikiye ayrıldığını aktaran Uzuner; “Beynin sol tarafı isimleri, sağ tarafı ise yüzleri unutmaz. Sağ beyin mantığa önem verirken sol beyin ise akla yönelir. Kadınların sezgilerini kullanmaları ve mantığa göre hareket etmelerinin nedeni de budur. Mesela erkekler sorunları tek tek çözmeye çalışırken bir bakıyorsunuz kadınlar tüm sorunları bir anda çözmüş. Bu da kadınların aile içi iletişimsizlik ya da tartışmaların çözümünde daha büyük rol almaları demek” dedi.

Sosyolog Celalettin Uzuner’in sunumunun ardından kürsüye çıkan Psikolog Sanem Uzuner ise aile içi iletişimsizlik ve tartışmalar sonucu çocukların yaşadığı sorunlar ve geleceklerine dair etkileri konusundaki bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı. Programın sonunda Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Uslu, katkılarından dolayı Celalettin ve Sanem Uzuner çiftine teşekkür etti ve hediyelerini takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA