• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partide kim nereden aday?
11 Nisan 2011 Pazartesi 17:40

AK Parti'de kim nereden aday?

AK Parti'de kim nereden aday? İşte AK Parti'nin YSK'ya verdiği listenin tamamı

12 Haziran'daki genel seçimler öncesinde partilerin aday listeleri bugün YSK'ya sunuldu. AK Parti'nin sunduğu listeye göre 81 ilde AK Parti'nina adayları şu şekilde sıralandı.

 

 AK PARTİ 24. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

Seçim Çevresi S.NO Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği
ADANA
1 ÖMER ÇELİK 15.06.1968 SİYASET BİLİMCİ
2 MEHMET NECATİ ÇETİNKAYA 07.02.1943 VALİ
3 NECDET ÜNÜVAR 06.06.1960 TIP DOKTORU
4 FATOŞ GÜRKAN 01.01.1966 AVUKAT
5 ALİ KÜÇÜKAYDIN 12.10.1948 MÜLKİ İDARE AMİRİ
6 MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ 04.01.1976 AVUKAT
7 FATMA GÜLDEMET SARI 25.06.1970 YÜKSEK MİMAR
8 ALİ ÇALDIR 20.03.1975 AVUKAT
9 TALAT ULUSSEVER 25.04.1970 EKONOMİST
10 TAMER DAĞLI 05.06.1970 BANKACI
11 ALİ YÜZÜKCÜ 19.03.1960 İŞADAMI
12 NESLİHAN İPEK KOBANER 17.05.1962 SINIF ÖĞRETMENİ
13 MUSTAFA ÖZKOZANOĞLU 03.06.1975 AVUKAT
14 EBUBEKİR AKDENİZ 03.01.1982 ZİRAAT MÜH
ADIYAMAN
1 AHMET AYDIN 01.03.1971 AVUKAT
2 MEHMET METİNER 05.03.1960 GAZETECİ-YAZAR-ÖĞR. GÖR.
3 MUHAMMED MURTAZA YETİŞ 30.11.1972 DOKTOR
4 MEHMET ERDOĞAN 07.04.1966 VETERİNER HEKİM
5 ŞEVKET GÜRSOY 01.06.1953 İŞLETMECİ
AFYONKARAHİS
1 VEYSEL EROĞLU 18.08.1948 ÖĞRETİM ÜYESİ
2 SAİT AÇBA 10.07.1950 ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR
3 HALİL ÜRÜN 30.07.1968 SERBEST AVUKAT
4 ALİ ÖZKAYA 20.04.1970 AVUKAT
5 AHMET KOCA 20.05.1963 EĞİTİMCİ İŞADAMI
AĞRI
1 MEHMET KERİM YILDIZ 01.01.1965 GÖZ HASTALIKLARI UZMANI
2 EKREM ÇELEBİ 17.09.1965 ADALET BAKANLIĞI BAKANLIK MÜŞAVİRİ
3 FATMA SALMAN KOTAN 10.10.1970 SANAYİCİ MALİ MÜŞAVİR
4 MEHMET ŞERİF KÖSEN 05.01.1949 MADEM MUHENDİSİ OPERESYON YÖNETİMİ
AKSARAY
1 ALİ RIZA ALABOYUN 08.03.1957 MADEN YÜKSEK MÜHENDİSİ
2 RUHİ AÇIKGÖZ 01.11.1963 MAKİNE MÜHENDİSİ -PLANLAMA UZMANI EKONOMİST
3 İLKNUR İNCEÖZ 16.10.1973 AVUKAT
AMASYA
1 MEHMET NACİ BOSTANCI 02.08.1957 ÖĞRETİM ÜYESİ
2 AVNİ ERDEMİR 20.02.1964 ÖGRETİM ÜYESİ
3 HASAN ALİ CESUR 13.02.1965 ELEKTRONİK MÜHENDİS
11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 1 / 16
Seçim Çevresi S.NO Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği
ANKARA-1
1 ALİ BABACAN 04.04.1967 ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ-İŞLETMECİ
2 BÜLENT GEDİKLİ 27.07.1964 EKONOMİST, MALİYE ESKİ BAŞ MÜFT., YEMİNLİ MALİ MÜŞ
3 REHA DENEMEÇ 20.05.1961 EKONOMİST
4 TÜLAY SELAMOĞLU 15.08.1966 MİMAR
5 NAZMİ HALUK ÖZDALGA 10.01.1948 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
6 YALÇIN AKDOĞAN 22.09.1969 SİYASET BİLİMİ DOÇ.DR.
7 FATİH ŞAHİN 20.04.1979 AVUKAT
8 ÜLKER GÜZEL 07.02.1944 EKONOMİST
9 ERCAN KINACI 17.04.1965 AVUKAT
10 ALAADDİN VAROL 05.03.1973 AVUKAT
11 NİHAN TURNA SAKALTAŞ 15.07.1981 AVUKAT
12 AHMET SİNAN POYRAZ 03.06.1968 İNŞAAT YATIRIM
13 RIZA GEZER 01.12.1970 İŞ ADAMI
14 FAİK GÜNGÖR 01.01.1952 SANAYİCİ
15 ÜMİT ALTUNTAŞ 13.07.1976 ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZAMNAI
16 YASİN BÖLÜKBAŞI 22.08.1983 EKONOMİST
ANKARA-2
1 CEMİL ÇİÇEK 15.11.1946 AVUKAT
2 HALUK İPEK 02.02.1963 AVUKAT
3 SALİH KAPUSUZ 23.10.1954 İŞLETMECİ
4 NURDAN ŞANLI 10.09.1954 İŞLETME, MARKA PATENT VE KALİTE YÖN.SİST.DANIŞMANI
5 AHMET İYİMAYA 22.11.1950 ARASTIRMACI HUKUKCU
6 CEVDET ERDÖL 16.02.1958 TIP DOKTORALI ÖĞRETİM ÜYESİ
7 ZELKİF KAZDAL 24.09.1975 AVUKAT
8 EMRULLAH İŞLER 07.01.1960 ÖĞRETİM ÜYESİ
9 SEYİT SERTÇELİK 15.11.1964 ÖGRETİM ÜYESİ--PROFESÖR
10 ORHAN YEGİN 01.08.1978 İKTİSATÇI
11 NAZLI ERGÜL 06.08.1968 AVUKAT-HUKUK MÜŞAVİRİ
12 CİHAN ANKARA 27.12.1970 İŞ ADAMI
13 HÜSEYİN AYDİN 01.05.1973 AVUKAT
14 ÇİĞDEM ORHAN SARIKAYA 26.11.1973 AVUKAT
15 MURAT ARAÇ 08.10.1975 AVUKAT
11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 2 / 16
Seçim Çevresi S.NO Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği
ANTALYA
1 MEHMET VECDİ GÖNÜL 29.11.1939 MÜLKİ İDARE AMİRİ
2 MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU 05.02.1968 AVRUPA KONSEYİ PARLEMENTER MECLİSİ BAŞKANI
3 MENDERES MEHMET TEVFİK TÜREL 11.07.1964 GAZETECİ
4 SADIK BADAK 10.02.1955 YÖNETİCİ-İŞADAMI
5 HÜSEYİN SAMANİ 01.04.1964 ZİRAAT MÜHENDİSİ
6 GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ 16.03.1976 HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
7 ABDURRAHMAN ARICI 02.05.1951 RADYOLOJİ UZMANI
8 VEYSEL DALMAZ 02.04.1958 MÜLKİ İDARE AMİRİ
9 OSMAN AKMAN 01.01.1958 DOKTOR İÇ HASTALIKLARI UZMANI
10 ABDULLAH CENGİZ 14.02.1971 ELEKTRİK ELETRONİK MÜHENDİSİ
11 AHMET ŞAHİN 19.06.1968 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ DOKTOR
12 İBRAHİM TÜRKİŞ 20.08.1968 YEMINLI MALI MUSAVİR
13 GÜLDEREN GÜLTEKİN 08.05.1974 ÖGRETMEN
14 HAKKI BEŞKAZALI 05.01.1973 AVUKAT
ARDAHAN
1 ORHAN ATALAY 01.12.1965 PROF.DR.
2 ORHAN GÖKDEMİR 04.04.1969 İŞ ADAMI
ARTVİN
1 İSRAFİL KIŞLA 10.03.1959 YÖNETİCİ
2 MEHMET KOCATEPE 01.01.1966 ÜST DÜZEY YÖNETİCİ
AYDIN
1 MEHMET ERDEM 05.09.1966 ELEKTRİK MÜHENDİSİ
2 SEMİHA ÖYÜŞ 01.01.1960 AVUKAT
3 ALİ GÜLTEKİN KILINÇ 22.09.1959 SMMM- EKONOMİST- SANAYİCİ
4 MUSTAFA SAVAŞ 15.02.1965 BANKACILIK
5 SEBAHATTİN AKKIN 29.03.1962 SERBEST
6 ABDURRAHMAN ÖZ 26.04.1971 AVUKAT
7 UFUK KEÇECİ 20.08.1978 AVUKAT
BALIKESİR
1 AHMET EDİP UĞUR 07.04.1950 KİMYA MÜHENDİSİ
2 MEHMET CEMAL ÖZTAYLAN 25.11.1954 İKTİSATÇI
3 TÜLAY BABUŞCU 26.01.1976 ECZACI
4 ALİ AYDINLIOĞLU 17.08.1958 ÖĞRETMEN
5 MEHMET AKİF OKUR 23.08.1954 EMEKLİ EĞİTİMCİ
6 EMİN MEHMET KARATAN 01.07.1955 ÖZEL SEKTÖR - SANAYİ MÜTEAHHİTLİĞİ
7 EKREM YAVAŞ 05.06.1970 ÖĞRETMEN
8 HİLAL DEMİRÖZER 06.12.1980 ELEMENTER SİGORTA ACENTELİĞİ
BARTIN
1 YILMAZ TUNÇ 01.02.1971 AVUKAT
2 SEYFETTİN KALAY 10.08.1968 UZMAN DOKTOR BAŞHEKİM
BATMAN
1 MEHMET ŞİMŞEK 01.01.1967 EKONOMİST
2 ZİVER ÖZDEMİR 05.04.1965 ELEKTİRİK MUHENDİSLİĞİ
3 AYHAN İSEN 01.01.1966 İNŞAAT MÜHENDİSİ
4 MUSTAFA DEMİR 22.01.1958 İKTİSATÇI
11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 3 / 16
Seçim Çevresi S.NO Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği
BAYBURT
1 BÜNYAMİN ÖZBEK 01.10.1973 ZİRAAT MÜHENDİSİ
BİLECİK
1 FAHRETTİN POYRAZ 03.07.1968 DENETÇİ
2 HALİL ELDEMİR 20.06.1973 İNŞAAT MÜHENDİSİ
BİNGÖL
1 CEVDET YILMAZ 01.04.1967 BÜROKRAT
2 EŞREF TAŞ 01.01.1965 ÖĞRETİM ÜYESİ, KİMYAGER
3 ŞAHİN BİNGÖL 02.01.1968 KAMU YÖNETİCİSİ
BİTLİS
1 VEDAT DEMİRÖZ 01.03.1956 YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR
2 VAHİT KİLER 24.12.1966 İŞ ADAMI
3 MEHMET ZEKİ PEKER 05.07.1964 İNŞAAT MÜTEAHHİT
BOLU
1 ALİ ERCOŞKUN 19.06.1971 BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
2 FEHMİ KÜPÇÜ 22.06.1974 AVUKAT
3 FATİH METİN 14.10.1973 AVUKAT
BURDUR
1 BAYRAM ÖZÇELİK 01.10.1966 DİŞ HEKİMİ
2 HASAN HAMİ YILDIRIM 17.08.1963 DR. ŞEHİR PLANCISI
3 MEHMET TUĞRUL 18.02.1953 SANAYİCİ
BURSA
1 BÜLENT ARINÇ 25.05.1948 AVUKAT
2 MUSTAFA ÖZTÜRK 01.07.1965 ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSİ
3 HÜSEYİN ŞAHİN 12.01.1968 İŞ ADAMI
4 CANAN CANDEMİR ÇELİK 01.01.1974 AVUKAT
5 İSMET SU 14.08.1959 AVUKAT
6 MUSTAFA KEMAL ŞERBETÇİOĞLU 29.10.1969 AVUKAT
7 HAKAN ÇAVUŞOĞLU 26.02.1972 AVUKAT
8 İSMAİL AYDIN 17.05.1971 AVUKAT
9 TÜLİN ERKAL KARA 04.08.1969 FİLOLOG ÇEVİRMEN DİL BİLİMCİ
10 BEDRETTİN YILDIRIM 19.08.1951 EGITIMCI-YONETIMCI
11 ÖNDER MATLI 28.05.1972 SANAYİCİ İŞADAMI
12 CAFER YILDIZ 03.02.1963 PLASTİK SEKTÖRÜ
13 CEMİLE YİĞİT 31.10.1973 REKLAM
14 SADETTİN CANGÜL 01.09.1953 METALURJİ MÜHENDİSLİĞİ
15 ALİ ÖMEROĞLU 09.10.1966 ECZACI
16 FAHRETTİN KESKİN 20.01.1959 ECZACI
17 AYŞE HACIOĞLU 08.04.1984 İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI
18 MAHMUT TURUNÇ 13.08.1976 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENİ
ÇANAKKALE
1 MEHMET DANİŞ 02.08.1971 AVUKAT
2 İSMAİL KAŞDEMİR 15.09.1978 AVUKAT
3 SEBAHATTİN GÜNER 16.12.1966 HUKUKÇU
4 YEŞİM KARADAĞ 25.12.1980 YÖNETİCİ
11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 4 / 16
Seçim Çevresi S.NO Ad Soyad Doğum Tarihi Mesleği
ÇANKIRI
1 İDRİS ŞAHİN 18.03.1974 AVUKAT
2 HÜSEYİN FİLİZ 02.02.1958 İŞADAMI
ÇORUM
1 SALİM USLU 14.11.1955 SENDİKACI
2 CAHİT BAĞCI 25.06.1964 SOSYOLOG
3 MURAT YILDIRIM 27.06.1958 EGİTİMCİ- İŞ ADAMI
4 LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT 06.02.1970 UZMAN ECZ.
DENİZLİ
1 NİHAT ZEYBEKCİ 01.01.1961 İŞADAMI
2 MEHMET YÜKSEL 25.01.1955 TİCARET GIDA SEKTÖRÜ
3 BİLAL UÇAR 06.01.1969 AVUKAT
4 NURCAN DALBUDAK 07.03.1979 TEKSTİL TEKNİKERİ
5 CAHİT ÖZKAN 25.12.1976 AVUKAT
6 HALİL PEKDEMİR 01.11.1961 İŞ ADAMI
7 AYHAN SOYFİDAN 20.11.1979 EKONOMİST - İKTİSATÇI
DİYARBAKIR
1 MEHMET MEHDİ EKER 01.01.1956 VETERİNER HEKİM
2 MEHMET GALİP ENSARİOĞLU 01.10.1966 İNŞAAT MÜTEAHHİT
3 MİNE LÖK BEYAZ 19.08.1973 MİMAR
4 MEHMET SÜLEYMAN HAMZAOĞULLAR 24.09.1975 DOKTOR
5 CUMA İÇTEN 01.01.1973 TİCARET
6 OYA ERONAT 19.01.1962 İNŞAAT MÜH
7 MEHMET AKIN 01.01.1965 ÖĞRETİM ÜYESİ
8 MUHARREM KURT 10.01.1981 EĞİTMEN
9 FATMA ÖNCÜ 19.02.1976 İNSAN KAYNAKLARI YÖN.
10 MUSTAFA ELGÖRMÜŞ 01.01.1957 İKTİSAT
11 EYÜP KÜÇÜKÇAKMAK 22.01.1976 BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
DÜZCE
1 İBRAHİM KORKMAZ 01.01.1960 MAKİNE MÜHENDİSİ
2 FEVAİ ARSLAN 12.07.1966 TÜCCAR
3 OSMAN ÇAKIR 01.09.1964 EĞİTİMCİ YÖNETİCİ
EDİRNE
1 MEHMET MÜEZZİNOĞLU 09.01.1955 DOKTOR
2 TUNA BEKLEVİÇ 23.01.1977 EKONOMIST
3 FATMA AKSAL 03.01.1965 EKONOMIST
ELAZIĞ
1 ZÜLFÜ DEMİRBAĞ 13.02.1956 İNŞ.MÜH.
2 ŞUAY ALPAY 20.10.1960 AVUKAT
3 FARUK SEPTİOĞLU 02.02.1961 TİCARET
4 SERMİN BALIK 07.02.1972 İŞLETMECİ
5 METİN BULUT 03.01.1971 İŞ ADAMI
ERZİNCAN
1 SEBAHATTİN KARAKELLE 05.02.1950 ÖĞRETMEN
2 BURHAN ÇAKIR 03.05.1969 SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR
11 Nisan 2011 Pazartesi Sayfa 5 / 16
 
  
  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yeni sistem Türkiye'nin kurtuluş reçetesi olacak
  • Türkiye'den 'Sincar' hamlesi
  • Türk Büyükelçiliği'ne çirkin pankart
  • Selçuklu’da Gençlere Daha Çok Görev Düşüyor
  • Yeni Sistemle Güven Ve İstikrar Kalıcı Hale Gelecek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA