• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partide Kadınlar Günü programı
08 Mart 2012 Perşembe 17:41

AK Parti'de Kadınlar Günü programı

AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir program düzenledi.
AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanlığı, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir program düzenledi.
 
Programda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Kültürümüz gereği vermeyi esas alıyoruz. Kadınlara birçok haklar ve hizmetler verildi” derken; İl Kadın Kolları Başkanı Hasibe Özlem Çepni ise kadının toplumsal hayattaki yerini sağlamlaştırması için daha bilinçli ve güçlü olması gerektiğini söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla AK Parti Konya İl Teşkilatı Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı ile İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Bera Otel’de düzenlenen programa AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mithat Büyükalim, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Hasibe Özlem Çepni, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile merkez ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimleri ile birçok STK temsilcisi ve davetliler katıldı.

Sorgun; “Kültürümüz vermeyi esas alır”

Konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Batı toplumundan geçen ve hak arama günleri olarak kutlanan bu ve bu tür günlerin Türk kültüründen farklarını anlattı. Sorgun; “Çatışma kültüründen çıkan Kadınlar Günü ve 1 Mayıs gibi günler, Batı toplumlarında hak aramayı çatışmacı zihniyetle benimser. Ancak Batı’dan farkımız bizim kültürümüz vermeyi esas alır. Kadınlarımıza çocuklarımıza genç ve yaşlılarımıza vermemiz gereken hakları bizler zaten toplum olarak veriyoruz. Hükümet olarak da birçok önemli düzenleme ve proje ile bunu hayata geçirdik. Bugün kadınlarımız hayatın her alanında var, olmaya da devam edecektir” dedi.

Büyükalim; “Bizim için her gün hanımlar günü”

Başkan Sorgun’un ardından kürsüye gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mithat Büyükalim, sadece 8
Mart değil her günün kadınlar günü olduğunu dile getirdi ve belediye olarak kadınlara yönelik çalışmalarını anlattı; “Tüm ilçelerimizde hanımlar lokali çalışmalarımızı yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde Karatay’da da lokalimizi hizmetinize sunacağız.  Yine hanımlarımıza psikolojik danışmanlık hizmeti veriyoruz. Önemli olan aile saadetini oluşturmak. Yine Türkiye’de ses getiren STK’larımız ile birlikte bir projeyi hayata geçirdik ve kadına şiddet platformu oluşturup hizmet veriyoruz. 120 dalda verilen KOMEK kurslarımız devam ediyor. Bu ve benzeri daha birçok proje ve hizmetlerimiz ile kadınlarımızın büyük takdir ve sevgisini topluyoruz.”

Altay; “Kadınlara karşı büyük sorumluluklarımız var”

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise toplum olarak kadınlara karşı büyük sorumlulukların taşınması gerektiği üzerinde durdu. Altay; “Günümüzde asıl konuşmamız gereken konu, kadınlara karşı olan sorumluluğumuzdur. Kadınımız üzerine düşen görevi layıkıyla ve fedakârca yerine getiriyor. Ancak bizler kadınlarımıza aynı ciddiyeti vermiyoruz. Evlatların en fedakâr örneği başbakanımızın annesine olan sevgisidir. Bu nedenle sizlere bir duada bulunmak istiyorum. Hepinize sayın başbakanımız gibi bir evlat nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

Selvi; “Kadınlarımız hayatın her yerinde var”

Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi ise kadınların toplumda elde ettiği yerin oluşmasında AK Partili kadınların büyük katkısı olduğunu dile getirdi; “Camiamızın bu camia içinde omuz omuza verdiği mücadele sayesinde kadınlarımız büyük haklar elde etti. Kadınlarımız her yerde. Siyasette, bürokraside, iş dünyasında önemli başarılar elde ediyorlar. Bu başarı geldiyse sizlerin katkısı büyük. Allah hepinizden razı olsun.”
Çepni; “Kadınlarımız bilinçli ve güçlü olmalı”
Birçok kurum ve kuruluşun bugün kadınlar gününü kutladığını ve kadınların haklarının daha adil bir şekilde verilmesi için çaba gösterdiğini dile getiren AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Hasibe Özlem Çepni de kadının toplumdaki yeri ve sorumluluğuna dair önemli değerlendirmede bulundu. Çepni; “Kadın sanıldığı gibi evde oturan, çocuk yetiştiren, evi düzenleyen bir birey değil, sağlıklı bir nesil ve kahramanlar yetiştiren önemli bir unsurdur. Bu özelliklerinin yanı sıra büyük sorumlulukları da var kadının topluma dair. Bu sorumluluklar ışığında kadının daha bilinçli ve güçlü olması gerekiyor. Zira başarının tek anahtarı bu. Dolayısıyla size tavsiyem, her konuda bilinçlenin güçlenin” dedi.

Gök; “Ailenin mihenk taşı kadındır”

Türkiye’nin son yıllarda önemli bir konuma geldiğini bu başarının en önemli etkenin aile olduğunu kaydeden Halkla İlişkiler Birim Başkan Yardımcısı ve AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Gök ise şunları söyledi; “Türkiye’deki aile yapısı çok güçlü. Bu yapı, Türkiye’yi önemli bir konuma taşıdı. 2020’de Avrupa’da Avrupa nüfusunun yüzde 60’ından fazlasının yaşlı olacağı öngörülüyor. Ancak Türkiye çok genç bir nüfusa sahip. Türkiye’nin bu gücü ve konumunu koruması için bu genç nüfusunu da koruması gerekiyor. Bu noktada kadınlarımıza çok iş düşüyor”
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA