• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partide il başkanı süreci hızlandı
25 Aralık 2009 Cuma 01:36

Ak Parti'de il başkanı süreci hızlandı

Ak Parti Konya İl teşkilatının Genel Merkezden ziyaretçileri vardı. İl Başkanı Mustafa Çevikin istifa etmesinden sonra Konya il yönetiminin de istifasının isteneceği bunun

Ak Parti Konya İl teşkilatının Genel Merkez’den ziyaretçileri vardı. İl Başkanı Mustafa Çevik’in istifa etmesinden sonra Konya il yönetiminin de istifasının isteneceği bunun içinde Genel Merkez’den partililerin geleceği bekleniyordu.

    Perşembe akşam saatlerinde, Tokat Milletvekili aynı zamanda Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı da olan Av. Zeyid Aslan ile Çorum Milletvekili Murat Yıldırım Konya teşkilatını toplantıya çağırdılar.

    Ak Parti Konya İl Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya yedek yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

    Konya’ya geliş sebeplerinin açık olduğunu belirten Genel Merkez yöneticileri, bu süreçte tüm yönetim kurulu üyelerinin istifalarını istediklerini söylediler.

    Konya İl Yönetim Kurulu üyelerinin kendi aralarında kısa istişareleri sonucu, “Topluca istifa edelim, topluca istifa etmeyelim ve isteyen istifa etsin isteyen etmesin”  kararlarından “isteyen istifa etsin, isteyen etmesin” kanaatine karar verildi. Böylece yönetim kurulu üyeleri kendi kararlarını kendileri verdi.

    Genel Merkez’den gelen partililer, Konya’da böyle bir sürecin yaşandığını, artık herkesin istifasını beklediklerini, bu kararın genel merkez kararı olduğu, doğru ya da yanlış bu karara uyulması gerektiğini belirttiler.

    Belirleyecekleri yeni başkanın mevcut yönetimden bazı kişilerle çalışılabileceğini ifade eden milletvekilleri, Genel Merkez kararına uyulmasını gerektiğini tekrar hatırlattılar.

Toplantıda yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun istifa için düşüneceklerini söyledikleri öğrenildi.

    Toplantıya katılan 15-20 kişi arasındaki yönetim kurulu üyesi Zeyid Aslan’a istifasını sunarken, daha büyük bir çoğunluğun istifa dilekçelerini vermedikleri ancak birkaç gün içinde verebilecekleri öğrenildi.

    Bu gelişmelerden sonra, akşam saatlerinde Ankara’dan gelen partililer, gece işlerini tamamlayıp geri döndüler. Bu süreç için önümüzdeki günlerde tekrar Konya’ya gelecek vekillerin, kalan istifaları alacakları, il başkanı konusunda da Konya’da derinlemesine bir araştırma yaptıkları ve birkaç isim üzerine yoğunlaştıkları gelen bilgiler arasında.
 
Haberkonya.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA