• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partide 70 vekilden çıt yok!
25 Mayıs 2014 Pazar 09:02

AK Parti'de 70 vekilden 'çıt' yok!

AK Parti, 17 Aralık operasyonlarının ardından 4 eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'na seçilecek üyeler için vekil taraması yaptı.

Üç milletvekilinden oluşan komisyon, Genel Kurul tutanaklarını, yazılı ve görsel basın ile sosyal medyayı taradı. 17 Aralık süreci ile ilgili AK Parti'den 70 vekilin lehte yada aleyhte konuşmadığı belirlendi. Muhalefet partilerinin soruşturma komisyonu üyesiolması için Meclis Başkanlığı'na sunduğu milletvekillerinin yaptıkları konuşmalar da tek tek incelendi. Twitter ve facebookhesaplarına bakıldı. Çünkü soruşturma komisyonunda görev alacak milletvekillerinin bu konularda hiç konuşmamış, mesaj atmamış olması gerekiyor.

AK Parti'de 70 vekil susmuş

AK Parti, 17 Aralık sürecinde adı yolsuzluk iddialarına karışan 4 eski bakan Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında kurulan Meclis soruşturma Komisyonu için önce kendi partisinden süreçle ilgili lehte ya da aleyhtekonuşmayan vekil taraması yaptı. AK Parti'de süreç ile ilgili konuşmayan yaklaşık 70 vekil saptandı. Bu milletvekillerinden kimlerin komisyonda üye olacağına AK Parti yönetimi hazırlanan rapora göre karar verecek. AK Parti'den üye olmak isteyenler de gruba isimbildirecekler.

Sosyal medyaya da bakıldı

Bu arada özellikle hazırlanan raporda, Soruşturma Komisyonu için Meclis Başkanlığı'naisim bildiren muhalefet partili üyeleri de mercek altına alan AK Parti, bu üyeler içerisinde, ihsas-ı reyde bulunan milletvekillerinin üyeliğine itiraz edecek. AK Parti özellikle yerel basını da taradı. Bölgesinde konuşan milletvekillerinin haber fotokopileri hazırlanan rapora eklendi. Milletvekillerinin resmi Twitter ve Facebook hesapları da incelendi. Rapor Pazartesi günü Grup yönetimine sunulacak. AK Parti yapacağı incelemenin ardından hem kendi partisinhden isimleri belirleyecek hem de muhalefetin verdiği isimlerden konuşan varsa bunlara itiraz edecek.

Kaynak: Star Gazete

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA