• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti ve kabinede köklü değişim
08 Mayıs 2016 Pazar 09:26

AK Parti ve kabinede köklü değişim

AK Parti’nin 22 Mayıs’taki 2. Olağanüstü Kongresi’nde genel başkan ile birlikte parti kurullarında da önemli oranda değişim yaşanması bekleniyor.

Parti kulislerinde, 50 kişiden oluşan partinin en üst karar organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelikleri ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin büyük bölümünün değiştirilmesinin beklendiği konuşuluyor. Kadrolardaki yenilenme ve tazelenmeyle yeni bir döneme başlangıç yapılacağı, parti yönetiminin yanı sıra kabine üyelerinde de değişim yaşanacağı tahmin ediliyor.

MKYK DEĞİŞİMİ

MKYK listesinde, partideki yenilenmenin en önemli işaretleri görülecek. MKYK üyeliklerine getirilecek isimlerin, bundan sonraki dönemde partiye yeni bir enerji getirecek ve çalışmalarda özellikle taban ve tavan arasındaki uyumu sağlayacak isimlerden seçilmesi bekleniyor. MKYK’da geçen dönem çalışmalara katkı sunmakta yeterli olamayan bazı isimlerin liste dışı bırakılabileceği, onların yerine genç kadrodan daha fazla ismin MKYK’ya alınabileceği ifade ediliyor.

ÖMER ÇELİK’E GÖREV

MKYK’daki değişimle birlikte, yeni genel başkanın, birlikte çalışacağı Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini de büyük oranda yeniden belirlemesi bekleniyor. Özellikle teşkilat ve seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerine büyük bir önem verileceği ifade ediliyor. Teşkilat ve seçim işlerinin yanı sıra partideki kan değişiminin, siyasi işler, sosyal işler, AR-GE, insan hakları, çevre ve şehircilikten sorumlu genel başkan yardımcılıklarını kapsayabileceği bildiriliyor. Partinin genel başkandan sonra ikinci ismi olan siyasi işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığının yeni dönemde daha etkin konuma getirilerek, Ömer Çelik’e görev verilebileceği belirtiliyor. Partideki yenilenmenin ardından benzer bir değişimin, kabinede de yaşanması bekleniyor.

STAR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA