• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Seydişehir ilçe başkanı kim oldu?
28 Kasım 2011 Pazartesi 15:45

Ak Parti Seydişehir ilçe başkanı kim oldu?

AK Parti Konya İl Teşkilatının ilçe kongrelerine ara verilmeden devam ediliyor. Büyük coşku ve demokrasi şöleni havasında geçen kongrelerin bu haftaki adresleri ise

AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın ilçe kongrelerine ara verilmeden devam ediliyor. Büyük coşku ve demokrasi şöleni havasında geçen kongrelerin bu haftaki adresleri ise Seydişehir ve Yalıhüyük ilçeleri ile İçeri Çumra Beldesi’ydi. Yapılan seçimler sonucunda teşkilat başkanları delegelerden güvenoyu alarak görevlerine devam etti. Seydişehir İlçe Kongresi’nde konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Biz AK Parti olarak herkesi ve her yere aynı önemi veriyoruz. Başarımızın sırrı bu” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı, ilçe kongreleri kapsamında bu hafta sonu da Seydişehir ve Yalıhüyük ilçeleri ile Çumra’ya bağlı İçeri Çumra Beldesi’nde başkanlık seçimi heyecanı yaşandı.

Seydişehir Kemalettin Atalay ile devam dedi

Seydişehir Belediye Düğün Salonu’nda yapılan kongreye Konya AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun’un yanı sıra AK Parti Burdur Milletvekili ve Konya Koordinatörü Bayram Özçelik, AK Parti Konya Milletvekilleri Kerim Özkul, İlhan Yerlikaya, Mustafa Kabakcı, Mustafa Baloğlu, Harun Tüfekci ve Mustafa Akış ile AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

 Seydişehir İlçe Kongresi, divan teşekkülü ile başladı. AK Parti Burdur Milletvekili ve Konya Koordinatör Milletvekili Bayram Özçelik’in divan başkanlığı yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması başladı. Programda daha sonra ise mevcut İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, göreve geldiği günden bu yana teşkilat olarak yürütülen çalışmaları rapor halinde katılımcılarla paylaştı.
 
Sorgun; “Bizim için herkes önemli”
Seydişehir İlçe Kongresi’nde daha sonra sırayı protokol konuşmaları aldı. Kongrenin Seydişehir ve Konya için hayırlı olmasını dileyen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, referandum ve genel seçimlerin kazanılmasında büyük emekleri olan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Başkan Sorgun; “Biz, milletvekillerimizle, başkan yardımcılarımızla, il yönetim kurulu üyelerimizle Yalıhüyük’ün son durumunu ele almak, teşkilatımızı konuşmak ve ilçe başkanımızı seçmek için buradayız. Teşkilat olarak kimseyi hiçbir yeri ve kesimi küçümsemedik. Herkese her yere gereken önemi verdik vermeye de devam edeceğiz. Ülkemizin her yerine her köşesine hizmet götürmenin çabası ve telaşı içinde olduk. Zaten AK Parti’nin başarısının sırrı da bu. Türkiye, aldığı hizmetlerle dünyada önemli bir konum elde etti” dedi.
 
Tüfekçi; “AK Parti Türkiye’yi karanlıktan aydınlığa çıkardı”
AK Parti Hükümeti’nin yaptığı her şeyin ortada olduğunu, her alanda büyük başarılar elde edildiğini ve Türkiye’nin önünü açan mücadeleler içinde olduklarını aktaran AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi ise şunları söyledi; “AK Parti sayesinde Türkiye’nin dört bir yanı hizmet almaya başladı. Şükürler olsun ki ülkemizi layık olduğu yere getirdik. Demokratikleşme alanında da birçok başarıya hep birlikte imza attık. Geçmişte konuşulamayan pek çok konu bugün tartışılıyor ele alınıyor. Bakın AK Parti olmasaydı bugün Dersim tartışılır mıydı? Önümüzdeki dönemlerde daha birçok konu konuşulacak ve çözüme kavuşacak. Kısacası Türkiye, AK Parti sayesinde karanlıklardan aydınlığa çıkıyor” dedi. Konya ve Seydişehir'e yapılan yatırımlara da değinen Tüfekçi, Mavi Tünel’in 150 yıllık bir hayal olduğunu hatırlattı. 17 bin metrelik Mavi Tünel'in sadece 400 metresinin kaldığını aktaran Tüfekçi; “Seydişehir’de ise 100 milyonluk Suğla Sulama Projesi hayata geçtiği zaman ürün çeşitlenmesi artacak. İlçemiz tarım alanında önemli bir gelişme sağlayacak” diye konuştu.
 
 Akış; “Türkiye artık bir belirsizlikler ülkesi değildir”
 Daha sonra söz alan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ise Türkiye’nin en büyük ve en güzel teşkilatlarının AK Parti’de olduğunun altını çizdi ve ekledi; “Bu teşkilatlar sayesinde köylerimize, beldelerimize ilçe ve memleketlerimize; kısacası ülkemize büyük hizmetler kazandırılıyor. Türkiye artık eskisi gibi bir belirsizlikler ya da kaos ülkesi değildir. Her geçen gün büyüyen ekonomisi ile Dışişleri Bakanımız ve Konya Milletvekilimiz Sayın Ahmet Davutoğlu Bey çabası ile tüm dünyada saygı ve takdir gören dış politikası ile ve başbakanımızın çalışmaları ile hizmet alan bir Türkiye’yiz. Bugünlere gelmemizde emeği geçen herkese minnet borçluyuz” ifadelerini kullandı.
 
Yerlikaya; “Halka hizmeti hakka hizmet için yapıyoruz”
AK Parti iktidarlarının önceki iktidarlardan çok farklı olduğunu dile getirdiği konuşmasında AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya ise şunları söyledi; “Önceki iktidarların ortak özelliği halka belirli bir ideoloji dayatmaktı. Bu çoğu dönemde olmuştur. Ancak AK Parti iktidarı, halka hizmeti hakka hizmet olarak görüyor bu şiarla çalışıyor. Bu sayede de Türkiye’ye hak ettiği yere getirmeye çalışıyor.
 
Bayram Özçelik; “Teşkilatlarımızla gurur duyuyoruz”
Kongrede divan başkanlığı yapan AK Parti Burdur Milletvekili ve Konya koordinatörü Bayram Özçelik de konuşmasında AK Parti teşkilatlarına değindi. AK Parti teşkilat yapısının dünyanın birçok ülkesinde olmadığını dile getiren Özçelik; “AK Parti dünyanın en organize ve büyük teşkilatıdır. Bizler bununla gurur duyuyoruz. Ancak durmadan çalışmalı ve teşkilatlarımızı önümüzdeki dönemlere de hazırlamalıyız. Bunun için de kongre sürecimizi başlattık Allaha şükürler olsun ki hiçbir bir sorun olmadan da seçimlerimizi yapıyoruz. İşte AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın farkı da budur” dedi.
 
Yalıhüyük’te seçim heyecanı
Yalıhüyük’te de ilçe başkanlığı seçimi heyecanı vardı. AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık’ın divan başkanlığı yaptığı kongrenin diğer divan üyeleri ise İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gürüler ve Yusuf Uçar ile il yönetim kurulu üyeleri Hakkı Hayri Taşyüz ve Hasan Derviş Mıhoğlu’ndan oluştu. Protokol konuşmalarının ardından Yalıhüyük İlçe Başkanı’nı belirleyecek seçime geçildi. Tek adayın olduğu kongrede tüm delegelerin oyunu alan Mevcut Başkan Bülent Tekin, yeniden AK Parti Yalıhüyük İlçe Başkanlığı’na seçildi.
 
İçeri Çumra’da Cebecioğlu yeniden başkan
Kongre heyecanı yalnızca Seydişehir ve Yalıhüyük ile sınırlı değildi. İçeri Çumra Beldesi’nde de aynı coşku ve heyecan vardı. İçeri Çumra Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez’in yanı sıra AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Beyazidi Bestami İnan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, belde yönetimi ile çok sayıda partili katıldı. AK Parti İçeri Çumra Beldesi’nin mevcut Başkanı Ali Cebecioğlu, yapılan seçim sonucunda 71 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden belde başkanı seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA