• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti konya’dan 4 günlük eğitim kampı
14 Ocak 2014 Salı 15:15

AK Parti konya’dan 4 günlük eğitim kampı

AK Parti AR-GE Birim Başkanlığı tarafından düzenlenen “AK Parti İl Başkanlığı Eğitim Programı” 9 ile 12 Ocak tarihleri arasında yapıldı.
Antalya’nın Alanya ilçesinde bir oteldeki eğitim seminerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Ataş, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, Gazeteci -Yazar Abdurrahman Dilipak, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Özgür Ergun, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi, İl Gençlik ve Kadın Kolları Yürütme Kurulu Üyeleri, İlçe Başkan ve Yürütme Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları olmak üzere 450’nin üzerinde teşkilat mensubu katıldı.
 
“KİRLİ KOALİSYONLARA İZİN VERMEYİZ”
 
İl Teşkilatı olarak bu eğitim seminerlerinin ikincisinin düzenlendiğini hatırlatan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, bu toplantılarla amaçlarının motivasyonu arttırmak, seçime hazırlanmak ve kaynaşmayı pekiştirmek olduğunu kaydetti. Sorgun, “Bu malum süreçte kimseyi dışarıda bırakmadan herkesi kucaklamamız gerekiyor. Ama kimsenin de seçime girmeden koalisyon ortağı olmasına da izin vermememiz gerekiyor. Herkes gönül dünyasında bir yerlere bağlı olabilir ama gerek bürokraside gerekse de siyasette veya kamuda herkes emir ve talimatı da hükümet veya siyasi hiyerarşiden almak zorundadır. Bizlerin ayrımının yapılmasına dikkat ettiğimiz husus budur” dedi.
 
Seçimlere her anlamda yoğun bir çalışma ile hazırlandıklarını dile getiren Sorgun, daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de Konya’nın Türkiye rekoru kıracağına inandığını belirtti. Teşkilat mensuplarının ülkenin üzerinde oynanan oyunlara karşı dikkatli olmaları konusunda da uyaran Sorgun, “Bu son operasyonları ciddiye alıyoruz. 120 milyar dolar bu ülkenin kaybı oldu. Bu para ile 215 Konya -Ankara Hızlı Tren, tam bin adet Mavi Tüneli ve Bağbaşı Barajı yapılırdı. Buda olayın ekonomik boyutu. Gece gündüz çalışıyoruz bu ülke kazansın diye. Birileri gelsin bu ülkenin kaynaklarını böyle heba etsin. Onun için oyunun farkında olarak hareket etmeye devam edeceğiz ve inşallah daha önce olduğu gibi bu seçimde de Konya olarak rekor kıracağız. Bu enerji ve potansiyel sizde var. Biz sizlere sonuna kadar inanıyoruz” diye konuştu.
Aday adaylığı sürecinin sona ermek üzere olduğunu ve birkaç gün içinde belediye başkan adaylarının açıklanmasının beklendiğini dile getiren Ahmet Sorgun, “Belki bazıları üzülecek. Ama önemli olan takımın galibiyetidir. Önemli olan AK Parti’nin galip gelmesidir. Onun için hep birlikte çalışacağız. Ramazan’da çalışılır mı, soğukta çalışılır mı veya bu sıcakta da çalışılır mı demeden ülkemiz için partimiz ve davamız için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
“BİZ BAŞBAKAN ERDOĞAN’I SİZE VERMEYECEĞİZ”
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise, son aylarda Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek, “Yüzyıllardır bu aziz topraklarda yaşayan tüm zenginlikleri dünyaya getirmeyin diyenlere inat bu güzel ekip tam 11 yıldır direniyor. Onun için AK Parti’yi sadece bir siyasi parti olarak sınırlamadım. AK Parti daha büyük bir anlayış ve insanlık tasavvurunu yarınlara taşıma davasıdır. Onun için Ergenekon’a, Balyoz’a partimizi kapatmalarına rağmen, dün Menderes’i ve Özal’ı elimizden aldılar. Ama biz bugün Başbakan Erdoğan’ı size vermeyeceğiz” dedi.
 
Türkiye’nin son 11 yılda büyük bir atılım gerçekleştirdiğini kaydeden Soylu, milletin Türkiye üzerinde oynanan oyunu çok iyi gördüğünü söyledi. Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hızlı trenler, 17 bin kilometre bölünmüş yollar, 600’ün üzerinde yeni hastane binalarıyla yeni bir Türkiye’yi hayal ediyorlardı ama bu kadarını hayal edemiyorlardı. Yıllarca bu ülkede insanımız esnafımız her 100 TL’sinin 86 TL’si faize gidiyordu. Nereden nereye geldiğimiz görün. Dün hangi oyun oynandıysa bugün de aynı oyun oynanıyor. Dün bu ülkenin parasını kaynaklarını hortumlayan hangi çeteyse bugün de CHP’nin İstanbul Belediye Başkan Adayı’nın arkasındaki destekçisi de aynı çetedir. Ama milletimiz yapılanları görüyor. Birileri çatlasa da patlasa da biz büyük Türkiye’yi oluşturmaya devam edeceğiz.”
 
“SİZ SAĞLAM DURMAZSANIZ ONLARI DURDURAMAZSINIZ”
 
Seminere katılan Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak da, “Gerçekte Olan Ne, Ne Yapılmak İsteniyor?” ana başlığı ile son yıllarda Türkiye ve AK Parti İktidarı üzerinde oynanan oyunlar ile yaşananları değerlendirdi. Hükümete yönelik yapılan 17 Aralık Operasyonu’nu değerlendiren Abdurrahman Dilipak, “Karşımızda uluslararası bir sistem var. Bu sistem doğrudan Başbakan Erdoğan’a düşman bir yapı. İHH üzerinden Başbakan’a gözdağı vermeye çalışıyorlar. Mavi Marmara üzerinden saldırı yapmalarının nedeni bu. Tabi işin iç tehdit boyutu da var. Dış tehdide karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Ama içten gelen tehditler daha tehlikeli. Onun için herkes hazırlıklı olmalı” ifadelerini kullandı.
 
Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Topçuoğlu ise, “Dünden Yarına Siyasetin Tarih İnşası” konusundaki bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı. Tarihte neler yaşandığını bugüne yansımaları ve yarını şekillendirmesini anlatan Topçuoğlu, tarihin en büyük ders çıkarma sahası olduğunun altını çizdi.
 
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu da seminerde, “Teşkilatta Koordinasyon ve İlişkiler” konulu bir sunum yaptı. Sunumunda teşkilatın yapısı, işleyiş yapısı, çalışma alanı ve seçim hazırlıklarında teşkilatların alması gereken sorumluluklara değinen Göksu, teşkilatları bir arada tutan en önemli şeyin aynı dava bilinci ve ülkeye hizmet olduğunu kaydetti.
 
Eğitimin ikinci gününde ise, AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı Mustafa Ataş, “Seçim Nasıl Kaybedilir, Niçin Kazanılmalı?” başlığı ile seçim çalışmalarının planlanması, sandık bazlı çalışmanın önemi, uygulanması ve değerlendirilmesi ile seçimlerin önemine değindi.
 
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, eğitim seminerinde Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yürüttükleri çalışmalarının yanı sıra deneyim paylaşımı ve yaşanmış tecrübelerini katılımcılara aktardı.
Alanya’daki eğitim semineri teşkilat mensupları ile yapılan “Sonuç Değerlendirme Bölümü” ile sona erdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA