• Konya20 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti Konya'da yeni yönetim

02 Mart 2010 13:58

Ak Parti Konya İl Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz hafta kamuoyu ile tanıştı. Başkan Ahmet Sorgun kendi ifadesi ile 400 kişi ile görüştükten sonra 50 kişilik bir liste oluşturdu. Bu bağlamda Ahmet Sorgun’ın ısrarla bu liste kimsenin değil “Konya’nın Listesi” söylemini önemsemek lazım.

Dedeman Otel’deki tanıtım toplantısında Başkan Ahmet Sorgun’un çalışma arkadaşlarını teker teker kürsüye çağırıp tanıtması hoş bir durumdu. Bence asıl hoş olan, her ne kadar salondakiler için sıkıcı da olsa, ikinci elli kişiyi de aynı şekilde kürsüye çağırıp, takım arkadaşları arasında bir ayrım yapmamasıydı.

Elli kişilik bu kadro için tabi ki herkesin söyleyecekleri olacaktır. Benim de bazı isimlerle ilgili eleştirilerim olabilir. Ancak Ahmet Sorgun’un bulunduğu konum ve durduğu yerden bakılınca, kendisine hak vermek gerekir. Elbette iyiler, daha iyiler, mükemmeller bulunabilir. Fakat bugünün en iyisini böyle algılamak gerekir.

Bu kadro ile ilgili daha çok, geçmişte “Refah” geleneğini temsil edenlerin ağırlıkta olduğu ile ilgili eleştirilerin haklılık payı olabilir. Ancak şunu da bilmek gerekir. Konya’da çok partili döneme geçtikten sonra Konya’nın hep bu çizgide olduğunu unutmamak gerek. Yani muhafazakar çizgiye sahip kişilerin oluşturduğu bir kadronun geçmişinin farklı olması zaten beklenmemeli. Bu kadroda yer alanların çoğunluğunun ilk kez siyasete giriyor olması gibi bir gerçekte var. Üstelik genel kanaatin yanında, milliyetçi görüşte olan isimler de yeni yönetim listesinde bulunuyor.  Bu haliyle Konya’nın genel yapısını temsil ediyor demek yanlış olmaz.

Ahmet Sorgun o gece ki tanıtım programında çok daha kucaklayıcı, şehrin meselelerine sahip çıkan bir lider pozisyonundaydı. Bu emanetin çok önemli olduğunun farkındalığı ile, kimseye ayrıcalık yapmayacak görüntüdeydi. Asıl önemli olan da buydu. Adalet ve alçakgönüllülüğü hiçbir zaman yitirmeyecek bir siyasi portre, belki de Konya’nın ihtiyacı olan portreydi. Cesaret, kararlılık ve beceriyi de bunlara eklemek gerekir.

Belki herkeste biraz heyecan bir hayli telaş olması normaldi. Başkan Sorgun’un sakinliği ile “Telaş Yok, Biz Varız” der gibiydi. Bundan sonrası için iyi işaretlerden biri de buydu.

Başkan Ahmet Sorgun’un çalışma arkadaşlarını seçme titizliğini, Konya meselelerini paylaşma ve bu işleri takip noktasında da yapacağına eminim.

Kendisiyle icra kurulunda çalışacak arkadaşlarının da, Konya’ya emek vermiş, beceri ve hassasiyeti yüksek isimler olduğu kesin. Bu vesile ile hem yeni yönetim kuruluna hem de icrada yer alan isimlere Konya adına hayırlı olsun temennileri ve başarı beklentilerimizi buradan iletelim. Allah hepsinin yardımcısı olsun.

 Ak Parti il yönetim kurulu icra listesini de bu vesile ile paylaşmış olalım;

 

 Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Mustafa Erkuş,

 Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Ömer Faruk İyibildiren,

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Ziya Özboyacı,

Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Suat Altınsoy,

Ekonomik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: H.Hüseyin Karapınar

Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Abdullah Ağralı,

Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Mustafa Kürkçü

Sosyal işlerden Sorumlu başkan Yardımcısı: Ertuğrul Uslu

Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Mustafa Yazlık

Ar-Ge ve Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Necip Çimen

Muhasip Üye, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Mustafa Gürüler

İl Sekreteri: Ziya Ersoy.

 

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da borç kavgasında tabancayla öldürüldü! 3 kişi gözaltında
  • Konya’daki bu meslek lisesi, Türkiye’de parmakla gösteriliyor
  • Konyalı genç kendini denemek için girdiği YKS'de birinci oldu!
  • Meram’da Köyceğiz Caddesi yenilendi
  • Konya ovasında kuraklık tehlikesi! Buğday rekoltesinde büyük düşüş
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA