• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Konyada ilçe kongreleri sürüyor
09 Ocak 2012 Pazartesi 14:41

AK Parti Konya'da ilçe kongreleri sürüyor

AK Parti Konya İlçe Teşkilatlarında kongreler devam ediyor.

AK Parti Konya İlçe Teşkilatları’nda kongreler devam ediyor. Hafta sonunda Güneysınır ve Taşkent’te kongre heyecanı vardı. Güneysınır’da Ahmet Erol’un yerine Hacı Mustafa Arslan ilçe başkanı seçilirken; Taşkent’te de görev değişimi vardı. Yapılan seçimler sonucunda AK Parti Taşkent İlçe Başkanlığı’na Talat Tahsin Taşdizer seçildi. Yüksek katılımın olduğu kongrelerde konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ilçe kongrelerinin demokrasi şöleni gibi geçtiğinin altını çizerek; “   dedi. 
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı’nın ilçe kongreleri devam ediyor. İl Teşkilatı, Güneysınır ve Taşkent İlçe Başkanlıkları’nın kongrelerini de gerçekleştirdi.
Güneysınır’da yeni başkan Hacı Mustafa Arslan…
4. Olağan AK Parti Güneysınır İlçe Kongresi, ilçe belediye düğün salonunda gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu kongreye AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüseyin Üzülmez, Ayşe Türkmenoğlu, İlhan Yerlikaya ile AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, 22 ve 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı ve Muharrem Candan ile AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, ilçe ve belde teşkilat mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Sorgun; “Milletimiz karşısında alnımız aktır”
Kongre divan teşekkülü ile başladı. AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren’in divan başkanlığını yaptığı kongrenin divan üyeliklerini ise İl Başkan Yardımcıları Mustafa Varol ve Yusuf Uçar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Özkaya ile Mehmet Fatih Maden yaptı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongrede sırayı protokol konuşmaları aldı. Konuşmasında partililere seslenen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 2002’den bu yana partiye ve ülkeye hizmet eden tüm ilçe teşkilat mensuplarına teşekkür etti. AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar teşkilat çalışmalarına çok önem verdiğini kendilerinin de buna büyük özen gösterdiklerinin altını çizen Başkan Sorgun şunları söyledi; “Seçimde birinci olmak elbette büyük teveccüh. Ancak birinci kalmak da bir o kadar önemli. Halkımız bize her seçimde gereken desteği oyu verdi. Bu bize büyük sorumluluk ve görevler yüklüyor. Bizler de halkın bu desteğine cevap verecek çalışmalar içinde olmalıyız. Allah’a şükür bugüne kadar milletimiz karşısında hep alnımız ak oldu. Çünkü bu ülkeye yaraşır milletimize layık hizmetler yaptık yapmaya da devam edeceğiz.”
Üzülmez; “Gücümüz halktan geliyor”
AK Parti Konya İl Başkanı Sorgun’un ardından kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, AK Parti’nin 10 yıl önce halkın talebi doğrultusunda kurulduğunu ve 9 yıldır halkın desteği ile ülkeye hizmet verdiğini söyledi. Bu nedenle millete karşı büyük sorumluluk duyduklarının altını çizen Hüseyin Üzülmez; “AK Parti iktidarımız 9 yıldır Türkiye’ye hizmet veriyor. Bu gücü de halktan aldık. Dolayısıyla teşkilatlarımızla, yerel yönetimlerimizle ve milletimizle canla başla çalışmalıyız. Durmadan yorulduğumuzu hissettirmeden yolumuza devam etmeliyiz. Gücümüzü halktan alıyorsak halka hizmeti de hakka hizmet olarak görmeye devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.
Angı; “Türkiye büyük ilgi ile izleniyor”
23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Muharrem Candan ise konuşmasında AK Parti’de çalışmanın önemine dikkat çekti. Candan; “10 yıl önce bu partide çalışmaya başladık. Hala çalışıyoruz. Yani AK Parti’de çalışmak için ille de milletvekili il başkan ya da ilçe başkanı olmaya gerek yok. Bizler bu parti için bu ülke için milletimizin duasını almak için her zaman çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Yine 22 ve 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı da kongrede yaptığı konuşmada AK Parti ve Türkiye’nin 10 yıldır ilgi ile izlenen bir marka değer haline geldiğini dile getirdi. Bu noktaya gelinmesinde teşkilatların büyük pay sahibi olduğunun altını çizen Angı; “Türkiye Dünya’da büyük ilgi ile izleniyor. 2023 Türkiye’sine herkes gıpta ile bakacak” dedi.
Akgün; “İnanıyoruz ki Allah bizden razıdır”
Güneysınır İlçe Kongresi’ne katılan AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün de parti ve hükümet olarak tek amaçlarının ülkeye hizmet etmek olduğunu dile getirerek konuşmasını şöyle tamamladı; “Hadimi Hazretleri; Er kişi odur ki bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser der. Onun için bizim de amacımız bu dünyaya bir eser bırakmak. Halkımızın rızasını almak en büyük amacımız. İnanınız ki tarih ve millet bizden razı olacak, bizlere dua edecekler. Bu duaya siz teşkilatlarımız sebep oldunuz. Allah sizlerden razı olsun.”
Talat Tahsin Taşdizer Taşkent İlçe Başkanı seçildi
Güneysınır’ın yanı sıra Taşkent’te de kongre heyecanı vardı. Bir hayli yüksek katılımın olduğu 4. Olağan Taşkent İlçe Kongresi’ne de AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Ayşe Türkmenoğlu, AK Parti Konya İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, eski ve yeni birçok ilçe başkanı, il genel meclis üyeleri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.
Taşkent İlçe Kongresi’nde de divan başkanlığını AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren yaparken divan üyeliklerini ise AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Mustafa Varol, Mustafa Yazlık ve Yusuf Uçar ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Önder Arslan yaptı.
Türkmenoğlu; “Artık hükümetler postal darbesi ile devrilemeyecek”
Kongrede ilçe teşkilatı faaliyet ve mali raporların okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. İlk olarak kürsüye çıkan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, gündemdeki konular hakkında önemli açıklamalar yaptı. 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanması ve Uludere’deki olayı değerlendiren Türkmenoğlu, AK Parti’nin her konuda olduğu gibi bu konuda da insan haklarını ön plana çıkardığını söyledi. Türkmenoğlu; “Yıllarca statüko ile mücadele ettik. Hükümetlerin postal darbeleri ile devrilemeyeceğini göstermemiz gerekiyordu. Demokratik ülkelerde halkın seçtiği hükümeti ancak yine halk gönderebilir. AK Parti’nin yapmaya çalıştığı bu. Kimseye ayrıcalık yapmadık yapmayacağız. Sıra kimsede değil sıra adalette insan haklarında. Daha önce askere ‘kâğıttan kaplanmış. Darbe yapamadılar’ diyen ana muhalefet partisi milletvekili şimdi o askerleri destekliyorlar. Halktan destek alamayan muhalefet darbeden medet umdu yıllarca. Ancak artık onların hepsi geride kaldı artık kimse halkın getirdiği iktidarı alaşağı edemeyecek. Türkiye eskisi gibi artık kaosa karanlığa dönmeyecek” dedi.
Yerlikaya; “AK Parti ile Türkiye kendine geldi”
Türkmenoğlu’nun ardından konuşan AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya da yıllarca acı çeken baskı gören Türkiye’nin AK Parti ile birlikte kendine geldiğinin altını çizdi. Yerlikaya konuşmasının devamında ise şunları dile getirdi; “Yıllarca bu ülke üzerinde büyük oyunlar oynandı. Toplum olarak çok acılar çektik. Ancak Allaha şükür son 9 yılda Türkiye’de öyle hizmetler yapıldı ki ülkemiz şaha kalktı. Bu noktaya gelinmesinde elbette hepinizin büyük. Onun için sizlere minnettarız. Ancak bunu yeterli görmüyoruz. Daha yapacağımız çok iş var. Bu ülkeye ne kadar hizmet etsek az diyorum.”
Protokol konuşmalarının ardından yeni ilçe başkanının belirleneceği seçime geçildi. Seçimin ardından tüm delegenin oyunu alan Talat Tahsin Taşdizer, AK Parti Taşkent İlçe Başkanı seçildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA