• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Konya İl Başkanlığı için yeni aday
04 Temmuz 2009 Cumartesi 14:12

Ak Parti Konya İl Başkanlığı için yeni aday

17 Temmuzda yapılacak olan Ak Parti Konya İl Genel Kurulu öncesi Konyada sıcak gelişmeler yaşanıyor.
17 Temmuz’da yapılacak olan Ak Parti Konya İl Genel Kurulu öncesi Konya’da sıcak gelişmeler yaşanıyor.
 
Kamuoyunda, MÜSİAD Konya Şubesi eski Başkanı Selçuk Öztürk’ün Ak Parti Konya İl Teşkilatı Başkanlığı için ismi geçerken, bugün öğle saatlerinde 22 Temmuzda Ak Parti’den Konya milletvekilliği için aday gösterilen Mustafa Çevik, Ak Parti Konya İl Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.
 
Ak Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen  Konya Bera Otel’de düzenlediği basın toplantısı ile Mustafa Çevik’in Ak Parti Konya İl Başkanlığı’na aday olduğunu kamuoyuna duyurdu.
 
Dügen, “Bu partide 8 yıldır hizmet veriyorum. Bir milletvekilliği, bir referandum ve yerel yönetimleri seçimi gibi önemli süreçler geçirdim. Ak Parti Konya Teşkilatı olarak hep Ak Parti’nin oyunu artırmak için çalıştık. İki buçuk ay önce Ak Parti Konya İl Başkanlığı ile ilgili görüşlerimizi ilettik. Genel merkezimiz ise, farklı alternatif isimler üzerinde durduklarını bize iletti. Bu genel merkezimizin takdiridir. Bu yüzden genel kurulda başkanlık için aday olmayacağım. Ama Ak Parti adına çalışmaya devam edeceğim. Teşkilatta güzel işlere imza attığımız Mustafa Çevik’i Ak Parti Konya İl Başkanlığı için aday göstermeyi uygun gördük. Bu kararı alırken bütün il ve ilçe teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımızın da görüşünü aldık. Umarım Konya ve Ak Parti adına hayırlı olur.  Siyasi görüş yönünden farklılık yaşadığımız bir arkadaşımız başkanlık için aday gösterilmeye çalışılmakta ve kamuoyunda ismi ön plana çıkmaktadır. Genel kurulumuzda gerçekleşen seçim sonucunda seçilecek her başkana biz saygı duyarız. ” dedi.
 
Ak Parti’nin başını öne eğdirecek hiçbir çalışmanın içinde bulunmadığını belirten Ak Parti Konya İl Başkan Adayı Mustafa Çevik ise, 22 Temmuz seçimlerinden sonra siyasete girmemeyi düşündüğünü ama yaşanan son gelişmeler ile bu kararından vazgeçtiğini söyledi.
 
Çevik, “17 Temmuzda yapılacak genel kurulumuz öncesi arkadaşlar Ak Parti Konya İl Başkanlığına aday olmam konusunda bir teklif getirdi. Ben de bunu olumlu karşıladım ve başkanlık için adaylığımı koydum. Bütün teşkilatlarımızı kucaklayarak, birlik ve beraberlik içinde Ak Parti’yi yukarıya taşımaya devam edeceğiz. Kamuoyunda Selçuk Öztürk kardeşimizin ismi ön plana çıkmıştır. Selçuk Öztürk’ün Ak Parti Konya İl Teşkilatı Başkanlığı için aday olması, Konya Ak Parti’nin oyunun bir tane daha arttığını göstermektedir. Başkanlık seçimini hangi aday kazanırsa biz o başkana itaat ederiz ve saygı gösteririz. Umarım genel kurulumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik havası içinde geçer. Diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR
Çevik bu işi yapar
Tarafsız
Selçuk Öztürk iyi güzel hoş ama, Ak Partide yapamaz o, BBP'ye alıştı çünkü. Mustafa Çevik bence doğru seçim. İnşallah da kazanır.
88.254.12.209
Bakalım Tayyip Hangi Tarafı Tutacak
İki Konyalı
Konya Başbakan Tayyipi bu defa zorlayacak gibi gözüküyor. Tayyip bu kongrede kendine itaat edenleri mi destekleyecek,Böylelikle görünürde kazanan taraf olacak. Yoksa her zamanki gibi bir defa daha geri adım atıp il yönetimi sultasını devamından yana mı tavır koyacak ve kaybeden taraf mı olacak. Hasan angı ve halihazır il yönetimi bu rstleşmeyi de kazanırsa genel merkeze kayıtsız şartsız itaatlarını bildiren 12 milletvekilinin akıbetlerini de Hep birlikte göreceğiz.
85.106.239.47
baydın angı !
mustafa ak
angı özkul çevik şebekesinin harakiri de diyebiliriz.akpartinin Rt.e dışında ne misyonu ne vizyonu kalmıştır yazık ettiniz bu konyalıya haram olsun yüzde altmışsekizler size
85.106.239.114
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA