• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Karataydan Aslıma 1000 fidan
28 Mart 2011 Pazartesi 16:29

Ak Parti Karatay'dan Aslım'a 1000 fidan

Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatı yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolları üyeleri ile birlikte Aslım ağaçlandırma sahasında 1000 fidanı düzenlenen törenle toprakla buluşturdu.
Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatı yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolları üyeleri ile birlikte Aslım ağaçlandırma sahasında 1000 fidanı düzenlenen törenle toprakla buluşturdu.

Karatay Belediyesi Aslım ağaçlandırma sahasında düzenlenen törene Konya Milletvekili Ali Öztürk, Ak Parti İl Başkan Vekili Hasan Hüseyin Karapınar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal, Ak Parti Milletvekili aday adayları, Belediye Meclis üyeleri, Gençlik ve kadın kolları ile çok sayıda partili katıldı.

Törende açılış konuşması yapan Ak Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alptekin, Aslım bölgesinin geçtiğimiz dönemlerde yanından dahi geçilemezken şimdilerde Karatay Belediyesinin gayretleri sonucunda bu gölgenin ormanlık bir hale dönüştürüldüğünü söyledi. Ardından söz alan Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal ise davetlilere törene katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Ak Parti olarak her sahada hizmet verdiklerini belirtti. 2002 yılı öncesi Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma değinen Ömer Ünal siyasi, sosyal ve iktisadi her sahada sıfırı tüketmiş bir ülke konumundayken bugün ise Ak Parti iktidarının 8.5 yıllık iktidarlık döneminde yapılan icraatlarla gelinen noktayı vurgulayarak Türkiye’nin dünyada söz sahibi ve bölgesinde güç sahibi olan bir ülke konumunda olduğunu dile getirdi. 12 Haziran Genel seçimlerinin önemine de değinen İlçe Başkanı Ömer Ünal, yapılacak genel seçim ile Sayın Başbakanımızın yükünü almak üzere çalışmalara ağırlık vererek Karatay’dan en yüksek oranda katkı sağlayacaklarını ifade etti. Ünal konuşmasında ayrıca Aslım bölgesinde kendilerine ağaçlandırma alanı sağlayan ve 1000 adet fidanın toprakla buluşmasına vesile olan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür etti.

Hizmetin olduğu her yerde Ak Kadroların olduğunu ve bundan sonrada olmaya devam edeceğini belirterek söze başlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ak Parti Karatay ilçe teşkilatının Aslım ağaçlandırma sahası ile birlikte ayrıca şekerciler sitesinde de bir ağaçlandırma sahasının olduğunu ifade ederek Ak kadroların yeşile verdiği öneme değindi. Aslım ağaçlandırma alanının tamamen hükümetin bir eseri olduğunu dile getiren Başkan Hançerli, 1 Milyon 542 Bin m2 lik alanın Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Karatay İlçesine tahsis edildiğini söyledi. Karatay Belediyesi olarak 7 yılda ilçede 2.5 Milyon m2 lik alanı ağaçlandırdıklarını dile getiren Hançerli, sadece Aslım ağaçlandırma sahasında 61 Bin 600 ağaç dikilerek bunun 22 Bin 500 adedinin iğde ağaçlarından oluştuğunu belirtti. Başkan Hançerli ayrıca Aslım Çöp toplama merkezinin kaldırılmasıyla birlikte şehri iğde kokularının saracağını sözlerine ekledi.

Ak Parti İl Başkan Vekili Hasan Hüseyin Karapınar ise konuşmasında Konya’nın çok geniş ve büyük ağaçlandırma alanlarına ihtiyacı olduğunu söyleyerek ağaçlandırma çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

Son olarak söz alan Ak Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk ağacın önemine değinerek çevre ve hava kirliliği bilincini toplumumuzda giderek yaygınlaşmaya başladı dedi. Gelişen teknoloji ile birlikte çevre ve hava kirliliğinin beraberinde geldiğini dile getiren Öztürk, filtre görevi üstlenecek bir eko sistemin insanlar tarafından oluşturulmasını ve bunun da en iyi örneklerinden birinin ağaçlandırma olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından törene katılan protokol ve partililer tarafından Aslım ağaçlandırma bölgesinde Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatına ayrılan bölümde 1000 ağaç toprakla buluşturuldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA