• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Ilgında Yaşar Pınar güven tazeledi
26 Aralık 2011 Pazartesi 13:24

AK Parti Ilgın'da Yaşar Pınar güven tazeledi

AK Parti Konya İlçe Teşkilatlarında kongreler devam ediyor. Hafta sonunda Beyşehir Ilgın ve Yunakta ilçe kongre heyecanı vardı.
AK Parti Konya İlçe Teşkilatları’nda kongreler devam ediyor. Hafta sonunda Beyşehir Ilgın ve Yunak’ta ilçe kongre heyecanı vardı. Beyşehir İlçe Teşkilatı Nafiz Huğlu ile; Ilgın ise Yaşar Pınar ile “yola devam” derken; Yunak’ta görev değişimi vardı. Yapılan seçimler sonucunda AK Parti Yunak İlçe Teşkilatı’nın yeni başkanı Ali Ergün oldu. Ilgın’da kongreye katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç ise AK Parti’nin dünya genelinde bir marka haline geldiğini söyledi.
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı’nın ilçe kongreleri devam ediyor. İl Teşkilatı, Beyşehir, Ilgın ve Yunak İlçe Başkanlıkları’nın kongrelerini de gerçekleştirdi.
Beyşehir’de Nafiz Huğlu ile devam
4. Olağan AK Parti Beyşehir İlçe Kongresi, Beyşehir Belediyesi Göl Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu kongreye AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Akış, Gülay Samancı, Hüseyin Üzülmez, Harun Tüfekçi, 22 ve 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Büyükakkaşlar, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi, İl Başkan Yardımcıları, belediye başkanları, ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri, çok sayıda partili ve delegeler katıldı. Tek liste ile gidilen ilçe başkanlığı seçimi sonucunda mevcut İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, tüm delegelerin oyunu alarak güven tazeledi.
Erkuş; “AK Parti milletin dediğini yapıyor”
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongrede protokol konuşmalarına geçildi. Kongrede konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş, 2002’den bu yana partiye ve ülkeye hizmet eden tüm ilçe teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Mustafa Erkuş şunları söyledi; “Siyaset insanları ve ülkeleri idare ve mutlu etme sanatıdır. AK Parti’nin yaptığı da budur. Türkiye’nin geldiği noktayı anlayabilmek için AK Parti’den önceye bakmak gerekiyor. Sağlıktaki düzenlemelerle, duble yollarla, barajlarla, konutlarla ve daha birçok yatırım ve hizmetlerle Türkiye güzel bir noktaya geldi. Pasaportumuzun ve paramızın değeri yokken şimdi Türkiye dünyada örnek gösterilen bir ülke oldu. Bunlar nasıl oldu? AK Parti halka hizmeti hakka hizmet olarak görüyor. İşte tüm bunlar bu anlayış ile oldu. Başarının sırrı bu değerli AK Partili dava arkadaşlarım. Bizler bu anlayışla çalışmaya devam edersek, inanıyorum ki ne Fransa bize böyle haksızlıklar yapabilecek, ne mazlum insanlar ezilecek. 2023 Türkiye’si, dünyanın sayılı büyük ülkelerin içinde olduğu bir Türkiye olacak.”
Akış; “İnanarak çalışıyoruz”
İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş’un ardından kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, konuşmasında kongrelerin AK Parti için önemli bir dönemeçlerden bir tanesi olduğunu da ifade ederek; “Kongrelerimiz bir yenilenme sürecidir aynı zamanda. Kurumsallaşmamızı en üst noktaya çıkardığımız çalışmalarımızdır bu çalışma. Bir şenlik havasında geçen bu kongremizde birlik ve beraberliğimizi bir kat daha artıracağız. AK Parti’nin gücüne güç katacağız. Geçmişte bize muhtar bile olamaz diyen güçler, şimdi Türkiye’nin geldiği noktaya inanamıyorlar. Ama biz inanıyoruz, çünkü inanarak çalışıyoruz” dedi.
Samancı; “Fransa yanlışından dönecek”
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ise konuşmasında Beyşehir’e birçok Fransa milli meclisinde alınan son kararı değerlendirdi. Samancı; “Umarız ki, derecede ciddi anlamda yanlışlık yapılmış olan bu tasarı, senatodan kabul edilmiş bir şekilde yine çıkmaz" dedi.
Tüfekçi; “Türkiye’de milli irade hakimdir”
AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi de AK Parti'nin icraatları ile kendisini ispat etmiş bir iktidar partisi olduğunu vurgulayarak, "Milletin isteğini, arzu ettiğini sadece uygulamaya geçiren, milli iradenin hakim olması için gayret gösteren bir siyasi parti ve milletin kurduğu bir parti, hamd olsun bu milletin kurmuş olduğu parti her seçimde oylarına artırarak adeta bir kartopu gibi büyüyerek gidiyor, tabii ki istikametimiz milletimize daha fazla hizmet etmektir" diye konuştu.
Üzülmez; “Türkiye bataklıktan kurtuldu”
AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez de AK Parti'nin 10 yıl önce ülkenin içine düştüğü bataklıktan, zorluktan, sıkıntıdan ve ülkenin uçuruma yuvarlandığı bir anda halkın içerisinden, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde tezahür eden bir parti olduğunu vurgulayarak; “Yani halkımızın, sizlerin ortaya çıkardığı bir partidir ve on yıllık süre içerisinde bu ülkede 'yapılamaz' denilenler yapıldı. 'Olmaz' denilenler oldu, gerçekten çok büyük hizmetler yapıldı” diye konuştu.
Ilgın’da Yaşar Pınar yeniden İlçe Başkanı

AK Parti Ilgın 4. Olağan İlçe Kongresi’ne de büyük ilgi vardı. Bir hayli yüksek katılımın olduğu kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç’in yanı sıra Konya Milletvekilleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Prof. Dr. Cem Zorlu, 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk, Mustafa Akış, Gülay Samancı, Hüseyin Üzülmez, Harun Tüfekçi, 22 ve 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Büyükakkaşlar, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş, İl Başkan Yardımcıları, eski ve yeni birçok ilçe başkanı, il genel meclis üyeleri, çok sayıda partili ve delegeler katıldı. Tek liste ile gidilen Ilgın İlçe Başkanlığı seçimi sonucunda da mevcut başkan Yaşar Pınar, tüm delegelerin oyunu alarak güven tazeledi.

Denemeç; “AK Parti bir dünya markasıdır”

Kongre’de söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, AK Parti’nin ülke siyasetine kazandırdığı en önemli şeyin demokrasi olduğunu belirtti. Bunun en önemli kanıtının da kongreler olduğunun altını çizen Denemeç; “Aradan 10 yıl geçmesine rağmen salonları böyle doldurmak kolay bir şey değil. Bu milletimizin bize olan sevgisinin de bir kanıtı aslında. Milletimiz, girdiğimiz her seçimde oylarını arttıran ve 3. Kez tek başına iktidar olan AK Parti’ye güveniyor ve bize destek veriyor. Ancak bizlerden de hizmet bekliyor. Bizler Allah’a şükür ki bunu fazlasıyla yapıyoruz. Siyasette, sosyal alanda, ekonomi ve dış politikada büyük ilerlemeler kaydettik. Daha yapacağımız birçok hizmet var. Onun için teşkilatlarımızı kadrolarımızı böyle diri tutmaya devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Denemeç; “Osmanlı Devleti Ermeni ırkını yok etme çabasında olmadı”

Fransa Meclisi’nde kabul edilen “Ermeni Yasa Tasarısı” hakkında da bir değerlendirmede bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, Osmanlı’nın hiçbir zaman bir ırkı yok etme gibi bir amaç taşımadığını söyledi. Denemeç konuşmasını şöyle sürdürdü; “Osmanlı Devleti’nde Ermeniler sadık bir millet olarak kabul edilirdi. Hiçbir zaman bizlere ihanet etmediler. Ancak 1911 ile 1915 tarihleri arasında ne olduysa savaşa giren bir ülkeye zarar vermeye başlayan Ermenilerin Suriye’ye sürülmesi kararı alındı. O dönemde savaş var, açlık ve hastalıklar var. O zaman Ermenilerden ölen çok oldu. Tabii yolda bazı çetelerin de saldırısına uğradılar. Ermeniler de birçok saldırı yaptı Türklere karşı. Yani hiçbir şey olmadı diyemeyiz. Ancak Osmanlı Devleti, hiçbir zaman devlet eli ile bir ırkı yok etme çabasında olmadı.”

Yerlikaya; “Fransa Türkiye’nin gücünün farkına vardı”

AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya da Ermeni Yasa Tasarısı hakkındaki görüşlerini kongreye katılanlarla paylaştı. Bir tarihçi olarak değerlendirme yapan Yerlikaya, tasarının Türkiye’nin gücünü anlamaya başlayan Fransa’nın bir hareketi olduğunu dile getirdi. Yerlikaya; “Türkiye son yıllarda büyük adımlar attı. Bölgesinde ve Dünya’da etkili oldu. Şimdi bunu gören batılı ülkeler bir şeyler yapmanın çabasında. Son hamle Fransa’dan geldi. Amaçları Türkiye’nin dünya arenasındaki itibarını düşürmek. Ama şunu söylemek istiyorum, hiçbir zaman devlet eli ile bir katliam ya da soykırım yapılmamıştır. Fransa önce kendine baksın. Afrika’da yaptıklarını herkes biliyor” ifadelerini kullandı.

Zorlu; “AK Partili olmaktan gurur duyun”

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu ise Fransa’nın içine düştüğü ruh halinin yaptığı işlere yansıdığını dile getirdi. Zorlu; “AK Parti, Türkiye’ye hem adalet hem kalkınma getirdi. Yani kalkınma ile milletinin bir yandan maddi ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da demokrasi ve adaletle manevi ihtiyaçlarını karşıladı. Onun için AK Partili olmaktan gurur duyun. Ancak birçok batılı ülke gibi Fransa da içine düştüğü durumdan kurtulmak için yanlış yollara başvuruyor. Ermeni yasa tasarısı da bunlardan biri. Şunu çok açık bir dille ifade etmek gerekiyor ki Osmanlı Devleti, hiçbir zaman soykırım yapmamıştır. Tarih bunu yazıyor. Bunu da tüm dünyaya göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Öztürk; “PKK bitmek üzere”

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonlar ile örgütün şehir yapılanması KCK tutuklanmaları hakkında konuşan 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk, AK Parti iktidarının yakın bir zamanda PKK’yi tamamen bitireceğini söyledi. Öztürk; “Medyadan da takip ediyorsunuz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizle polisimizle ve tüm güvenlik güçlerimizle PKK’ya karşı topyekün bir mücadele yürütüyoruz. PKK’nın verdiği kayıplar ve operasyonlar da gösteriyor ki PKK bitmek üzere. KCK tutuklamalarına karşı bazı tepkiler geliyor. Ancak şunu söylememiz gerekiyor ki eğer PKK bitecekse onlara destek veren güçler de bitmeli. Suçlu cezasını çekecek, masum adalete güvenip dışarı çıkacaktır mutlaka” dedi. Fransa’nın Ermeni Yasa Tasarı’sını kabul etmesine de değinen Ali Öztürk, o dönemde devlet eliyle kesinlikle bir toplu katliamın yapılmadığını söyledi.

Yunak’ta da kongre heyecanı vardı.

Beyşehir ve Ilgın gibi Yunak’ta da kongre heyecanı had safhadaydı. Soğuk hava ve kar yağışına rağmen geniş katılımla yapılan kongrenin divan başkanlığını AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Varol yaparken; divan kurulu üyeliklerini ise İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ünüvar ve Serhan Güngör, Yunak İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilmen ile İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Adıgüzel yaptı.

İyibildiren; “Terörü yatırım ve hizmetler bitiriyor”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongrede protokol konuşmalarına geçildi. Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Konya İl Başkanvekili Ömer Faruk İyibildiren, teşkilatlar olarak bugüne kadar önemli işler yaptıklarını söyledi. İyibildiren; “AK Parti İl, İlçe ve belde teşkilatları olarak bugüne kadar girdiğimiz tüm seçimlerde partimizin oylarını arttırdık ve Türkiye’ye örnek gösterildik. Bu başarı kolay gelmedi. Her zaman fedakârca ve büyük özveri ile çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Türkiye’de terörün yürütülen etkin mücadeleler sonucunda bitme aşamasına geldiğinin de altını çizen İyibildiren konuşmasını şöyle tamamladı; “son 40 yılda terörle mücadele için harcadığımız para 300 milyar doları geçti. Bu 400 Mavi Tünel Projesi, 400 de Hızlı Tren demektir. Bu paralar geçmişte eğitime ve yatırıma harcansaydı acaba terör olur muydu? Allah’a şükürler olsun ki Doğu ve Güneydoğu’ya büyük yatırımlar yapılıyor önemli hizmetler gidiyor bölgeye. İnşallah yakında terör diye bir şey de kalmayacak.”

Protokol konuşmalarının ardından yeni ilçe başkanının belirleneceği seçime geçildi. Seçimin ardından tüm delegenin oyunu alan Ali Ergün, AK Parti Yunak İlçe Başkanı seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA