• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti İlçe Danışma Meclisleri sürüyor
23 Şubat 2011 Çarşamba 12:56

Ak Parti İlçe Danışma Meclisleri sürüyor

AK Parti Konya İl Teşkilatının 25. İlçe Danışma Meclisi programları, Çumra, Akören, Güneysınır ve Ilgın ilçelerinde devam etti...

Halkapınar, Ereğli, Emirgazi, Karapınar, Cihanbeyli, Kulu ve Altınekin’in ardından Çumra, Güneysınır, Akören ve Ilgın’da da Danışma Meclisi toplandı. Söz konusu ilçelerdeki programlara AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Hasan Angı, Muharrem Candan, Hüsnü Tuna, Özkan Öksüz ve Ali Öztürk’ün yanı sıra AK Parti Konya İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş, İl Başkan Yardımcıları Mustafa Yazlık ile Mustafa Kürkçü katıldı.

Orhan Erdem; “CHP ve MHP’nin iktidarlık kaygısı yok”
Yoklama ve ilçe başkanının konuşmasının ardından toplantı protokol konuşmaları ile devam etti. İlk konuşmayı yapan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, muhalefete yüklendi. CHP ve MHP tarzı siyasi partilerin iktidar olmak gibi bir kaygısının olmadığını söyleyen Erdem; “Genel Seçim’de iktidarın hangi parti olacağı belli. Bu seçimde iktidar değil muhalefet seçilecek. MHP ve CHP’nin iktidar olmak gibi bir hevesleri yok. CHP yüzde 30 oy çıkarırız diyor ama biz biliyoruz ki bu yüzde 20’yi bulmaz. MHP ise ‘barajı nasıl geçeriz’ derdinde. Yani söz konusu partiler nasıl ‘iktidara yürüyoruz’ diyor hala şaşıyorum” şeklinde konuştu.
 
Muharrem Candan; “Türkiye artık demokraside lokomotif”
Orhan Erdem’in ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Muharrem Candan de, dünya gündemine değindi. Artık dünya halklarının daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi ve daha fazla adalet için Türkiye’yi model ülke gördüklerini vurgulayan Candan, dış politika konusunda AK Parti hükümetini eleştiren muhalefete şu sözlerle cevap verdi: “Bugün Ortadoğu’ya, Afrika’ya; Arap ülkelerine ve hatta Avrupa’ya baktığınızda herkesin gözünün Türkiye’de olduğunu rahatça görebilirsiniz. Türk Bayrakları ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleriyle özgürlük mücadelesi veren bu halklar, Türkiye’yi demokrasi konusunda lokomotif ülke görüyor;  Başbakanımızı ise dünya lideri. Artık Avrupa Birliği herhangi bir konuda karar alacaksa bunu önce Türkiye’ye danışıyor. Siz hangi dış politika başarısızlığından bahsediyorsunuz”
 
Öztürk; “Bunlar halkın iyiliğini istemiyor”
AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk ise “Torba Yasası” ile ilgili görüşlerini aktardı. Muhalefetin referandum sürecinde anayasa değişikliğini baltalamak için elinden geleni yaptığını vurgulayan Öztürk, aynı durumun Torba Yasası’nda kendini gösterdiğini söyledi. Öztürk, “Biz referandum sürecinde evet oylarının yüksek çıkması için gece demeden gündüz demeden çalıştık. Aynı şekilde muhalefet de hayır oylarının yüksek çıkması için çalıştı. Ama halkımız gereken cevabı her zaman olduğu gibi yine verdi. Şimdi bakıyorsunuz, tümüyle halkın lehine olan Torba Yasası’nın çıkmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Anayasa değişikliğinin kabul edilmesinin ardından soluğu Anayasa Mahkemesi’nde aldılar. Yine Torba Yasası’nın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne gitmeyi planlıyorlar. Bunlar ülkenin gelişmesine, kalkınmasına ve halkın daha huzurlu yaşamasına engel olmak istiyorlar” diye konuştu.

AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı ve Hüsnü Tuna’nın da söz aldığı İlçe Danışma Meclisi programları, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş’un AK Parti için kadınların rolüne dikkat çekti ve kadın kollarının daha fazla kadına ilçe yönetiminde yer vermesini istedi. Programın sonunda AK Parti’ye katılan belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerine AK Parti rozetleri takıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA