• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti İlçe Başkanları toplantısı yapıldı
25 Mart 2012 Pazar 14:14

AK Parti İlçe Başkanları toplantısı yapıldı

AK Parti Konya İl Teşkilatı, ilçe, belde kongreleri ile 27. İlçe Danışma Meclislerinin ardından İlçe Başkanları Toplantısını da gerçekleştirdi.
AK Parti Konya İl Teşkilatı, ilçe, belde kongreleri ile 27. İlçe Danışma Meclisleri’nin ardından İlçe Başkanları Toplantısı’nı da gerçekleştirdi. 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı İl Kongresi ve teşkilat çalışmalarının ele alındığı toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; ‘Konya’ya ve partimize yakışır güzellikte bir kongre yapacağız’ dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı’nda İl Kongresi heyecanı… 4. Olağan İlçe ve Belde Kongreleri’ni tamamlayan İl Teşkilatı, bir taraftan 27. İlçe Danışma Meclisleri’ni yaparken diğer taraftan da AK Parti Konya İl Kongresi’ne hazırlanıyor.
AK Parti İl Teşkilatı, bu kapsamda 7 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bazı kabine üyeleri ve AK Parti Genel Merkez’den çok sayıda davetli ve katılımcının gelmesi beklenen İl Kongresi için çalışma yapıyor. Dün(Cumartesi) İlçe Başkanları Toplantısı’nı yapan İl Teşkilatı böylece kongre hazırlıklarının da tamamlama aşamasına geldi.
Sorgun; ‘’Konya ve partimize yakışacak kongre yapacağız’
31 ilçe başkanı, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katıldığı toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, İl Kongresi’nin 7 Nisan Cumartesi günü yapılacağını açıkladı. Kongreye Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı kabine üyeleri ile AK Parti Genel Merkezi’nden çok sayıda davetli ve katılımcının da gelmesini beklediklerini söyleyen Başkan Sorgun, konuşmasına şöyle devam etti; ‘Bildiğiniz gibi İl Teşkilatı olarak 7 Nisan Cumartesi günü İl Kongremizi yapmayı planlıyoruz. Bunun ile ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun bir ayağı da bu toplantı. Amacımız Konyamıza ve partimize yakışır bir kongre yapmak. Bu konuda ne gerekiyorsa elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içindeyiz. İlçe ve belde kongrelerimizde olduğu gibi il kongremizin de demokrasi şöleni havasında geçmesi için çabalıyoruz. Kongremize tüm Konyalı hemşehrilerimiz davetlidir.’
Sorgun; ‘Konya’da üye sayımızı 230 bine çıkardık’
4. Olağan İlçe ve Belde Kongreleri hakkında da değerlendirmede bulunan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, kongrelerin demokrasi şöleni havasında geçmesinde emeği geçen tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Başkan Sorgun, şunları söyledi; ‘31 ilçe ve 6 beldemizde kongrelerimizi tamamladık. Kongrelerimi gerçekten de bir demokrasi şölen havasında geçti. Öncelikle bu önemli süreci başarıyla tamamlamamızda büyük emekleri olan başta siz değerli ilçe ve belde başkanlarımız olmak üzere tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Sizler, bize bir kez daha gösterdiniz ki tüm teşkilatlarımız her an her göreve hazır.’ Parti olarak teşkilat çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Sorgun, bugüne kadar 230 binin üzerinde Konyalı seçmeni AK Parti’ye üye yaptıklarını söyledi. Sorgun; ‘Göreve geldiğimiz günden beri teşkilat çalışmalarına çok önem verdik. Tüm birimlerimizle geceli gündüzlü çalıştık. Sizlerin gayretleri ile bunun neticelerini almak da bizleri çok mutlu ediyor. Örneğin Türkiye genelinde, 2 yıl önce AK Parti İl Başkanlıkları içinde üye sayıları bakımından biz 41’inci sıradaydık. O zaman 111 bin üyemiz vardı. Bugün Türkiye’de 9’uncu sıradayız ve AK Parti’ye üye olan Konyalı seçmen sayısı 230 bini geçti. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ancak hedefimiz ilk 5’e girmek. Sizlerin bu gayreti ile bunu da başaracağımıza inanıyorum’ dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA