• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti İl Genel Meclisi grup toplantısı
07 Eylül 2011 Çarşamba 14:49

AK Parti İl Genel Meclisi grup toplantısı

Konya İl Genel Meclisi AK Parti grup toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, İl Genel Meclisi üyelerinin yerelde büyük bir görevi ifa ettiklerini belirterek, arazideki çalışmalara
AK Partili İl Genel Meclisi Üyeleri grup toplantısında bir araya geldi. Konya İl Özel İdaresi Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un yanı sıra AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, İlhan Yerlikaya, Cem Zorlu, Gülay Samancı, Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi ile AK Parti İl Başkan Yardımcıları katıldı.
 Kabakçı: “İl Genel Meclisi yerel parlamentodur”
 Açılış konuşmasını yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, grup toplantılarında görüşülen konuların mecliste icraata geçirilmesi için çalıştıklarını kaydetti. Eksikliklerin giderilmesi noktasında büyük bir özverinin gösterildiğini vurgulayan Selvi, İl Genel Meclisi’nin 2011 yılında yaptığı hizmetlerle ilgili katılımcılara bilgi verdi. Ardından konuşan AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Mustafa Kabakçı, AK Parti’nin insan merkezli hareket ettiğini belirterek, “Japonların ünlü bir sözü vardır: Binalar büyüdükçe insanlar küçülür. Bu yüzden partimiz, insan odaklı hizmet üretiyor. Bize göre İl Genel Meclisi mahalli bir parlamentodur. Bu parlamentonun üyeleri ise derdi olan insanlardır. İnsana hizmet düsturunu benimsemiş olan sizlerin derdi olduğuna inanıyorum” dedi.
 
Yerlikaya’dan meclise medya benzetmesi
AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu gittikleri her ilçe, belde ve köylerde il özel idaresinin hizmet ve yatırımlarını gördüklerini söyledi ve bu katkılarından dolayı İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür etti. AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ise halkın içinde olmayı kendilerine yol haritası olarak seçtiklerini ve halka en yakın olan İl Genel Meclisi üyelerinin en büyük destekçileri olduklarını kaydetti. AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya da İl Genel Meclisi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yerel-yaygın medya benzetmesi yaparak, “Nasıl ki yerel medya bölgesinin sorunlarına yaygın medyadan daha hakimse İl Genel Meclisi de ye. Birisi ulusal bir hizmet çabasında, diğeri ise yereldeki aksaklıkların giderilmesi noktasında gayret veriyor” diye konuştu.
Başkan Sorgun: “Bugünümüz yarınımızla aynı olmamalıdır”
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ise konuşmasına yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı başta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi olmak üzere İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür ederek başladı. AK Parti’nin hizmet noktasında bir günü diğer günle bir tutmama, daha da arttırma gibi bir misyonu üstlendiğini dile getiren Başkan Sorgun, “Gerek genelde gerekse yerelde Adalet ve Kalkınma Partisi büyük bir hizmet aşkıyla görevini sürdürüyor. Bizim misyonumuz, bir günün ertesi günle aynı olmamasıdır. Bugün bir hizmet ettiysek yarın iki hizmet için gayret göstermeliyiz.  Siz değerli meclis üyelerinin de sürekli arazilerde olması ve çalışmalara daha da hız vermesi gerekiyor. Sizlerin büyük bir yükü var ama yetkileriniz de geniştir. Sizler İl Özel İdaresi’ni denetleme yetkisine de sahipsiniz. Bundan hareketle partimizin hizmet anlayışını her konuda göstermeli, birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı arttırmalıyız” şeklinde konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA