• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti İl Başkanlığı’nda Konya zirvesi
07 Ekim 2014 Salı 14:13

AK Parti İl Başkanlığı’nda Konya zirvesi

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, düzenlediği bir toplantı ile Konya’nın üst projeleri, şehrin geleceği ve sorunları masaya yatırıldı.
AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, düzenlediği bir toplantı ile Konya’nın üst projeleri, şehrin geleceği ve sorunları masaya yatırıldı. Toplantıya Konya üniversitelerinin rektörleri, oda ve STK başkanları, yerel yöneticiler ile AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları katıldı. Toplantının hemen ardından Ankara’ya giden heyet, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile de bir araya geldi. Konya’nın bölgesinde yükselen bir değer haline geldiğini dile getiren Başbakan Davutoğlu; “Konya, tüm kurum ve kuruluşları ile koordineli bir şekilde hareket ediyor. Her alanda daha büyük başarılar için bu ortamın sürmesi gerekiyor” dedi. Toplantıyı ve Ankara ziyaretini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Konya’yı yönetenler arasındaki dayanışma ile ülkeyi yönetenler arasındaki uyum, Konya’nın önünü her geçen gün daha da açıyor. Bizler de bunun devamı adına ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 
 
Konya’nın önemli projeleri, şehrin geleceği ve problemleri; Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanlığı’nda düzenlenen “Konya’nın Üst Projeleri Toplantısı”nda masaya yatırıldı. 
 
Konya’yı Yönetenler Katıldı
 
Toplantıya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mehmet Babaoğlu, Mevlana Kalkınma Ajansı(MEVKA) Genel Sekreteri Ahmet Akman, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Odası Başkanvekili Mustafa Büyükeğen, Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Konya Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Korkmaz, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, AK Parti Karatay, Meram ve Selçuklu İlçe Başkanları ile AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özgür Ergun ve AK Parti İl Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı. 
Konya’nın Üst Projeleri ve Geleceği Konuşuldu
 
Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Konya Çevre Yolu yapımı ile Konya’nın üst projeleri başta olmak üzere Konya’nın diğer önemli projeleri, şehrin geleceği ile problemleri masaya yatırıldı. 
Toplantıya Katılanlar Başbakan Davutoğlu ile de bir Araya Geldi
 
Konya için büyük önem taşıyan bu önemli toplantının hemen ardından toplantıya katılanlar, Ankara’ya giderek Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile Başbakanlık’ta bir araya geldi. Konya Valisi Muammer Erol ile AK Parti Konya Milletvekillerinin de katıldığı ziyarette Konya’nın projeleri konuşuldu ve gelinen son nokta hakkında istişarelerde bulunuldu. 
 
Davutoğlu; “Bu koordineli çaba devam ettirilmeli” 
 
Konya heyetini kabul etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Konya’ya hizmetin kendilerini her zaman heyecanlandırdığını söyledi. Yıllardır Konya’ya hizmet eden tüm kurum ve kuruluş temsilcilerini her daim bir arada görmenin de kendilerini ayrıca mutlu ettiğinin altını çizen Başbakan Davutoğlu, şunları ifade etti; “Konya, her zaman böyle birlik ve beraberlik içinde olmuştur. Bu güzel dayanışma, sadece şehrimize değil İç Anadolu’nun tamamına da yansımıştır. Gerek bakanlığım gerekse de Başbakanlığım süresince Konya ve bölgenin tamamı için canla başla ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Konya’da oluşan ve oldukça da başarılı sonuçların alındığı bu koordinenin devam etmesi gerekiyor. Bu konuda herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Biz Konya’ya güveniyoruz.” 
 
Sorgun; “Artık Konya’nın önü açık”
 
İl Başkanlığı’ndaki toplantıyı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmelerini değerlendiren AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, büyük birlik ve dayanışma içerisinde yönetilen Konya’nın bu yüksek enerjisinin çok daha etkili ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi adına daha fazla neler yapılabilineceğini konuştuklarını söyledi. Başkan Sorgun, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Konya, Türkiye’nin ortasında, hızla gelişen ve ilerleyen bir şehir. Bunda elbette şehri yönetenler arasındaki güzel uyum ve dayanışmanın büyük bir payı var. Bizler, büyük Konya Ailesi olarak inanıyoruz ki bu büyük dayanışma ve enerjiyi daha da arttırabiliriz. Toplantının esas amacı da aslında budur. Toplantıda Konya’nın üst projeleri, devam eden yatırımları, gelecek planlamaları ile şehrimizin ve insanımızın karşılaştığı problemlerin çözümüne dair neler yapılabilineceğini konuştuk. Toplantının hemen ardından Ankara’ya giderek Başbakanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu ile de bir araya geldik. Konya’nın önemli projelerinde gelinen noktaları istişare ettik. Sayın Başbakanımız her zaman yanımızda oldu ve kendileri en büyük destekçimizdir. Görüşmede Başbakanımız, Konya’daki birlik ve beraberliği takdir ettiğini ve koordineli çalışmanın devam etmesinin öneminden söz etti. Bizler de Konya olarak hem şehrimize hem de ülkemize önemli katkılar yapabileceğimize inanıyoruz. Yani Konya’yı yönetenler arasındaki dayanışma ile ülkeyi yönetenler arasındaki uyum da bizlere bir kez daha gösteriyor ki Konya’nın önü çok daha açık. Bu konuda bizler de Büyük Konya Ailesi olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.”
 
Öte yandan ilki yapılan bu önemli toplantı, belli periyotlarla sürdürülecek ve önümüzdeki günlerde ikincisi yapılacak toplantıya Konya Ticaret Borsası’nın ev sahipliği yapacak. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA