• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti esnaf programları sürüyor
01 Ekim 2011 Cumartesi 10:04

AK Parti esnaf programları sürüyor

AK Parti Konya İl Başkanlığının esnaf programları sürüyor. Söz konusu programlar kapsamında İl Teşkilatı, belediye başkanları ve milletvekilleri; Konyada faaliyet gösteren manifaturacı...

Ak Parti Konya İl Teşkilatı, Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı’nın organize ettiği esnaf programları devam ediyor. Bu kapsamda İl Teşkilatı, milletvekilleri ve belediye başkanları; manifaturacı ve tekstilciler ile bir araya geldi.

Konya Tekstil Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin(KOTİAD) ev sahipliğindeki toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un yanı sıra AK Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Hüseyin Üzülmez; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Yürütme ve yönetim kurulu üyeleri ile AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak, Konya’da faaliyet gösteren manifaturacı ve tekstilci esnafı katıldı.

Sorgun; “Konya birlik içinde olduğu için başarılıyız”
Programda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, konuşmasının başında 12 Haziran Genel Seçimleri’nde AK Parti’ye verdikleri destekten dolayı herkese teşekkür etti. Geçtiğimiz gün il başkanları toplantısında bazı il başkanlarının AK Parti’nin Konya’daki başarısının sırrını öğrenmek istediğini dile getiren Başkan Sorgun; “Başkanlarımız, 12 Haziran’da Konya nasıl o kadar destek verdi diye sordular. O sorunun cevabı işte burada. Bakın il teşkilatımız burada, milletvekillerimiz burada, belediye başkanlarımız burada, esnafımız burada, derneklerimiz yine burada. Bu birlik ve beraberliğin olduğu yerde, kalplerin kenetlendiği yerde olmayacak hiçbir şey yok. İşte AK Parti’ye başarıyı getiren şey bu” dedi.
Esnafımızın sorunlarının geçmiş yıllara oranla bir hayli azaldığını kaydeden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, mevcut sorunların da yine birlik beraberlik ve karşılıklı fikir alışverişi ile çözülebileceğine dikkat çekti. Sorgun; “Sizler, esnaf olarak birlikte hareket etmeli ve sorunlarınızı bir araya gelerek çözebilmelisiniz. Bizler de il teşkilatımız, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimiz olarak üzerimize düşen görevi yapmaya her zaman hazırız” ifadelerini kullandı.


Üzülmez; “Sivil anayasa özel sektörün önünü açacak”
12 Haziran’daki seçimlerle birlikte Türkiye’nin önünün açıldığını söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez de seçimlerin ardından Türkiye’nin itibarının daha da arttığını belirtti. Üzülmez konuşmasının devamında ise şunları söyledi; “Büyüyen, zenginleşen ve değeri yükselen bir ülkenin düşmanları da artıyor. Ancak inşallah Başbakanımızın önderliğinde ve sizlerin desteği ile bu sıkıntıları aşacağız. Türkiye’nin önü açıktır daha da açılacaktır. Peki, bu nasıl olacak? Sivil anayasa ile. Bir yıl önce 12 Eylül’de yapılan referandum ile Türkiye demokratik anlamda önemli mesafeler kat etmiştir. İnşallah önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla tamamen sivil bir anayasaya da kavuştuğumuzda özel sektörümüz de rahat bir nefes alacak ve her alanda olduğu gibi özel sektörümüzün de önü açılacaktır. Çünkü şunu iyi biliyoruz ki güçlü bir demokrasisi olmayan bir ülkenin güçlü bir ekonomisi de olamaz.”

Akyürek; “Konya için çalışıyoruz”
Programda kısa bir konuşma yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise belediyeler olarak, teşkilatlar ve milletvekilleri olarak Konya’nın hizmetinde olduklarını dile getirdi. Akyürek; “Bizler durmadan Konya için hizmet ediyoruz. Ama dünya değişiyor, kentler büyüyor ve buna paralel olarak insanımızın da ihtiyaçları değişiyor. Bizler de yerel yönetimler olarak hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmet üretmeye devam ediyoruz” dedi.

Dikici; “Vekillerimiz ve başkanlarımız bize değer veriyor”
Konya Tekstil Sanayicileri ve İşadamları Derneği(KOTİAD) Başkanı Kemal İnal da, toplantıya gösterilen ilgiden dolayı AK Parti İl Teşkilatı’na, milletvekillerine, belediye başkanlarına ve tüm katılımcılara teşekkür etti. AK Parti Konya Milletvekillerinin ve belediye başkanlarının her zaman desteklerini yanlarında hissettiklerini söyleyen Kemal İnal; “Dertlerimiz ile dertlenildiğinin daima farkında olarak bir aradayız. Bizlere değer veriliyor. AK Parti İl Teşkilatımız, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız sağ olsunlar bizi tek tek dinleyip sorunlarımıza eğiliyorlar. Hepsine burada teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bölge esnafı, il teşkilatına, milletvekillerine ve belediye başkanlarına istek ve sorunlarını iletti ve karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA