• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti danışma meclisleri sürüyor
25 Aralık 2012 Salı 16:57

AK Parti danışma meclisleri sürüyor

AK Parti Konya İl Teşkilatının 29. İlçe Danışma Meclisleri sürüyor. İl Teşkilatı, 2 günde 28 ilçede danışma meclisi gerçekleştirdi. Toplantılarda ana gündem ise yine Büyükşehir Yasasıydı.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı, ilçe ve belde teşkilatlarının son durumları, il genel meclisi üyelerinin çalışmaları ile belediyelerin projeleri ve devam eden hizmetlerin geldiği son noktaların ele alınması için yaptığı 29. Dönem İlçe Danışma Meclisleri sürüyor.

İki günde 28 ilçe danışma meclisi

Cumartesi günü 15 ilçeye çıkarma yapan İl Teşkilatı, Pazar günü de Taşkent, Hadim, Bozkır, Altınekin, Cihanbeyli, Kulu, Akören, Güneysınır, Çumra, Ahırlı, Yalıhüyük, Seydişehir, Sarayönü, Kadınhanı, Doğanhisar ve Ilgın’da da danışma meclislerini gerçekleştirdi. Toplantılara 22, 23 ve 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekilleri, merkez ve taşra ilçe ile belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi Başkan ve üyeleri, AK Parti İl Başkan yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimleri, AK Parti ilçe ve Belde yönetimleri ile kendini fesheden eski HAS Parti yönetimleri ve çok sayıda partili katıldı.

Erkuş; “Zor hedeflerin kolay bedelleri olmaz”

29. AK Parti Akören ve Hadim İlçe Danışma Meclisleri’nde söz alan AK Parti Konya İl Başkanvekili Mustafa Erkuş, 16 ve 17 Aralık’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programa büyük destek veren tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Ülke, parti ve hükümet olarak yoğun bir süreçten geçtiklerini dile getiren Başkanvekili Mustafa Erkuş, ülkenin geleceğinin aydınlık olduğunu dile getirerek şunları kaydetti; “Birer teşkilat mensubu olarak, baba, anne ya da evlat olarak bu partiye ve bu ülkeye dair sorumluluklarımız var, veballerimiz var. Eğer bugün daha fazla çalışmazsak daha fazla fedakârlık göstermezsek yarın çocuklarımız bunun hesabını bizlere sorarlar. Onun için herkesin üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesi şarttır. Allah’a şükürler olsun ki bu konuda teşkilatlarımızın alnı aktır.”

Üzülmez: “Sandık bazlı çalışmalıyız”
Çumra, Hadim ve Taşkent’te konuşan AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ise ülkeyi ve AK Parti’yi yoğun bir seçim sürecinin beklediğini, bunun için de teşkilatlardan çalışmalarına hız vermelerini istedi. Üzülmez; “Yakın bir zamanda bir seçim yok. Ancak bizler her zaman sahadayız. Neden? Çünkü teşkilatlarımız her daim hazır ve heyecanlı olmalı. Çünkü önümüzde üç önemli seçim var. Dolayısıyla teşkilatlar olarak hepimizin üzerine düşen önemli sorumluluklar var. İlçe teşkilatlarımızın birinci önceliği sandık bazlı çalışmaya ağırlık vermek olmalıdır. Sandıklarımıza sahip çıkmalı, sandık yönetim kurulunun da o sandıktaki tüm seçmene tek tek ulaşması gerekiyor. Onun için de tüm seçmenin kapısı tek tek çalınmalı, hal hatır sormalıdır. Zira günümüz siyasetinde artık başarı bire bir temasla sağlanıyor. Sadece sandıklarımıza ve seçmenimize sahip çıkmakla yetinmeyeceğiz. Başka ne yapmalıyız? 11 yıldır AK Parti iktidarı olarak yaptığımız birçok hizmet ve yatırımı da halkımıza anlatmalıyız. Halkımız günlük yaşamında bu hizmetleri kullanırken çok farkında olmayabilir. Ama onlara hizmetlerimizi hatırlatarak partimize daha fazla destekçi sağlamak gibi de önemli bir görevimiz var. Ben bu konuda teşkilatlarımıza güveniyorum” dedi. Çumra’da da teşkilat mensuplarına seslenen Üzülmez, şunları söyledi; “İktidar olarak Konyamızın birçok yerine büyük hizmetler götürüldü. Ancak şunu açık bir şekilde söyleyebilirim ki ilçeler bazında en fazla yatırımı Çumra aldı. Özellikle sulama konusundaki yatırımlar, sadece Çumra veya Konya’ya değil bölge illerine ve tüm Türkiye’ye büyük fayda sağlayacak. Hükümetimiz hazine mi buldu da bu yatırımlar yapılıyor? Elbette gömü bulmuş değiliz. Sadece yıllarca başka kanallara aktarılan bu ülkenin kaynaklarını doğru bir şekilde kullanıldı’ 

Yerlikaya; “11 yılda ülkemiz çok güçlendi’
AK Parti İl Teşkilatı tarafından organize edilen Sarayönü, Ilgın, Kadınhanı, Hadim, Bozkır ve Taşkent İlçe Danışma Meclisleri’nde konuşan AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ise ülke ekonomisinin geldiği noktayı rakamlarla partililere anlattı. Yerlikaya; ‘Ülkemizin ekonomide geldiği noktayı birkaç rakam vererek ifade etmek istiyorum. Bugün IMF’ye olan borcumuz 23,5 milyardan 860 milyon TL’ye düştü. Tarımsal üretimde dünyada 7’inci sıradayız. 2002’de 230 milyar olan milli gelirimiz bugün 774 milyara yükseldi. 2002’ye kadar yani 79 yılda bu ülkeye yapılan bölünmüş yol yalnızca 6 bin 101 kilometre iken 11 yılda bu rakam 16 bin 103 kilometreye çıkmış durumda. Yine 11 yılda 181 bin 400’ün üzerinde derslik yapıldı. 2002’de yalnızca 76 olan üniversite sayısı bugün 168. Sağlıkta, konutta, adalet ve daha birçok alanda az önce verdiğim rakamların iki hatta dört katı hizmet yapıldı yapılmaya devam edilecek. Yeter ki bizler partimiz ve ülkemiz için böyle çalışmaya devam edelim’ dedi.

Özkul; “Hizmetler daha hızlı ve kaliteli olacak”
AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul ise 29. AK Parti Bozkır İlçe Danışma Meclisi’nde konuştu. AK Parti iktidarı olarak 11 yılda hayal edilemeyecek düzeyde yatırımlar yapıldığını dile getiren Özkul, bu başarıda AK Parti’ye destek olan herkesin payı olduğunu kaydetti. Özkul; “AK Parti İktidarımız Allah’a şükürler olsun ki birçok alanda hayal edilemeyecek yatırım ve hizmetler yaptı yapmaya da devam ediyor. Başbakanımız ve birçok bakanımızın da teşrifleriyle geçen hafta Bağbaşı Barajı ve Mavi Tünel başta olmak üzere 100’ün üzerindeki tesisin toplu açılışını hep birlikte yaptık. Değerli Başbakanımızın Konya ziyareti ve söz konusu programda Konyamıza dair yeni müjdeleri bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir gururlandırmıştır. Büyükşehir Yasası’nı da bu ve buna benzer yatırımların artması, hızlanması ve bir plana göre gerçekleştirilmesi bağlamında önemsiyoruz. Zira bu düzenlemeyle artık sadece büyükşehirlerimiz ya da ilçelerimiz değil; artık belde ve köylerimiz de hak ettiği yatırımı alacak” ifadelerini kullandı.

Akış; “Muhalefet milleti öcüyle korkutuyor”
Güneysınır İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, konuşmasına Konya programında Başbakan Erdoğan’ı yalnız bırakmayan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başladı. Akış; “Ortada bir seçim yok. Ama bizler her zaman olduğu gibi bugün de yarın da sahada olacağız. İşte bu AK Parti’yi diğer partilerden ayıran temel özelliktir. Amacımız, parti mensuplarımızın, teşkilat mensuplarımızın ve bizlerin heyecanını, çalışma azmini hep diri tutmak. Önümüzde 3 önemli seçim var. Dolayısıyla bizlerin bu seçimlere hazır olmamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi Büyükşehir Yasası Sayın Gül tarafından onaylanarak yasalaştı. Eskiden genel bütçeden belediyelere aktarılan kaynaklar sadece nüfusa göre ayrılırdı. Şimdi hem nüfusa hem de coğrafi büyüklüğe göre verilecek. Bu tamamen Konya’nın ve Konyalı siyasetçilerin ve teşkilatımızın başarısıdır. Büyükşehir yasası ciddi manada gelirleri arttırıyor, kaliteli hizmeti getiriyor ve planlamayı gerektiriyor. Bu bağlamda bizler, Türkiye’nin geleceğine dair çok umutluyuz. Muhalefet ülkenin bölüneceğini söylüyor. Ülkeyi adeta öcüyle korkutmaya çalışıyorlar. Yıllarca bunu yaptılar. Ama geçmişte Kalkınma Ajansları’nın kurulmasına karşı çıkanlar ve bu ifadeyi kullananlar, daha sonra neden daha fazla ajans kurmuyorsunuz diye bizi eleştirdiler.  Dolayısıyla bırakın muhalefet ülkeyi öcüyle korkutmaya devam etsin. Bizler her zaman olduğu gibi yarın da tek vatan ve tek bayrak demeye devam edeceğiz”

Kabakcı; “Kimse mağdur edilmeyecek’
AK Parti Cihanbeyli, Altınekin ve Kulu İlçe Danışmaları’na katılarak partililere seslenen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı’nın gündeminde de Büyükşehir Yasası vardı. Kabakcı, şunları kaydetti; ‘Allah’a şükürler olsun ki Büyükşehir Yasası Meclis’ten geçerek, Cumhurbaşkanımız tarafından da onandı. Yeni yasayla birlikte vatandaşlarımızın bir takım kaygıları var. Ancak şunu ifade edelim,  köylerde ve beldelerde yaşayan vatandaşlarımız asla mağdur olmayacak aksine şehirdeki tüm imkânlar,  yeni yasayla birlikte köy ve beldelere de ulaşacak. Konya merkez ilçelerdeki herhangi bir mahallenin altyapı, üstyapı çalışmaları neyse aynı çalışma Kulu’nun, Cihanbeyli’nin ya da Altınekin’in bir belde veya köyünde de yapılacak.’

Tüfekçi; “Bürokratik oligarşiyi bitireceğiz’
AK Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı tarafından koordine edilen 29. Seydişehir İlçe Danışma Meclisi’ne katılarak burada partililere hitap eden AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, ‘Neden Büyük Şehir yasasını çıkardık? Çünkü yıllardır böyle bir değişikliği ihtiyaç duyuluyordu. Dünya her anlamda yüksek teknolojiye ve kaliteli hizmete doğru gidiyorsa doğru gidiyorsa bizlerin de geride kalma gibi bir durumumuz olamaz. Dahası, ülkemizi 2023’e ve 2071’e götürürken su, kanalizasyon, karla mücadele ve altyapı gibi sorunlarımızın olmaması gerekir. Onun için zaman kaybetmeden köylerimizi ve beldelerimizi yarına hep birlikte hazırlamalıyız’ dedi.

Güneysınır’daki İlçe Danışma Meclisi’nde söz alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mithat Büyükalim ise Büyükşehir Yasası ile özellikle köy ve beldelerin hizmete doyacağını söyledi. 29. Danışma Meclisleri’nde protokol konuşmalarının ardından Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve İlçe Koordinatörü olan İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Yasası konusunda da birer sunum yaparak Büyükşehir Yasası’nı teşkilat mensuplarına anlattı. Öte yandan ilçe danışma meclislerinde kendini feshettikten sonra kapandıktan sonra AK Parti’ye geçen an eski HAS Parti’nin belediye başkanları, ilçe ve belde yönetim kurulu üyelerine de AK Parti rozetleri takıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA