• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Danışma Meclisleri sürüyor
12 Eylül 2012 Çarşamba 12:29

Ak Parti Danışma Meclisleri sürüyor

Ak Parti Danışma Meclisleri sürüyorAK Parti Konya İl Teşkilatının organize ettiği 28. İlçe Danışma Meclisleri sürüyor.

Ak Parti Danışma Meclis’leri sürüyorAK Parti Konya İl Teşkilatı’nın organize ettiği 28. İlçe Danışma Meclisleri sürüyor. İl Teşkilatı, 1 günde 18 ilçenin danışma meclisini gerçekleştirerek ilçe ve belde teşkilatları ile bir araya geldi. Toplantılarda teşkilat çalışmaları, belediye ve İl Özel İdaresi’nin hizmetlerinin yanı sıra Konya ve ülke gündemi masaya yatırıldı. Toplantılara katılan AK Parti Konya Milletvekilleri de Konya yatırımlarının yanı sıra ülke ve dünya gündemi hakkında partilileri bilgilendirdi.
İlçe ve belde teşkilatlarının son durumlarının ele alındığı; yatırım, proje ve taleplerin konuşulduğu, ülke gündemi konularında fikir alışverişinde bulunulduğu 28. AK Parti İlçe Danışma Meclisleri sürüyor.
1 GÜNDE TAM 18 İLÇENİN DANIŞMA MECLİSİ
İl Teşkilatı; Halkapınar, Ereğli, Emirgazi, Karapınar, Sarayönü, Kadınhanı, Doğanhisar, Ilgın, Akören, Güneysınır, Çumra, Ahırlı, Yalıhüyük, Seydişehir, Derbent, Derebucak, Hüyük ve Beyşehir olmak üzere bir günde tam 18 ilçenin danışma meclisini gerçekleştirdi. Söz konusu ilçelerin toplantılarına AK Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Prof. Dr. Cem Zorlu, Gülay Samancı ve Harun Tüfekçi ile AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, ilçe ve belde başkanları, belediye meclis üyeleri ile ilçe ve belde yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra pek çok partili ve vatandaş katıldı.
YERLİKAYA; “4+4+4 BİR DEVRİMDİR”
AK Parti Kadınhanı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen 28. İlçe Danışma Meclisi’ne katılarak partililere seslenen AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, son dönemde artan terör olaylarını kınadı ve olaylarda şehit olan güvenlik görevliler için başsağlığı diledi. Bu tür olayların ülkeyi bölemeyeceğine vurgu yapan İlhan Yerlikaya, ülke ve millet olarak bu tür oyunlara gelmeyeceklerinin de altını çizdi. Bu yıl uygulanmaya başlanan 4+4+4 Eğitim Sistemi’ne de değinen Yerlikaya, konuşmasının devamında ise şunları söyledi; “Bu yıl uygulamaya geçen 4+4+4 Eğitim Sistemi, gerçekten devrim niteliğinde bir düzenleme oldu. 4+4+4 eğitim sistemi, dünyadaki gelişimlere uyum sağlamak için yapılmıştır. Bakın, Dünyada 12 yıl kesintisiz eğitim yapan tek bir ülke dahi kalmadı. Bizim bu sistemle amaçladığımız en önemli husus, hangi yaştaki çocuğa hangi müfredatı uygulayabileceğinizi seçebilmenizdir. Bu çok önemli bir konu. Piyano eğitimi almak istiyorsanız, güzel sanatlar eğitimi almak istiyorsanız, spor eğitimi almak istiyorsanız erken yaşta başlamanız gerekiyor. Dini öğretimi 4 yılda tamamlamanız size yeteri kadar bilgi birikimi sağlamıyorsa onu daha uzun sürede almanız lazım. Bütün bunlar bu toplumda değişim kesimlerin ihtiyacı. Bizim herkesin ihtiyaç duyduğu, kendi özel yeteneği varsa geliştirebileceği veya kendisinin bir tercihi varsa onu gerçekleştirebileceği eğitim altyapısını kurmaya ihtiyacımız var. Bunun için de Ortaokullar bu işin omurgasını oluşturacak. Eğer spora yönelmek istiyorsa ona fırsat veriyoruz. Eğer dini eğitim alacaksa, imam hatip okuluna gitmek istiyorsa, onu imam hatip lisesinin orta öğrenime de devam edebileceği bir programa dahil ediyoruz. Çünkü 4 yılda iyi bir din adamı olma imkânı yok. Bu sistem işte buna imkân veriyor. Bu sistem bence devrim niteliğindedir ve bu sistemin faydalarını önümüzdeki yıllarda alamaya başlayacağız.”
TÜFEKÇİ; “ASIL HEDEF AK PARTİ”
28. AK Parti Seydişehir İlçe Danışma Meclisi’ne katılan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi’nin gündeminde de yine son haftalarda artan terör olayları ve Suriye’deki kriz vardı. Suriye konusunda; “Türkiye her zaman mazlumdan yanadır” diyen Harun Tüfekçi, bu konuda Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na yöneltilen eleştirilerin haksız olduğunu dile getirdi. Tüfekçi; “Şu iyi bilinmelidir ki Türkiye her zaman mazlumdan yanadır. Kimse başbakanımıza ve dışişleri bakanımıza olan güvenini azaltmamalıdır. Türkiye son günlerde terör saldırıları ile baş ediyor. Birileri yine Türkiye üzerinden oyun oynamaya başladı. Çünkü istikrarlı bir hükümet ve iyi giden bir ülkemiz var. Amaçları kaos yaratmak. Tek hedef de AK Parti ve hükümettir. Bunu görmeliyiz bu oyuna gelmeyeceğiz” diye konuştu Türkiye’nin önünde yoğun bir seçim süreci olduğunu da hatırlatan Tüfekçi, teşkilatlara ‘Hazır olun’ çağrısı da yapmayı unutmadı.
ZORLU; “AK PARTİ TEMİZ SİYASET YAPIYOR”
AK Parti 28. Ereğli İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Türkiye’de en temiz siyaseti AK Parti’nin yaptığını dile getirerek bu anlayışı büyük bir titizlikle yürüttüklerini dile getirdi. Zorlu; “Şunu artık tüm Türkiye görüyor; bu ülkede en temiz ve en doğru siyaseti AK Parti yapıyor. Tek amacı ülkesine ve milletine hizmet olan, vatandaşına asla abartılı söz söylemeyen yalandan uzak duran ve milleti ile bir olup her daim birlikte olan bir partiyiz. Bu nedenledir ki bizler hiçbir zaman milletimizin içinde başımızı eğmedik, milletimizin de başını Allah’a şükürler olsun ki eğdirmedik ve eğdirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
AKYÜREK; “HER PROJEMİZ BİR OLACAK”
Toplantıda partililere hitap eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise belediye olarak yaptıkları çalışmaları ve yeni dönem hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin yükselişinin her yerde görüldüğünü söyleyen Başkan Akyürek, “Türkiye’nin yükselişinden rahatsızlık duyan çevreler taşeronları ile oyun oynamak istiyor. Türkiye, tarih boyunca her zaman bu oyunları bozmuştur. Bugün de bozacaktır. Yerel yönetimlerde yeni bir dönem başlıyor. Hazırlanan Büyükşehirler Yasası ile Konya’da imar bütünlüğü sağlanacak. Her projemiz bir olacak ve ilçelerimiz, belde ve köylerimiz çok daha fazla ve hızlı hizmet alacaklar” diye konuştu.
SAMANCI; “SEÇİMLERE HAZIR OLMALIYIZ”
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ise 28. AK Parti Beyşehir İlçe Danışma Meclisi’nin basın açık bölümünde önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimler Seçimleri’nin önemine değindi. Yerel Yönetimler Seçimleri’ni parti olarak çok önemsediklerini dile getiren Gülay Samancı, şunları söyledi; “Önümüzdeki yıl parti olarak çok önemsediğimiz Yerel Yönetimler Seçimleri var. Amacımız, milletimize daha güzel, daha büyük ve önemli hizmetleri milletimize sunmaktır. Bu bağlamda seçimlerde belediyelerimizi yeniden kazanmak istiyoruz. Bu konuda herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Seçimlere ter teşkilat mensubu olarak hazır olmalıyız. Çünkü şunu iyi biliyoruz ki AK Parti, gerek iktidar gerekse yerel yönetimler olarak Türkiye’nin kalkınmasında başrolü oynuyor oynamaya devam edecek.”
İLÇELERDE VATANDAŞ VE ESNAF ZİYARETLERİ
İlçe danışma Meclisleri’nin ardından AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları, milletvekilleri ve teşkilat mensupları ilçede vatandaş ve esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdi ve vatandaş ile esnafın taleplerini dinledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA