• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti bildiri yayımladı
21 Mart 2009 Cumartesi 14:01

Ak Parti bildiri yayımladı

AK Parti il Teşkilatının Sosyal işlerden sorumlu Başkanı Bedriye Günaydın, Her yıl 18 24 Mart tarihleri arasında kutlanan yaşlılar haftasına yönelik bir bildiri yayımladı.

AK Parti il Teşkilatı’nın Sosyal işlerden sorumlu Başkanı Bedriye Günaydın, Her yıl 18 – 24 Mart tarihleri arasında kutlanan yaşlılar haftasına yönelik bir bildiri yayımladı.

Başkan Günaydın, “Bizler küçüğüne sevgiyle, büyüğüne saygıya yaklaşılması gerektiğini öğreten bir kültürün, bir değerler silsilesinin mensubu iken bununla birlikte büyüklerine yaşlılarına yönelik yaklaşımların, tutumların sadece saygı boyutunda kalmasını da doğru bulman bir anlayışın mensuplarıyız. Yaşlılığı kabullenmek hem erdem hem de olgunluk anlamına gelir. Ancak gençler yaşlanacaklarını, yaşlılar yaşlandıklarını kabul ettikleri ölçüde olgunlaşırlar. İnsanlığı büyüten sevgidir. Bizim dışımızdakileri sevebildiğimiz ölçüde insanlaşacağız ve büyüyeceğiz. Unutmamalıyız ki bizim dışımızdakilerden sevgiye en muhtaç olanlar yaşlılarımızdır. Tıpkı bizim bir zamanlar onların sevgisine muhtaç olduğumuz gibi. Yaşlılarımıza sevgimizi onların onuruna saygı duyarak gösterebiliriz. Onura saygı duymak sevgide ölçülü olmaktır. Bizler yaşlılara gösterdiğimiz sevgiyle genç kuşağa örnek olmayı başardığımız ölçüde yaşlandığımızda saygıyı hak edebileceğiz” dedi.

Bedriye Günaydın, AK Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi olarak 4,5 yıldan bu yana yaşlılara yönelik toplumsal sorun olacak konularda çözüm arayışı aranmasının yanı sıra, yaşlılara bire bir ulaşarak sıkıntılarını gidermek düzenlenen etkinliklerle keyifli vakit geçirmeleri ve sosyal hayata katılımlarını saklamak da görevleri arasında bulunduğunu vurgulayarak Yaşlılar Haftasını kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA