• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Gençlikte Rafet Baştürk güven tazeledi
19 Ağustos 2011 Cuma 09:53

Ak Gençlik'te Rafet Baştürk güven tazeledi

Ak Parti Selçuklu Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Kongre Salonunda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen kongrede Rafet Baştürk tekrar...

Ak Parti Selçuklu Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Kongre Salonu’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen kongrede Rafet Baştürk tekrar Selçuklu Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi.

Saat 18:00’da başlayan kongreye, Ak Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Hüseyin Üzülmez, İlhan Yerlikaya, Ak Parti İl Teşkilatı Başkan Yardımcısı Mustafa Kürkçü, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi, Selçuklu İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, merkez ilçe gençlik kolları başkanları ve çok sayıda partili ile davetli katıldı.

Kongreden sonra delegelere teşekkür konuşması yapan Selçuklu Gençlik Kolları Başkanı Rafet Baştürk, yeni dönemde Selçuklu’da gençlerin karşısına daha farklı projelerle çıkacaklarını kaydetti.

Yeni dönemlerinin Selçuklu ve Konya için hayırlı olması dileyen Başkan Baştürk, “Bizler Selçuklu Gençlik Kolları olarak, bugün Selçuklumuzun, Konya’mızın ve ülkemizin geldiği konumla övünüyoruz. Bize sağlanan imkânları, Konya’nın zenginliklerini harekete geçirmek için en verimli şekilde değerlendiriyor, özelde Selçuklu genelde Konya gençliği için örnek olmaya çalışıyoruz. Selçuklu 600 bine yakın nüfusu ile 60’dan fazla ilden büyük ve sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir ilçedir. Selçuk Üniversitesi ve Mevlana Üniversitesi Selçuklu’dadır. Yani Selçuklu Konya’da gençliğin en yoğun olduğu ilçedir. Bu bağlamda bizlere büyük görevler düştüğünün bilincindeyiz. Allah izin verirse yeni projelerimiz için çalışmalara başlayacağız. Birçok projelerimizin alt yapısını hazırladık. Eksikliklerimizi tamamladığımızda onları bir bir hayata geçireceğiz. Amacımız sıradan, kuru bir siyaset yapmak değil, insana, gençliğe faydalı farklı projelerle, çalışmalarla, gönüllerde yer edinmektir. Oturarak siyaset yapılmayacağının, bilincindeyiz, farkındayız, bu yüzden yeni dönemde de koşmaya devam edeceğiz” dedi.

Ak Parti yakışan bir siyaset anlayışından hiç ayrılmayacaklarının altını çizen Rafet Baştürk, “Bizim için insan en mükemmel varlıktır, onun için en güzel, en mükemmel hizmete layıktır, düşüncesiyle hareket ederek projelerimizi gerçekleştiriyoruz. İşçisi, köylüsü, esnafı, sanayicisi, doktoru, öğretmeniyle her kesimden insanımız Başbakanımız önderliğinde temsil ettiğimiz değişim siyasetinin arkasındadır. Önümüzdeki dönemde, gençlik için daha çok projeler yapmak ve çıktığımız demokrasi yolunda üstümüze düşenin daha fazlasını yapmak, gençliği Ak Parti’ye yakışan şekilde temsil etmek en büyük idealimiz olacaktır. Bizleri hayallerimizi gerçekleştirmek adına attığımız her adımda destekleyen, bugün de olduğu gibi her zaman bizlerin yanında olan bütün değerli büyüklerime teşekkür ediyorum. Kongremize gösterdiğiniz ilgiden dolayı da hepinize tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ayrıca ilçe teşkilatı tarafından katılımcılara kongreden hemen sonra iftar programı düzenlenerek, geleneksel Konya düğün yemeği verildi.

 

YORUMLAR
Ak Parti İl Başkanı
Canan Yazıcı
Selçukluda Rafet Baştürk'ün çalışmalarını takip ediyoruz ve başkanlığının Selçuklu ile sınırlı kalmasını istemıyoruz. Umarım daha geniş bir kitleye başkanlık yapacağı yeri Allah nasip ederr... Allah yolunu açık etsin...
212.175.110.253
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA