• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Gençlik Dr. Sabahattin Zaimi andı
30 Haziran 2012 Cumartesi 11:48

Ak Gençlik Dr. Sabahattin Zaim'i andı

AK Parti Konya İl Gençlik Kollarının Anma ve Anlama Programları devam ediyor.
AK Parti Konya İl Gençlik Kolları’nın “Anma ve Anlama Programları” devam ediyor. Bu kapsamda Hocaların Hocası olarak kabul edilen Prof. Dr. Sabahattin Zaim, düzenlenen bir program ile anıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Gençlik Kolları’nın “Anma ve Anlama Programları” devam ediyor. Bu kapsamda ömrünü insan yetiştirmeye adamış Hocaların Hocası olarak kabul edilen Prof. Dr. Sabahattin Zaim, düzenlenen “Hocam Sabahattin Zaim” programı ile anıldı.

Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Mustafa Erkuş, Mustafa Varol ve Mustafa Yazlık; İl Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Gök, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Reyhan Okçu, Zehra Toksözlü, Yasemin Güleş ile AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanvekili Edip Emre Görgülügil ve AK Parti İl Gençlik Kolları Yönetimi, merkez ilçe gençlik kolları başkan ve yönetimleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Programa konuşmacı olarak katılan Kültür Eski Bakanı İsmail Kahraman ile İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Murat; Zaim’i, yaşadıklarını ve anılarını davetlilerle paylaştı.
Kahraman; “Hedefiniz birer Sabahattin Zaim olmak olmalı”

Konuşmasına Prof. Dr. Sabahattin Zaim’i unutturmamak için çaba gösteren AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na teşekkür ederek başlayan Kültür Eski Bakanı İsmail Kahraman, gençlik kollarının programların adını ‘Anma ve Anlama’ olarak koymasını da övdü. Kahraman; “Ben bu programları düzenledikleri için öncelikle il gençlik kollarını tebrik ediyorum. Programların adı da önemli; anma ve anlamak… Sadece anmak yetmez anlamak da gerekiyor. Bu bağlamda gençlik kollarının bu çabasının takdir edici” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Sabahattin Zaim'in en büyük özelliğinin, “Çok az insanda bulunan toparlayıcı yönü” olduğunu söyleyen Eski Bakan Kahraman, gençlere de Sabahattin Zaim olma gibi bir hedeflerinin olması gerektiğinin altını çizdi.
Murat; “Yeni Sabahattinler yetişmeli”

Kültür Eski Bakanı İsmail Kahraman’ın konuşmasının ardından söz alan İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Murat da Prof. Dr. Sabahattin Zaim’in her yönü ile örnek alınması gereken şahsiyetlerin başında geldiğini kaydetti. Zaim’in, Türkiye’nin geleceği ve geleceğini şekillendiren insanların yetişmesinde büyük katkılar yaptığını dile getiren Sedat Murat, en büyük dileğinin 21. Yüzyıl’da da Sabahattin Zaim gibi bilim insanlarının yetişmesi olduğunu dile getirdi. Sabahattin Zaim'in fikirlerinden ders alınması gerektiğini kaydeden Murat; “Sabahattin Hocamız, hayatında ve fikirlerinde samimi bir insandı. Bu samimiyet, her zaman da kendisine itibar kazandırdı. Hocamız aynı zamanda her işini büyük bir ciddiyetle yapardı. Zaten başarısının sırrı da buydu” şeklinde konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA