• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aile var oldukça devlet var olacaktır
02 Ocak 2013 Çarşamba 21:17

'Aile var oldukça devlet var olacaktır'

Başbakan Erdoğan, ''Aile var oldukça, millet var oldukça devlet var olur'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Aile ve Sosyal Politikalar Zirvesi'nde yaptığı konuşmada ailenin, ilk ve en önemli eğitim zemini olarak bir okul olduğunu ifade etti.

Genç nesillere aile kurumunun öneminin iyi anlatılması gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Eğer güçlü bir millet olacaksak güçlü ailelere sahip olmak zorundayız. Bir aileyi tehdit eden ya da tehdit edebilecek her sorunun üzerine tam bir bir kararlılıkla gidiyor, sorunu çözmek için tüm imkanlarımızı en güçlü şekilde seferber ediyoruz'' dedi.

Anneler ailenin temel unsuru

Eğitim, sağlık ve adalet alanında gerçekleştirilen reformlarla yoksulluğun tehdidi altındaki aileleri koruduklarını dile getiren Erdoğan, "Anneleri ailenin temel unsuru, temel yapı taşı olarak görüyor ve her alanda en güçlü şekilde destekliyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

Aile var oldukça devlet var olacaktır

Erdoğan, ''Aile yapısını muhafaza etmek, aile huzurunu muhafaza etmek, aileyi refah ve mutluluk içinde tutmak için her imkanı seferber ettik, ediyoruz. Aile var oldukça, millet var oldukça devlet var olacaktır. Aile var oldukça sağlıklı nesiller var olacak, iyilik var olacaktır. Aileye yönelik her saldırıyı doğrudan insanlığa yönelik bir saldırı olarak görüyor, hiçbir şekilde müsamaha göstermiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Şu anda yavaş yavaş yaşlanıyoruz

Erdoğan, aileyle ilgili özellikle vurgulamak istediği bir şey olduğunu ifade ederek, ''En az üç çocukla beraber güçlü aileler, en az üç çocuk... Ailelerimizi güçlü kılmanın yolu buradan geçiyor. Bunu bir defa başaracağız. Güçlü aile istiyorsak bunun olması lazım. Güçlü millet istiyorsak bunun olması lazım. Bir çocuk iflas, iki çocuk iflas, üç çocuk ancak yerinde saymak. Gelecek de yaşlı nüfus getiriyor, yaşlı bir nüfus. Şimdi bizim dinamik genç bir nüfusa ihtiyacımız var. Dinamik ve genç nüfus buradan geçiyor, bunu halletmemiz lazım'' dedi

Bunun bir incelemenin neticesi olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları belirtti: ''Bakın şu anda yavaş yavaş yaşlanıyoruz. Zira bizim artış hızımızın ikinin üzerinde, üçlere ulaşması lazım. Bunu başarmamız gerekiyor. Şu anda Batı sıkıntı içinde, bundan dolayı. Ama biz Türkiye'yi bu sıkıntının içine sokmak istemiyoruz. Ben annelerin şahsında, özellikle ülkeme sesleniyorum: Bu hassasiyetimizi lütfen hafife almayalım, hafife almayın. Bunu dalga dalga yaygınlaştırmamız lazım.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA