• Konya1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aile Hekimleri Hizmetiçi Eğitimde Buluştu
11 Temmuz 2018 Çarşamba 12:59

Aile Hekimleri Hizmetiçi Eğitimde Buluştu

Meram İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan aile hekimi ve sağlık çalışanlarına İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda eğitim organizasyonu düzenlendi.

Meram İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan aile hekimi ve sağlık çalışanlarına İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda eğitim organizasyonu düzenlendi. 9-10 Temmuz tarihleri arasında 2 gün süren eğitim programına İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Kerim Yeşildağ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Gökhan Arıcan ve Meram İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muammer Özdemir’in yanı sıra 120 aile hekimi ile ASM’nde görevli 100’ün üzerinde sağlık çalışanı katıldı.

Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Meram İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muammer Özdemir, “Hekim ve sağlık çalışanlarımızla tek tek bir araya gelmenin zor olduğu bir dönemde, bu tür eğitim organizasyonları ile hekim ve sağlık çalışanlarımızla beraber olma fırsatını yakalıyoruz. Düzenlediğimiz toplantılar sayesinde hem aile hekimlerimizin bilgilerini güncelleme şansı yakalıyor hem de çalışanlarımızın sıkıntı ve taleplerini dinleme şansı bularak bu talepleri üst makamlarımıza daha hızlı bir şekilde ulaştırmış oluyoruz” dedi.

Aile hekimleri ile ve buralarda görev yapan sağlık çalışanları ile bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da, “İnşallah sizlerin de destek ve katkıları ile hızlı kararlar alarak çok daha güzel hizmetleri hep birlikte başaracağız” dedi. Sağlık alanında yaşanılan sıkıntıları sahada dinleme ve buralarda problemleri tespit ederek çözme gayreti gösterdiklerini de vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Bizler birbirimizin mesai arkadaşlarıyız. Disiplin ölçüsünde herkes sorumluluklarını yapmak zorundadır, denetim ve eğitimlerde tek bir amacımız vardır; O da niteliği artırmaktır. Hastanelerimiz sağlıkta dönüşüm projeleri ile birlikte çok iyi noktalara geldi, inşallah birinci basamak sağlık hizmetlerinde de bu dönüşümü başarı ile tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Sosyal Hizmet Uzmanı Songül Sezgin ‘Etkili iletişim’, Diş Hekimi Tuba Özçelik ‘Koruyucu ağız ve diş sağlığında farkındalık eğitimi’ ve Dr. Hanife Aydın da ‘Dezavantajlı gruplara sağlıklı yaklaşım’ başlıklı sunumlarını katılımcılarla paylaştılar. İnteraktif  bir ortamda verilen eğitimin son bölümü soru cevap kısmına ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Araştırmacı Yazar Murat Bardakçı Konya'da
  • “STK'lar ile uyum içerisinde çalışacağız”
  • Konya’da karla kaplanan dağ yolları ulaşıma açılıyor
  • Başkan Altay: “Zaman, birlik olma zamanı”
  • Gönül işçileri iş başında

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA