• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Sorgun Kılıçdaroğlunu kınadı
17 Temmuz 2012 Salı 16:32

Ahmet Sorgun Kılıçdaroğlu'nu kınadı

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Türk Dış Politikası ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir ziyareti sırasında Türk dış politikası ve Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak Kılıçdaroğlu’nu kınadı.

Kılıçdaroğlu’nun ifadeleriyle terbiye sınırlarını aştığının altını çizen Başkan Sorgun, açıklamasının devamında ise, şunları dile getirdi;

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetenin Ankara temsilciliğini ziyareti sırasında Suriye konusunda kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevapta Dışişleri Bakanımız ve AK Parti Konya Milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’na yönelik terbiye sınırlarını aşan ifadeler kullanmıştır. Sarf ettiği o sözlerle seviyesini ve kişiliğini bir kez daha açığa çıkaran Kılıçdaroğlu, daha önce de Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın rahmetli annesine de aynı terbiyesizliği yapma cüretinde bulunmuştu. Yılın gaf kralı, soğukkanlı yalan makinesi, SSK’yı batıran hesap uzmanı ve Ergenekon Terör Örgütü’nün avukatı gibi daha birçok ünvanı olan Kılıçdaroğlu, bu ve buna benzer ifadeleri ile yeni ünvanlar peşinde koşmaktadır. CHP Lideri Sayın Kılıçdaroğlu, sarf ettiği bu sözlerden dolayı Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanımız ve AK Parti Konya Milletvekilimiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere tüm Türkiye’den özür dilemeli ve artık bu tür yanlışlarının farkına vararak ağzından çıkanının kulağını duyması gerekmektedir.

Şunu özellikle ifade etmemiz gerekir ki Sayın Davutoğlu, felsefeden tarihe; sosyolojiden İslami ilimlere ve iktisada kadar farklı alanlardaki deruni bilgisiyle, disiplinler arası farklı bir yaklaşım geliştirmesine imkân tanıyan önemli bir kişidir. Dolayısıyla Davutoğlu, dış politika konularına sadece diplomasi gözlüğüyle bakmak yerine, gerekli tarihi ve sosyolojik gerçekleri de hesaba katma şansını elde eder. Mütevazı ve sakin kişiliği herkesçe bilinen Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Türk Dış Politikası’ndaki başarıları ve gayretleri ise sadece ülkemizde değil tüm coğrafyalarda takdir almaya devam etmektedir. Türkiye’nin bölge ülkeleri ve dünya genelinde edindiği itibar, geldiği konum ile alınan başarılı sonuçlar da bunu bir kez daha kanıtlamaktadır. Dolayısıyla CHP Lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nun Türk Dış Politikası’nı başarısız görmesi, onun ülkesine hangi pencereden bakması ile ilgili bir konudur. İfadelerinden dolayı CHP Lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha kınıyor, bir an önce yaptığı yanlışı düzeltmesini bekliyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA