• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Sorgun Aday olmuyor
10 Aralık 2014 Çarşamba 12:48

Ahmet Sorgun Aday olmuyor

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, sabah saatlerinde yönetim kurulu ile toplantı yaptı. Sorgun'un 27 Aralık'taki kongrede aday olmayacağını resmen açıkladığı ifade edildi.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, sabah saatlerinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte toplantı yaptı ve aday omayacağını resmen açıkladı.

Ahmet Sorgun'un 27 Aralık'taki AK Parti Konya'nın 5. Olağan Kongresi'nde aday olmayacağı aslında epey bir süredir kamuoyunda dillendiriliyordu konuyla ilgili Ak Parti'den açıklama yapıldı işte o açıklama;

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 27 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan AK Parti Konya İl Başkanlığı 5. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na aday olmayacağını açıkladı.

Başkan Sorgun, kararını bugün yapılan İl Yönetim Kurulu Toplantısı’nda İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile paylaştı. 5. Olağan AK Parti Konya İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na aday olmayacağını belirten Sorgun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Yeniden büyük Türkiye yolunda gelmiş olduğumuz noktada büyük emeklerin sahibi olan AK Parti’nin bir neferi olmaktan her zaman büyük bir onur duydum. Üstelik Konya gibi ülkemizin en sıkıntılı günlerinde sorumluluk almayı bilen ve bu sorumluluğunu hakkıyla yerine getiren bir şehrin il başkanlığı görevinde bulunmak, benim için her zaman büyük bir gurur vesilesi olmuştur. Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığım ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığı süresince de gururla taşıdığım il başkanlığı görevimi, ilkeli ve erdemli bir siyasetin şehrimize ve ülkemize hâkim olması adına üzerime düşen sorumlulukları, siz değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte zaman mefhumu gözetmeden yerine getirmeye çalıştım.

Görevi devraldığımız 2010’da AK Partimizin Konya’daki üye sayısı 110 bin 775 iken bugün 367 bin 208’lere kadar çıktığını görüyoruz. Artış oranı, yüzde 232’dir. Yine 2007 Genel Seçimleri’nde AK Parti’nin Konya’daki oyu yüzde 65 iken 2011 yılında yapılan Genel Seçimleri’nde bu oy oranı yüzde 70’lere kadar çıkmıştır. 2009’da yapılan Mahalli Seçimleri’nde ise AK Parti’nin oyu yüzde 54 iken 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde yüzde 64’e yükselmiştir. 10 Ağustos – ki bu tarih sadece Türkiye için değil; tüm bölge ülkeleri, dünya mazlumları için çok önemlidir – Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde 1 milyon 108 bin 346 Konyalı hemşehrimiz Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vererek yüzde 74,62 oranında desteklerini ilan etmiş oldular. Bu başarı, hepimizin; Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, genel merkezimizin, milletvekillerimiz, teşkilat mensuplarımızın, şehrimizin ve milletimizin başarısıdır. Bu başarıyı hep birlikte elde ettik.

Tabii bu başarıların hiçbiri tesadüfî olamaz. Görev yaptığımız 5 yıllık süre zarfında genel merkezimizle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, il, ilçe ve belde teşkilatlarımızla gece gündüz koordineli çalışarak bugünlere kadar geldik.

Allah’a şükürler olsun ki hiçbir zaman liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Hocamızın ve genel merkezimizin yüzünü kara çıkarmadık. Yaptığımız her şeyi AK Parti davasının birer neferi olma bilinci ile ve ilkeli siyaset anlayışımızla yerine getirmeye çalıştık.

İlkesiz, kuralsız hayatta hiçbir şey olmaz dedik ve bu şiarla çalıştık. İdeal olarak milletin mutluluğu ve huzurunu esas aldık. AK Parti, bir ideoloji partisi değil ama büyük idealleri olan bir partidir dedik ve hazım ve azim sanatıdır dediğimiz siyaseti bu aziz milletin idealleri hayallerinin gerçekleşmesi adına yaptık. Bunu yaparken de ekipçiliği her zaman bir kenara iterek AK Parti’de görev yapan tüm ekiplerimizle birlikte çalıştık. Aidiyet duyduğumuz ülkemize, şehrimize ve en önemlisi de bu millete, savunduğunuz davaya, inandığımız değerlere zarar gelmemesi için çalıştık.

Ruhta amatör olsak da “Tanıtım Medya Günleri”, “Büyükşehir Yasası’na Hazırlık Çalıştayları”,  “İl Koordinasyon Toplantıları”, “İl Teşkilatı Yerel Yönetimler Koordinasyon Toplantıları”, “İl ve İlçe Danışma Meclisleri” köy ve ilçe ziyaretleri ile eylemde profesyonel olmaya çabaladık.

Nihayetinde 5. Olağan İlçe Kongrelerimiz başlamadan önce aday olmama kararımı Genel Merkezimiz ve Başbakanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu ile paylaştım. İlçe Kongreleri’nin tamamlanması ile de bu kararımı kamuoyu ile paylaşıyorum. 5 yıl az bir süre değil. Şu ana kadarki en uzun süre ile AK Parti Konya İl Başkanlığı emanetini üzerimde taşıdım. İl Kongresi’nden itibaren de AK Parti’nin yeniden büyük Türkiye’nin hedeflerine ulaşması yolunda gönüllü bir çalışanı olacağımı belirtmek isterim. 27 Aralık 2014 Cumartesi günü 5. Olağan İl Kongremizi yine ilk günkü gibi heyecanlı ve büyük bir coşku ile yapacağız. Emaneti de yeni arkadaşlara devredeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2010’da büyük şerefle emanet aldığım İl Başkanlığı görevini yine büyük şerefle teslim edeceğim. Bu büyük emaneti bana hakkı ile taşımamda büyük emekleri gayretleri olan başta Kurucu Genel Başkanımız, liderimiz önderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Konyamızın gururu, Hocamız, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’na, Genel Merkezimize; 22, 23 ve 24. Dönem milletvekillerimize, destekleri ve varlıkları ile her zaman yanımızda olan önceki dönem il, ilçe başkanlarımız ile yönetimlerine; kendileriyle çalışmaktan büyük gurur ve keyif aldığım tüm il yönetimimize, ilçe ve belde yönetimlerimize, mahalle ve köy temsilcilerimize ve il başkanlığım süresince bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen tüm Konyalı hemşehrilerimize, Konyamızın tüm basın yayın kuruluşlarına can – ı gönülden teşekkür ediyor ve hakların helal etmelerini diliyorum.” 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA