• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahlaksızlık diz boyu
16 Mayıs 2010 Pazar 01:11

Ahlaksızlık diz boyu

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu üyesi Yaşar Turgut, tecavüz vakaları, tıklanma rekorları kıran müstehcen siteler ile ahlaksızlığın korkutucu boyutlara ulaştığını söyledi
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu tarafından başörtüsüne özgürlük konulu 140. hafta basın açıklamasını Yaşar Turgut yaptı. Türkiye gündemini tuzun kokmasına benzeten Turgut, “Ülkemizde gündemler ne yazık ki tuzun koktuğu fakat kokunun kaynağının nerede olduğu hususunda yapılan suni gündemlerle şekillendirilmektedir. İlkokullara kadar inen tecavüz vakaları, tıklanma rekorları kıran müstehcen siteler, yüz kızartan ahlaksız diziler, toplumun içerisinden normal sayılmaya başlanmıştır. Zinanın bile suç sayılmadığı ülkemizde gönüllü birlikte yaşamak şeklinde izah edilen gayrı ahlaki bir ‘hukuk (!)’ oluşturulmuştur. İnsanlık tarihinin, en iğrenç suçları cinsel tercih, gönüllü birliktelik gibi maskelerle maskelenip toplumda doğal ve sıradan hale getirilmeye çalışılmıştır. Bu ülke için utanç verici ve bizleri küçük düşürücü bir durumdur” dedi.
Meselenin özünün ilahi yasalara gösterilen saygısızlık olduğunun da altını çizen Turgut, “Tarafların her birisi, ister menfur fiili işleyenler olsun, ister yasaklanmış tecessüsle bunu ortaya koyanlar olsun suçludur. İster suçun niteliğini tartışmak yerine suçun tespit şartlarını tartışanlar olsun, ister bu suçu kanunen suç saymayanlar ve serbest bırakanlar olsun suçludur. İster sanat, edebiyat, kültür adına bunun yaygınlaşmasına sebebiyet verenler, zemin hazırlayanlar olsun, isler bu fiili doğal sayanlar olsun, her birisi ilahi yasaya saygısızlık etmiş ve ilahi hukuk karşısında suç işlemiştir. Biz buradan ilahi yasaya, olan saygısızlığın her türlüsünü tel’in ettiğimizi nesli ve harsı bozanları ilahi yasaya uygun davranmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Konuşmasında İsrail’in, ‘Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’  (OECD) üyeliğine de değinen Turgut, “Türkiye’nin de kabul oyu vermesiyle, İsrail’in (OECD) üyeliği oy birliği ile onaylanmıştır. 62 yıl önce, bugünlerde yine Türkiye’nin de kabul ettiği bir oylamayla tarih sahnesine kara bir leke olarak doğan İsrail, OECD oylamasıyla yeniden kurulmuş, günahları, suçları temizlenmeye çalışılmıştır. Bu anlaşmayı onaylayan herkesin, İsrail suçlarını örttüğünü, İsrail’i tezkiye etmeye çalıştığını açıkça görmekteyiz. Bu hususta emeği geçen herkesi İsrail’in suçlarının birer ortağı olarak bildiğimizi, Allah’tan tövbeye, Müslüman halklardan özre davet ettiğimizi ilan ediyoruz” şeklinde konuştu.
Basın açıklamasının sonunda Mazlum Çeçenistan’ın durumunu da dile getiren Turgut, “Çeçenistan’ın özgürlük mücadelesinin, Rusya’yla olan ticari anlaşmalara boğdurulmaya çalışılmasının ve zulmün büyük önderi Kadirov’dur. Kadirov’un Türkiye’de resmi olarak karşılanmasının Müslüman halkımızı rencide ettiğini, yüreklerinde onarılması güç yaralar açtığını bir kez daha haykırmak istiyoruz. Özgürlük sevdalılarının mücadelesinin dünya
meta-ı ile satılamayacağını, mücadelenin şerefli erlerinin, yanında olduğumuzu bir kez daha bildirir, Kadirov’un nezdinde tüm işbirlikçi hainlerin sonlarının yenilgi olacağını, Ahiret yurdunda da büyük bir hüsrana uğrayacaklarını ilan ederiz. Bu vesile ile 141. Hafta Basın açıklamasına herkesi davet ediyoruz” diyerek konuşmasını bitirdi.
Merhaba
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya'da trafik kazası: 5 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA