• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahlaksız iftiraya Diyanetten sert cevap
13 Mart 2014 Perşembe 21:54

Ahlaksız iftiraya Diyanet'ten sert cevap

"Diyanet İşleri Başkanlığının imamları İran'a göndererek mut'a nikâhı yapmalarına izin verdiği" yönündeki iddiaları ahlak dışı bir iftiradan ibaret olduğunu belirterek sert bir dille cevap verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, son zamanlarda Diyanet'i hedef alan bir takım tartışmalar üzerine açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, uzun süredir Diyanet üzerinden yapılan tartışmaların dinî ve ilmî olmaktan uzak bir şekilde tamamen siyasi bir amaç doğrultusunda planlı, sistematik ve hiçbir ahlâkî değer tanımaksızın yürütüldüğünün ve Diyanet'in siyasi polemiklerin bir parçası haline getirilmeye çalışıldığının altı çizildi.

Bazı sosyal medya kullanıcılarının, "Diyanet İşleri Başkanlığının imamları İran'a göndererek mut'a nikâhı yapmalarına izin verdiği" yönündeki iddiaları ahlak dışı bir iftiradan ibaret olduğu vurgulandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yağılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığımızı doğrudan veya dolaylı hedef alan bir takım tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

 

Uzun süredir Başkanlığımız üzerinden yapılan tartışmaların dinî ve ilmî olmaktan uzak bir şekilde tamamen siyasi bir amaç doğrultusunda planlı, sistematik ve hiçbir ahlâkî değer tanımaksızın yürütüldüğü, bu sayede Başkanlığımızın siyasi polemiklerin bir parçası haline getirilmeye çalışıldığı apaçık ortaya çıkmıştır.

 

Bugün bazı sosyal medya kullanıcılarının ahlak dışı ve sistematik bir şekilde 'Diyanet İşleri Başkanlığının imamları İran'a göndererek mut'a nikâhı yapmalarına izin verdiği' yönündeki mesnetsiz iddiaları ahlak dışı bir iftiradan ibarettir.

 

Toplumumuzda dini bir referansı olmadığı ve Başkanlığımızın mut'a nikâhı hakkındaki görüşleri tartışma götürmeyecek kadar açık olduğu halde uzun zamandır belirli çevrelerin mut'a nikâhı üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığımızı çirkin iftira ve yalan iddialarla itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını kaygıyla takip etmekteyiz.

 

Söz konusu iftira ve iddialar öncelikli olarak Başkanlığımız tarafından Hz. Peygamberin hayatı ile ilgili hazırlanan bir kitabın, cahiliye döneminin batıl nikâh çeşitlerini anlatan bölümünde yer alan bir soru cümlesinden hareketle 'Diyanet mut'a nikâhına cevaz veriyor' algısı oluşturulmak istenmiştir. Söz konusu iddialar sosyal medya hesaplarımızda yalanlandığı halde, bu kampanya sistematik olarak sürdürülmeye devam etmiştir. Bugün ise belli çevreler tarafından akla ziyan bir şekilde gündemde tutulmak istenen mut'a tartışmalarıyla Diyanet'in imamları İran'a götürerek mut'a nikâhı yaptırdığı şeklindeki iftiralar ortaya atılmaktadır.

 

Hiçbir mesnedi olmayan bu çirkin iftira kampanyasını yürütenlerin her türlü değerden yoksun olarak toplumu din üzerinden kamplaştırarak bir fitne oluşturmaya çalıştıkları açıktır. Dini konulardaki görüşlerinde Kur'an ve Sünnet çizgisini muhafaza eden ve siyaset üstü duruşunu koruyan Diyanet İşleri Başkanlığımıza bu çirkin iftiraları atanlara ilahi adaletin tecelli edeceği hesap gününü hatırlatıyor, bu fütursuzluğu yapanları aziz milletimizin vicdanına ve engin ferasetine havale ediyoruz. Konu ile ilgili gerekli hukuki süreç başlatılacaktır.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA