• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahlak ve maneviyat için çalışıyoruz
03 Ağustos 2011 Çarşamba 15:00

'Ahlak ve maneviyat için çalışıyoruz'

Ak parti Karatay gençlik kolları Alaeddin Keykubat nikah salonunda 3. Olağan kongresini yaptı. Gerçekleşen kongrede 302 delegenin oyunu alan mevcut Başkan Mustafa Alptekin yeniden Ak Parti...

Ak parti Karatay gençlik kolları Alaeddin  Keykubat nikah salonunda 3. Olağan kongresini yaptı. Gerçekleşen  kongrede 302 delegenin oyunu alan   mevcut Başkan Mustafa Alptekin yeniden Ak Parti Karatay ilçe gençlik kolları başkanı seçilerek güven tazeledi.

         Ak Parti Karatay gençlik kolları 3. Olağan  kongresine Ak Parti Konya milletevekilleri Hüseyin Üzülmez, Mustafa Kabakçı, Ayşe Türkmenoğlu  Ak Parti İl Başkanvekili Mustafa Erkuş,  Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli,  Ak Parti Karatay ilçe başkanı Ömer Ünal Ak Parti Meram İlçe Başkanı Ulvi Bezirci  Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Demir, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi  ve çok sayıda davetli ve teşkilat mensubu katıldı.

    Konya milletvekilleri adına konuşan Hüseyin Üzülmez  Gençliğin bir ülkenin geleceği olduğunu ve bugün ak parti kadroları içinde yer alanların  genç yaşta siyasete atılarak ülkenin gelişimine katkıda bulunduğunu  ifade etti. Gelecek Türkiye’sinin fikir ve düşüncelerini gençlerin söyleyeceğini   belirten Üzülmez 1980 den önce ülke meselelerine sahip çıkan insanlar bugün Türkiye’yi normalleşme sürecine götürüyor. Türkiye de Ak parti  iktidarında bir çok değişiklikler oldu. Bu değişikleri ileriye götürecek ülkenin geleceğini emanet ettiğimiz gençliktir. Sizler çok çalışarak netice alabilirsiniz yaşanan olayları gençliği yıldırmamalı siz çalışmaya devam ettikçe su normal mecrasında akmaya devam edecektir dedi.

             Ak parti Karatay ilçe Başkanı  Ömer Ünal ise konuşmasında  referandum seçiminde Karatay ilçe başkanlığı olarak  yakalanan % 92 başarıda Karatay gençliğinin çalışmalarının başarısı olduğunu, 12 haziran genel seçimlerde de yine % 82’lik oy oranıyla  Konya’da ilçeler bazında  Karatay İlçesinin birinci olduğunun altını çizerek bu başarıda Ak Parti Karatay gençliğin çalışmalarının yattığını dile getirdi. Gençliğin büyük bir azimle devam eden çalışmaları neticesinde bu başarının diğer secimlerde de  dahada artacağına inandığını dile getiren Ünal geleceği planlarken mutlaka gençliğin düşünülmesi gerektiğini bu anlamda da gençliğin belirlediği hedeflere ulaşmasına dikkat çekti.

 Ak parti Karatay ilçe gençlik kolları başkanı Mustafa Alptekin ahlak ve maneviyat için de ak  kadrolar içinde çalışan bir gençliğin mensubu olduklarını belirti. Yüzü  topluma dönük sosyal konulara duyarlı mazlumun yanında olan bir gençlik siyaseti icra ettikleri ifade eden Alptekin Bizler Türkiye’yi değişime götüren genel başkanımızın neferleriyiz. Al bayrağın  dalgalandığı her yer bizim görev alanımızdır dedi. Bu anlamda etnik milliyetçilik değil bu ülkede yaşayan herkesi kucaklayan bir siyaset icra ediyoruz. Ak gençlik olarak temel hedefimiz Türkiye’yi aydınlığa taşımak ve bu yolda genel başkanımızın gösterdiği yolda yürümektir dedi.

 İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi ise konuşmasın da Ak Parti, bir insan hareketidir. İnsanı tanıma, insanı gerçekleştirme aracıdır. Ak Parti, hiçbir şeyin, insanın gerçekliğine ve önceliğine rağmen var olamayacağını, bizim coğrafyamızda ve hatta tüm dünyada yeniden haykırmanın adıdır. Bu bağlamda Ak Gençlik,  2003 yılından itibaren Başbakanımız öncülüğünde ülkemizde yapılan hizmetlerin biricik ve gerçek amacının insan olduğunu anlamıştır. Ülkemiz siyasetinde bugün gelinen nokta, Ak Parti’nin her şey insan için düsturunun, halk nezdinde ne kadar makbul olduğunun da işaretidir. Son dönemde spordan eğitime, adaletten kültüre, Ak Parti icraatlarındaki hızlı, yapısal ve köklü değişimlerin itici gücü, Ak parti’nin insanı yaşatmayı ve insanı yaşamayı temel alan siyasetinin tezahürleridir dedi.

Son olarak konuşan  Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı  Mustafa Demir ise kongrelerle Ak Gençler olarak daha güzel yarınlara temel atmaya hazırlandıklarını ifade ederek kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA